Рішення
від 03.06.2020 по справі 939/468/20
БОРОДЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 939/468/20

РІШЕННЯ

Іменем України

03 червня 2020 рокуБородянський районний суд

Київської області в складі: головуючої - судді Міланіч А.М.

при секретарі - Хоменко О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Бородянка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Бородянської селищної ради Київської області, третя особа - Бородянська районна державна нотаріальна контора Київської області, про надання додаткового строку для прийняття спадщини,

в с т а н о в и в :

У лютому 2020 року позивач звернувся до суду з вказаним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 і після її смерті залишилась спадщина у вигляді земельної ділянки, площею 0,8161 га, кадастровий номер 3221088600:05:001:0122, з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої на території Шибенської сільської ради Бородянського району Київської області, яка належала останній на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку Серії ЯГ № 253386.

За життя спадкодавиця склала заповіт, яким заповіла вказану земельну ділянку позивачу.

Так, він / ОСОБА_1 / та ОСОБА_2 за життя останньої домовились в усній формі, що позивач буде використовувати зазначену земельну ділянку у власних цілях за певну плату. До цього часу позивач продовжує використовувати дану земельну ділянку за її цільовим призначенням. Кошти він /позивач/ передавав ОСОБА_2 через довірену особу ОСОБА_3 , але остання ошукала його: частину грошових коштів віддавала, а частину брала собі, і продовжувала їх брати, не повідомивши його /позивача/ про те, що ОСОБА_2 померла. Про смерть спадкодавиці він дізнався лише в 2017 році, коли звернувся до Шибенської сільської ради з метою вирішити питання укладення офіційного договору оренди вказаної земельної ділянки.

Як спадкоємець за заповітом, 02 березня 2017 року він звернувся до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , але нотаріус йому /позивачу/ повідомив, що ним пропущені визначені законодавством строки для прийняття спадщини.

Оскільки про смерть спадкодавиці він дізнався лише в 2017 році і відповідно визначені законодавством строки для прийняття спадщини на той час вже спливли, то просив визначити йому додатковий строк, а саме три місяці, для подання до нотаріуса заяви про прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 .

В судове засідання позивач та його представник - адвокат Шаленко П.М. не з`явились, остання просила справу розглядати без її та позивача участі.

Відповідач - Бородянська селищна рада Київської області свого представника в судове засідання не направила, просила справу розглядати без її участі.

Третя особа - Бородянська райдержнотконтора Київської області свого представника в судове засідання також не направила, просила справу розглядати без його участі.

Дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , яка за життя склала заповіт, заповівши належну їй на день смерті земельну ділянку, площею 0,8161 га, з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташовану на території Шибенської сільської ради Бородянського району Київської області, яка належала останній на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку Серії ЯГ № 253386 - позивачу ОСОБА_1 /а.с. 9-11/.

Як зазначив позивач у позовній заяві, про смерть спадкодавиці він дізнався лише в 2017 році.

Згідно листа Бородянської районної державної нотаріальної контори від 02 квітня 2020 року, спадкова справа після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 не заводилась /а.с.26/.

Відповідно до ч.3 ст.1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Враховуючи викладене, оскільки позивач у визначений чинним законодавством термін не звернувся до нотаріуса із відповідною заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , так як не знав про смерть останньої, спадкодавиця за життя склала заповіт, заповівши належну їй на день смерті земельну ділянку позивачу, відомості про наявність інших спадкоємців майна померлої відсутні, то суд, вважаючи причину пропуску ОСОБА_1 строку для прийняття спадщини поважною, визнає за необхідне позов задовольнити та надати ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви до нотаріуса про прийняття спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 терміном три місяці з моменту набрання чинності даним рішенням.

Керуючись ст.1272 ЦК України, ст. 10-13,259,263-265,268 ЦПК України, суд

в и р і ш и в :

Позов ОСОБА_1 до Бородянської селищної ради Київської області, третя особа - Бородянська районна державна нотаріальна контора Київської області, про надання додаткового строку для прийняття спадщини задовольнити.

Надати ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви до нотаріуса про прийняття спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 терміном три місяці з моменту набрання чинності даним рішенням.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Київського апеляційного суду через Бородянський районний суд Київської області.

Головуючий-суддяА.Міланіч

СудБородянський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення03.06.2020
Оприлюднено04.06.2020
Номер документу89600426
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —939/468/20

Ухвала від 20.07.2020

Цивільне

Бородянський районний суд Київської області

Міланіч А. М.

Рішення від 03.06.2020

Цивільне

Бородянський районний суд Київської області

Міланіч А. М.

Ухвала від 19.05.2020

Цивільне

Бородянський районний суд Київської області

Міланіч А. М.

Ухвала від 05.03.2020

Цивільне

Бородянський районний суд Київської області

Міланіч А. М.

Ухвала від 27.02.2020

Цивільне

Бородянський районний суд Київської області

Міланіч А. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні