ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
01.06.2020 Справа № 908/1284/20
м. Запоріжжя
Господарський суд Запорізької області у складі суду: судді Боєвої О.С., розглянувши матеріали за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю БЛАГОГАЗ ЗБУТ , код ЄДРПОУ 41849377 (79026, м. Львів, вул. Сахарова, буд. 43, оф. 406)
до відповідача: Комунального закладу Санаторій медичної реабілітації Глорія Запорізької обласної ради, код ЄДРПОУ 02005154 (72102, Запорізька область, м. Приморськ, вул. Курортна, 83)
про стягнення суми 52463,33 грн.,
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Запорізької області 26.05.2020 надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю БЛАГОГАЗ ЗБУТ за вих. № 15/05-09 від 15.05.2020 до відповідача: Комунального закладу Санаторій медичної реабілітації Глорія Запорізької обласної ради, про стягнення суми 52463,33 грн. заборгованості за поставку природного газу за договором №51Т від 20.02.2019. Позовні вимоги обґрунтовано ст. 193 ГК України, ст.ст. 526, 530 ЦК України та умовами договору.
Згідно з Витягом з протоколу автоматизованого розподілу від 26.05.2020 здійснено автоматичний розподіл судової справи між суддями, присвоєно єдиний унікальний номер судової справи 908/1284/20 та визначено до розгляду судді Боєвій О.С.
Позовні заяви подаються до господарського суду із додержанням вимог, викладених в ст.ст. 162, 164, 172 ГПК України.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 позовна заява повинна містити, зокрема: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України).
Відповідачем у позовній заяві вказано Комунальний заклад Санаторій медичної реабілітації Глорія Запорізької обласної ради, код ЄДРПОУ 02005154.
Відповідно до змісту ст. 1, ч. 2 ст. 9 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань - єдина державна інформаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, обробку, захист, облік та надання інформації про юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадські формування, що не мають статусу юридичної особи. Державна реєстрація - офіційне визнання шляхом засвідчення державою факту створення або припинення особи, зміни відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб,
В Єдиному державному реєстрі, зокрема, містяться такі відомості про юридичну особу: найменування юридичної особи, у тому числі скорочене (за наявності); ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; відомості про припинення діяльності; дані про юридичних осіб - правонаступників.
Згідно з відомостями, що містяться Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань за критерієм пошуку по ідентифікаційному коду 02005154, держана реєстрація юридичної особи з найменуванням Комунальний заклад Санаторій медичної реабілітації Глорія Запорізької обласної ради припинена 28.02.2020. Внесено дані про юридичних осіб - правонаступників: Комунальне некомерційне підприємство Санаторій медичної реабілітації Глорія Запорізької обласної ради (код ЄДРПОУ 02005154).
Згідно з п.п. 3, 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема: обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Згідно з ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
За змістом ч. 2 ст. 80, ч.1 с. 81 ГПК України позивач повинен подати докази разом із поданням позовної заяви. Учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
В обґрунтування вимог у позовній заяві зазначено, що позивач здійснював поставку газу у лютому - листопаді 2019 на загальну суму 820463,33 грн., що підтверджується актами приймання-передачі та видатковими накладними. За обсяги газу відповідач розрахувався частково в розмірі 768000,00 грн., таким чином заборгованість за поставлений природний газ становить 52463,33 грн.
Разом із тим, у позовній заяві не зазначено та до позовної заяви не додано доказів, які підтверджують обставини щодо здійснення відповідачем часткових оплату розмірі 768000,00 грн. В позовній заяві не викладено обставин щодо того, за якими актами приймання-передачі та видатковими накладними, із загального наведеного у позовній заяві переліку , існує заборгованість. Позивачем не надано докладного обґрунтованого розрахунку заявленої до стягнення суми боргу із зазначенням конкретних актів, накладних (з сумою належною до сплати), заборгованість за якими заявлена до стягнення; терміну їх оплати згідно з умовами договору; часткових оплат товару за цими актами, накладними (у разі наявності).
Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, позовну заяву слід залишити без руху з наданням строку для усунення вищевказаних недоліків.
При цьому суд враховує, що Законом України № 540-IХ від 30.03.2020 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» доповнено розділ Х «Прикінцеві положення» ГПК України пунктом 4, відповідно до якого строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-2019).
З огляду на це, суд встановлює строк для усунення виявлених судом недоліків позовної заяви у десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, який продовжується на строк дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-2019), але не пізніше десяти днів, наступних за днем закінчення дії карантину.
Приписами частини 3 та 4 ст. 174 ГПК України встановлено: якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст.ст. 162, 164, ч.ч. 1, 2 ст. 174, ст.ст. 234, 235, п. 4 розділу Х «Прикінцеві положення» , Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю БЛАГОГАЗ ЗБУТ , м.Львів, за вих. № 15/05-09 від 15.05.2020, - залишити без руху.
Надати строк для усунення вищевказаних недоліків позовної заяви - протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали суду, але не пізніше десяти днів, наступних за днем закінчення дії карантину , шляхом надання суду:
1. належним чином оформленої позовної заяви із зазначенням відповідача відповідно до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, станом на час подання позовної заяви;
2. письмового викладення обставин щодо того, за якими саме актами приймання-передачі та видатковими накладними, із загального переліку, наведеного у позовній заяві, виникла заборгованість заявлена позивачем до стягнення;
3. обґрунтованого (докладного) розрахунку суми, що стягується із зазначенням: конкретних актів приймання-передачі та видаткових накладних (з сумою належною до сплати), заборгованість за якими заявлена до стягнення; терміну їх оплати згідно з умовами договору; часткових оплат (у разі наявності).
4. всіх наявних доказів, що підтверджують обставини щодо здійснених позивачем часткових оплат (як то зазначено у позовній заяві).
Одночасно із направленням до суду документів на усунення недоліків - їх копії направити відповідачу (докази направлення надати суду).
Роз`яснити заявникові, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачу на підставі п. 4 ст. 174 ГПК України.
Копію даної ухвали направити позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Ухвала підписана 01.06.2020.
Суддя О.С. Боєва
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 01.06.2020 |
Оприлюднено | 04.06.2020 |
Номер документу | 89577660 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Широбокова Людмила Петрівна
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Широбокова Людмила Петрівна
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Широбокова Людмила Петрівна
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Боєва О.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні