Ухвала
від 02.06.2020 по справі 906/141/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області



10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"02" червня 2020 р. м. Житомир Справа № 906/141/20

Господарський суд Житомирської області у складі судді Маріщенко Л.О.,

розглядаючи справу

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Скай Галаксі"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Петер-Транс"

про стягнення 16 639,82 грн,

ВСТАНОВИВ:

ТОВ "Скай Галаксі" звернулося до господарського суду з позовом до ТОВ "Петер-Транс" про стягнення 16 639,82 грн з яких 15 669,60 грн боргу, 877,49 грн пені, 92,73 грн 3% річних.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням з боку відповідача вимог укладеного між сторонами договору поставки № МП 17/10-19 в частині оплати за отриману продукцію, в результаті чого утворилась заборгованість, яка є предметом спору.

Ухвалою суду від 11.02.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі 906/141/20 за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін. Судове засідання для розгляду справи по суті призначено.

Сторони представників в судове засідання не направили, про дату, час і місце суду повідомлені належним чином.

01.06.2020 до суду від представника відповідача надійшло клопотання про затвердження мирової угоди між Товариством з обмеженою відповідальністю "Скай Галаксі" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Петер-Транс" та розгляд справи проводити без участі сторін. До даного клопотання було додано: текст мирової угоди. ( надалі текст)

1.Сторони домовили врегулювати спір по справі №906/141/20 шляхом укладення цієї Мирової угоди.

2.З метою урегулювання спору на підставі взаємних поступок та не бажаючи подальших судових розглядів. Сторони домовились визначити повну, кінцеву та безспірну суму, яка покриває усі існуючі претензії (матеріального характеру або іншого виду) Позивача до Відповідача по існуючому предмету судового розгляду, у розмірі 20 705, 60 грн. (двадцять тисяч сімсот п`ять гривень 60 коп.) (далі - Узгоджений платіж), яка складається з наступних сум, заявлених Позивачем у позові у Судовій справі:

- 15 669,60 грн.- основний борг (на час укладання угоди сума основного боргу сплачена в повному обсязі);

-2 500 грн. - витрати на послуги адвоката;

-439 грн. - розмір пені;

-46 грн. - 3% річних;

-1 000 грн. - витрати на прибуття представника у судові засідання;

-1051 грн. - 1/2 суми судового збору.

Загальна сума становить - 5 036,00 грн. (п`ять тисяч тридцять шість гривень 00 коп.) на час укладання угоди.

Відповідач здійснює у порядку та строки, визначені цією Мировою угодою, оплату Позивачу Узгодженого платежу, а Позивач відмовляється від стягнення з Відповідача сум позовних вимог, що перевищують розмір Узгодженого платежу.

3.Відповідач безумовно зобов`язується повністю сплатити на поточний рахунок Позивача, вказаний в даній Мировій угоді, погоджену Сторонами суму 5 036,00 грн. (п`ять тисяч тридцять шість гривень 00 коп.) у строк до 15 червня 2020 року.

У разі порушення строку виконання умов даної Мирової угоди в частині повної і своєчасної сплати Узгодженого платежу. Відповідач зобов`язаний сплатити на користь Позивача додатково штраф у розмірі 2 000, 00 грн. (дві тисячі гривень 00 коп.).

5.Позивач, ТОВ СКАЙ ГАЛАКСІ , укладаючи цю Мирову Угоду клопоче перед судом про вирішення питання щодо повернення Позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору сплаченого при поданні позову відповідно до ч.З статті 7 Закону України Про судовий збір у розмірі 1 051 грн.

6.Сторони, керуючись статтями 192,193 Господарського процесуального кодексу України, звертаються до Господарського суду Житомирської області із заявою про затвердження цієї Мирової угоди. Ухвала Господарського суду Житомирської області про затвердження даної Мирової угоди є виконавчим документом.

7.Сторони підтверджують, що умови цієї Мирової угоди відповідають реальному волевиявленню та інтересам Сторін і породжують настання наслідків, зазначених у тексті цієї Мирової угоди. Наслідки затвердження цієї Мирової угоди Сторонам відомі.

8.Всі суми, які підлягають сплаті за цією Мировою угодою, Відповідач зобов`язаний перерахувати за наступними банківськими реквізитами Позивача.

Досліджуючи зміст поданої сторонами мирової угоди, суд враховує наступне.

Відповідно до ч.1 ст. 192 ГПК України, мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, якщо мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб.

Згідно ст. 193 ГПК України, виконання мирової угоди здійснюється особами, які її уклали, в порядку і строки, передбачені цією угодою. Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України "Про виконавче провадження". У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.

Відповідно до ч.2 ст.192 ГПК України, сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу.

За приписами ч.5 ст.192 ГПК України, суд постановляє ухвалу про відмову у затвердженні мирової угоди і продовжує судовий розгляд, якщо:

1) умови мирової угоди суперечать закону або порушують права чи охоронювані законом інтереси інших осіб, є не виконуваними; або

2) одну із сторін мирової угоди представляє її законний представник, дії якого суперечать інтересам особи, яку він представляє.

У п. 3.19 постанови Пленуму ВГСУ від 26.12.2011 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції " роз`яснено, що умови мирової угоди мають бути викладені чітко й недвозначно з тим, щоб не виникало неясності і спорів з приводу її змісту під час виконання.

Господарський суд не затверджує мирову угоду, якщо вона не відповідає закону, або за своїм змістом вона є такою, що не може бути виконана у відповідності з її умовами, або якщо така угода остаточно не вирішує спору чи може призвести до виникнення нового спору. Мирова угода не може вирішувати питання про права і обов`язки сторін, які можуть виникнути у майбутньому... Умови мирової угоди повинні безпосередньо стосуватися предмета позову, що виключає зазначення в ній дій, коштів чи майна, які не відносяться до цього предмета. У зв`язку з цим, зокрема, не можуть включатися до мирової угоди умови щодо застосування неустойки (штрафу, пені) за невиконання її умов.

Тобто, мирова угода за своєю правовою природою є договором, який укладається сторонами з метою припинення спору, на погоджених ними взаємовигідних умовах. Мирова угода, як правило виконується добровільно та не призводить до вирішення спору по суті. У противному разі, мирова угода, затверджена судом, може бути підставою для примусового виконання.

Мирова угода може стосуватися лише прав і обов`язків сторін щодо предмета позову. Умови мирової угоди не можуть поширюватися на осіб, які не є сторонами спору, не можуть стосуватися вимог, що не заявлялися у позовній заяві. У мировій угоді не допускається встановлення санкцій за невиконання умов мирової угоди.

Однак, дослідивши зміст підписаного сторонами тексту мирової угоди від 01.06.2020, суд встановив, що пункт (надалі текст) "У разі порушення строку виконання умов даної Мирової угоди в частині повної і своєчасної сплати Узгодженого платежу. Відповідач зобов`язаний сплатити на користь Позивача додатково штраф у розмірі 2 000, 00 грн. (дві тисячі гривень 00 коп.)" - цей пункт - містить умову, яка не допустима. У зв`язку з можливістю неоднозначного її тлумачення, що може призвести до виникнення нового спору між сторонами.

Крім того, вищезазначений пункт поданого сторонами тексту мирової угоди містить умову, яка не стосується предмета спору, відповідно, жодного відношення не має до її виконання, оскільки спрямована на регулювання відносин між сторонами щодо умов нарахування (не нарахування) неустойки та збитків, передбачених умовами договору, за наслідками виконання цієї угоди, тобто спрямована на вирішення питання про права і обов`язки сторін, які можуть виникнути у майбутньому. До того ж ця умова також може слугувати виникненню нового спору між сторонами у перспективі.

Крім того, суд зазначає, що п.5 тексту мирової угоди, не стосується сторін мирової угоди.

Враховуючи вищевказане, виявлені судом недоліки свідчать про невідповідність поданої сторонами мирової угоди вимогам ГПК України, тому суд ухвалив відмовити у її затвердженні.

Водночас суд звертає увагу, що сторони не позбавлені права з урахуванням мотивів відмови у затвердженні мирової угоди узгодити і підписати нову мирову угоду та подати її на затвердження господарського суду за загальними правилами.

Відповідно до ч.2 ст. 192 ГПК України, сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу.

Відповідно до ч.1 ст.216 ГПК України, суд відкладає розгляд справи у випадках, встановлених частиною другою статті 202 цього Кодексу.

З огляду на зазначене, враховуючи, з метою повного, всебічного та об`єктивного розгляду даної справи та надання сторонам можливості скористатися усіма процесуальними правами, суд вважає, що розгляд справи належить відкласти на інший час.

На підставі вищезазначеного, суд вважає за необхідне розгляд справи по суті відкласти.

Керуючись ст. ст. 120, 121,202,234,235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-

УХВАЛИВ:

1.Відкласти розгляд справи по суті на "06" липня 2020 р. о 12:30 год.

2. Повідомити сторін про дату, час, місце розгляду справи.

Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Житомирської області за адресою: м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, в залі судових засідань №619.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Ухвалу підписано: 03.06.2020

Суддя Маріщенко Л.О.

Друк:

1 - в справу

2-3 - позивачу за двома адресами ( рек. з повід.)

4- відповідачу ( рек. з повід.)

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення02.06.2020
Оприлюднено04.06.2020
Номер документу89594112
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —906/141/20

Ухвала від 10.11.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Маріщенко Л.О.

Ухвала від 05.10.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Маріщенко Л.О.

Ухвала від 27.08.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Маріщенко Л.О.

Ухвала від 06.07.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Маріщенко Л.О.

Ухвала від 02.06.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Маріщенко Л.О.

Ухвала від 27.04.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Маріщенко Л.О.

Ухвала від 27.04.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Маріщенко Л.О.

Ухвала від 05.03.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Маріщенко Л.О.

Ухвала від 11.02.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Маріщенко Л.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні