БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 361/3112/17 провадження № 2/361/1545/20
27.05.2020
У Х В А Л А
27 травня 2020 року м.Бровари Київської області
Броварський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого - судді Василишина В.О.,
за участю секретаря судових засідань - Телепи Т.А.,
під час розгляду у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Броварської міської ради Київської області, ОСОБА_2 , товариства з обмеженою відповідальністю
Т-Фактор , про скасування державної реєстрації права власності на об`єкт незавершеного будівництва,
в с т а н о в и в:
У провадженні суду перебуває вказана вище цивільна справа.
Ухвалою суду від 26 грудня 2019 року призначено підготовче судове засідання у даній справі.
18 березня 2020 року ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про збільшення позовних вимог, залучення співвідповідача ОСОБА_3 та третьої особи - Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м.Київ).
У судове засідання учасники справи не з`явилися, про час, дату та місце розгляду справи повідомлялися у порядку, встановленому цивільним процесуальним законодавством. Відповідач виконавчий комітет Броварської міської ради Київської області направив до суду клопотання про розгляд справи у відсутність його представника. Неявка учасників справи у даному випадку не перешкоджає вирішенню питання про прийняття збільшення до позовних вимог та залучення до участі у справі інших учасників.
Перевіривши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
У частині третій статті 3 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) визначено, що провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Зі змісту частин другої та третьої статті 49 ЦПК України вбачається, що позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. До закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання у справі.
Відповідно до частини першої статті 51 ЦПК України суд першої інстанції має право за клопотанням позивача до закінчення підготовчого провадження, а у разі розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження - до початку першого судового засідання залучити до участі у ній співвідповідача.
Згідно із частиною першою статті 53 ЦПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
З матеріалів справи вбачається, що між сторонами виник спір щодо скасування державної реєстрації права власності на об`єкт незавершеного будівництва. На даний час позивачем збільшено обсяг позовних вимог та додано вимогу про зняття арешту зі спірного нерухомого майна та оголошення заборони на його відчуження.
Згідно із інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна: об`єкту незавершеного будівництва багатоквартирного 301 кв. житлового будинку з вбудованими приміщеннями соціально-культурної сфери, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , від 25 лютого 2020 року вбачається, що 08 листопада 2013 року зареєстровано обтяження вказаного об`єкту № 15698161, вид обтяження: арешт нерухомого майна, підстава виникнення обтяження: постанова про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження від 29 жовтня
2013 року, обтяжувач: відділ державної виконавчої служби Броварського міськрайонного управління юстиції, особа, в інтересах якої встановлено обтяження: ОСОБА_3 .
Таким чином вимога позивач щодо зняття арешту безпосередньо стосується прав особи в інтересах якої його встановлено, а саме ОСОБА_3 , а також Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м.Київ), постанова якого стала підставою для виникнення обтяження.
З огляду на викладені обставини, суд дійшов висновку про прийняття до розгляду заяви про збільшення позовних вимог та залучення до участі у справі співвідповідача та третьої особи.
Керуючись статтями 49, 51, 53, 260 ЦПК України, Броварський міськрайонний суд,
у х в а л и в:
Прийняти до розгляду заяву ОСОБА_1 про збільшення позовних вимог у справі № 361/3112/17.
Залучити до участі у справі № 361/3112/17 співвідповідача - ОСОБА_3 (місце проживання: АДРЕСА_2 ), та третю особу - Броварський міськрайонний відділ державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м.Київ) (місцезнаходження: Київська область, місто Бровари, бульвар Незалежності, 39).
Зобов`язати ОСОБА_1 у триденний строк з дня отримання копії вказаної ухвали надати до суду дві копії позовної заяви та копії всіх документів, що додавалися до неї.
Відкласти підготовче судове засідання на 11 год. 30 хв. 23 червня 2020 року.
Встановити відповідачу ОСОБА_3 строк для подання відзиву на позов та всіх доказів до нього, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, - п`ятнадцять днів із дня вручення вказаної ухвали із зобов`язанням надати до суду документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Встановити третій особі Броварському міськрайонному відділ державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м.Київ),
строк для надання пояснень до - 11 год. 30 хв. 23 червня 2020 року.
Копію ухвали направити учасникам по справі.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.О.Василишин
Суд | Броварський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 27.05.2020 |
Оприлюднено | 04.06.2020 |
Номер документу | 89601990 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Броварський міськрайонний суд Київської області
Василишин В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні