У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 609/542/20
2/609/279/2020
01 червня 2020 року Суддя Шумського районного суду Тернопільської області Ковтунович О.В., розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали ОСОБА_1 до Шумської районної державної адміністрації про стягнення середнього заробітку за час затримки виплати розрахункових коштів при звільненні ОСОБА_1 з 11 лютого 2020 року по 06 березня 2020 року в повному об`ємі , - суд
В С Т А Н О В И В :
29 травня 2020 року, позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача Шумської районної державної адміністрації про стягнення середнього заробітку за час затримки виплати розрахункових коштів при звільненні ОСОБА_1 з 11 лютого 2020 року по 06 березня 2020 року в повному об`ємі .
Судом встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 95, 175, 177 ЦПК України.
З огляду на вищевказане, дана позовна заява повинна містити слідуючі відомості:
- повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 95 ЦПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору
Як вказується у ч. 2 ст. 95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Згідно з ч. 4 ст. 95 ЦПК України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Порядок засвідчення копій документів встановлено Національним стандартом України ДСТУ 4163-2003 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації .
Так, згідно з пунктом 5.27 Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації , затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 року за № 55, відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів Згідно з оригіналом , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціали та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче реквізиту підпис . Така відмітка проставляється на кожному аркуші засвідченої копії документа.
Згідно п.1 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
У відповідності до ч. 4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
На підставі п. 1 ч. 1 ст. 5 ЗУ Про судовий збір від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Відповідно до Правової позиції Великої Палати Верховного Суду, викладеної в постанові №910/4518/16 від 30.01.2019, пільга щодо судового збору в порядку приписів п.1 ч.1 ст.5 Закону України Про судовий збір не поширюється на вимоги позивачів про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні.
Таким чином, за подання до суду позову з відповідною майновою вимогою має бути сплачений судовий збір.
Ставки судового збору визначені статтею 4 Закону України Про судовий збір .
Відповідно до ч.1 ст.185 Цивільного процесуального кодексу України , суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст 175 і 177 цього Кодексу , протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У відповідності до ч.2 ст.185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин позовну заяву слід залишити без руху, а позивачу надати строк для усунення недоліків.
На підставі вищесказаного та керуючись ст.ст. 95, 175-177, 185 ЦПК, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Шумської районної державної адміністрації про стягнення середнього заробітку за час затримки виплати розрахункових коштів при звільненні ОСОБА_1 з 11 лютого 2020 року по 06 березня 2020 року в повному об`ємі слід залишити без руху і надати позивачу строк до десяти днів з дня вручення ухвали суду, для усунення зазначених в ухвалі недоліків.
В разі не усунення вказаних недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.
Роз`яснити, що під час карантину, встановленого Кабінет Міністрів України на запобігання поширення корона вірусної хвороби (COVID -19) строки оскарження передбаченні ст. 185 ЦПК України продовжуються на строк дії такого карантину.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: О. В. Ковтунович
Суд | Шумський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 01.06.2020 |
Оприлюднено | 03.06.2020 |
Номер документу | 89582609 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шумський районний суд Тернопільської області
Ковтунович О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні