УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"03" червня 2020 р. м. Житомир Справа № 906/587/20
Господарський суд Житомирської області у складі судді Шніт А.В.,
перевіривши матеріали позовної заяви
Департаменту регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації
до ТОВ "БК Сучасні Технології"
про витребування майна з незаконного володіння,
ВСТАНОВИВ:
Департамент регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації звернувся до Господарського суду Житомирської області з позовом до ТОВ "БК Сучасні Технології" про зобов`язання повернути:
- будівельний майданчик за адресою: вул. Освіти,7, смт.Нова Борова, Хорошівського району Житомирської області;
- проектно-кошторисну та виконавчу документацію.
В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що у зв`язку з припиненням договірних відносин з відповідачем (підрядником), які існували на підставі договору підряду №14 від 30.07.2018 та необхідністю завершення будівельних робіт на об`єкті у позивача виникла потреба у поверненні будівельного майданчику, проектно-кошторисної та виконавчої документації.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Згідно із ч. 1 та підп. 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру, справляється судовий збір у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 3 ст. 6 цього Закону передбачено, що у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" з 01.01.2020 встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 2 102,00 грн.
Позивачем заявлені дві вимоги немайнового характеру, а тому розмір судового збору, який підлягає сплаті, становить 4 204,00грн (2 102,00грн х 2).
У зв`язку з відсутністю в додатках до позовної заяви платіжного доручення про сплату судового збору, позивачу слід надати документ, який підтверджує сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі у сумі 4204,00грн.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Згідно з ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
За ч. 2 ст. 80 ГПК України позивач повинен подати докази разом з поданням позовної заяви.
У позовній заяві зазначено, що обставини передання відповідачу будівельного майданчика та проектно-кошторисної документації підтверджують акти виконаних робіт. У числі додатків до позову відсутні вказані документи.
З огляду на умови договору підряду №14 від 30.07.2018 у позовній заяві відсутні відомості про докази, які підтверджують права позивача на будівельний майданчик на вул.Освіти,7, смт.Нова Борова, Хорошівського району Житомирської області та передачу його відповідачу; які підтверджують виготовлення проектно-кошторисної документації на замовлення позивача, її затвердження у встановленому порядку та передачу відповідачу; які підтверджують погодження сторонами календарного графіку виконання та фінансування робіт, що є невід`ємною частиною договору; які підтверджують передачу відповідачу дозвільних документів на виконання будівельних робіт.
Згідно з п.9 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Частиною 1 ст.124 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
Проте, у позовній заяві не зазначено попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Статтею 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до позовної заяви, а саме позовна заява повинна, зокрема, містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи.
Позивачем не дотримано вимог п.2 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України, оскільки у позовній заяві не зазначено повного найменування юридичної особи відповідача, а саме: зазначено - ТОВ "БК Сучасні Технології", тоді як повним найменуванням юридичної особи відповідача є Товариство з обмеженою відповідальністю "БК Сучасні Технології", що підтверджується даними з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Відповідно до ч.1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, керуючись ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Департаменту регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації протягом 10 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви шляхом подання заяви про усунення недоліків як змісту позовної заяви, так і доданих до неї документів, в тому числі, надати докази сплати судового збору у розмірі 4204,00грн. Заяву про усунення недоліків позовної заяви з додатками надіслати також на адресу відповідача листом з описом вкладення.
3. Роз`яснити Департаменту регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації , що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, яка звернулася із позовною заявою, згідно з ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Шніт А.В.
Друк:
1 - у справу;
2 - позивачу (10014, м.Житомир, майдан імені С.П.Корольова,12) (рек з пов)
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 03.06.2020 |
Оприлюднено | 04.06.2020 |
Номер документу | 89594121 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Шніт А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні