Ухвала
від 02.06.2020 по справі 319/434/20
КУЙБИШЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

КУЙБИШЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 319/434/20

Номер провадження 2/319/244/2020

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

02 червня 2020 року смт. Більмак

Суддя Куйбишевського районного суду Запорізької області Мальований В.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ) до Більмацької державної нотаріальної контори (юридична адреса: вул.Запорізька, 28 смт.Більмак Запорізької області) , третя особа: приватний нотаріус Більмацького районного нотаріального округу Запорізької області Дашевська А.О. (юридична адреса: вул.Центральна, 35 смт.Більмак Запорізької області) про скасування обтяження у вигляді заборони відчуження нерухомого майна,-

В С Т А Н О В И В:

28 травня 2020 року до Куйбишевської районного суду Запорізької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Більмацької державної нотаріальної контори про скасування обтяження у вигляді заборони відчуження нерухомого майна, третя особа: приватний нотаріус Більмацького районного нотаріального округу Запорізької області Дашевська А.О.

В позовній заяві позивач прохає суд :

1) скасувати обтяження у вигляді заборони відчуження нерухомого майно, а саме з житлового будинку (опис об`єкта обтяження: будинок, состав: ціле, состояние: добудоване, статус: жиле) за адресою: АДРЕСА_2 , який належав ОСОБА_2 , накладене на підставі повідомлення б/№ Куйбишевського відділення Будбанку, який зареєстровано в Єдиному реєстрі заборон відчуження об"єктів нерухомого майна 11.05.2005 року за № 1959078 реєстратором: Більмацька державна нотаріальна контора, 71100,Запорізька обл., Більмацький район, смт. Більмак, вул. Запорізька,28, (06147) НОМЕР_1 . (Додаткові дані: архівний номер НОМЕР_2 НОМЕР_3 , Архівна дата: 28.05.2001, Дата виникнення: 30.11.1989, № реєстру:76179-105, внутр.. № НОМЕР_4 , коментарій: 18);

2) виключити відповідний запис про обтяження майна шляхом заборони (архівний запис) від 11.05.2005 року реєстраційний № 1959078, архівний номер НОМЕР_2 ZAP127, Архівна дата: 28.05.2001, Дата виникнення: ЗОЛ 1.1989, № реєстру:76179-105, внутр. № НОМЕР_5 в Єдиному реєстрі заборон відчуження об`єктів нерухомого майна.

При вирішенні питання про відкриття провадження в цивільній справі суддею встановлено, що заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 175, 177 ЦПК України. Відповідно до ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити:

- повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;

- зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;

- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;

- перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви,

- відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;

Відповідно до ч.2, 4 ст.95 ЦПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

Згідно з п.7 постанови Пленуму Верховного Суду України № 2 від 12.06.2009 року "Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції" у позовній заяві повинні не лише міститися позовні вимоги, а й мають бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, та зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.

В порушення п. 5, п.6 ч. 2 ст. 119 ЦПК України в позовній заяві не викладено всіх обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а саме щодо належності спірного майна спадкодавцеві на праві власності, не зазначені докази на підтвердження цих обставин.

Не обґрунтовано необхідність залучення третьої особи, зокрема, яким чином рішення в справі може вплинути на її права або обов`язки щодо однієї із сторін.

Позивач в позовній заяві зазначила, що підставою для внесення відомостей щодо обтяження - заборони відчуження об"єктів нерухомості стало повідомлення Куйбишевського відділення "Будбанку", проте позивач не вирішила питання стосовно участі у справі в якості відповідача або третьої особи, яка заявляє або не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору даного суб`єкта чи його правонаступника.

Відповідачем у даній справі залучено Більмацьку державну нотаріальну контору, проте не зазначено, яким чином і які права порушені даним відповідачем. Нотаріус є публічною особою, якій державою надано повноваження щодо посвідчення прав і фактів, які мають юридичне значення, та вчинення інших нотаріальних дій з метою надання їм юридичної вірогідності. Вчиняючи нотаріальні дії, нотаріус діє неупереджено, він не може діяти в інтересах жодної з осіб - сторін нотаріальної дії. Нотаріус не стає учасником цивільних правовідносин між цими особами, а отже, не може порушувати цивільні права, які є змістом цих відносин. Відсутня і процесуальна заінтересованість нотаріуса в предметі спору та реалізації прийнятого рішення.

Позивач посилається на неможливість зняття заборони відчуження нерухомого майна за заявою кредитора у зв"язку з його ліквідацією, проте не посилається на докази, що підтверджують вказану обставину ( зокрема, інформації Національного Банку України про відомості у Державному реєстрі банків про реєстрацію, перереєстрацію та ліквідацію Будбанку, Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань записів щодо державної організації (установи, закладу) Будбанк).

Відповідно до ч.1 с.15, ч.1 ст.16 Цивільного кодексу України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Відповідно до ч.1 ст.4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

В позовній заяві позивач зазначила, що є спадкоємицею після смерті ОСОБА_2 за законом , майно, на яке накладена заборона фактично перебуває у її користуванні та володінні, проте до позовної заяви не надала відповідних доказів та доказів того , що вона є спадкоємицею ОСОБА_2 і що її права як спадкоємиці порушені і підлягають захисту в судовому порядку.

Крім того, суддя звертає увагу позивача на те, що ним до позовної заяви додані неякісні копії документів, які неможливо прочитати.

Відповідно до ч.1, 2, 3 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п"яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Зважаючи на зазначені недоліки заяви її необхідно залишити без руху, а позивачу ОСОБА_1 надати строк для їх усунення шляхом надання нової позовної заяви з виправленими недоліками та наданням до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 177, 185, 259-261, 285 ЦПК України, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Більмацької державної нотаріальної контори, третя особа: приватний нотаріус Більмацького районного нотаріального округу Запорізької області Дашевська А.О. про скасування обтяження у вигляді заборони відчуження нерухомого майна, залишити без руху, надавши позивачу строк 10 днів з дня отримання копії даної ухвали, для усунення недоліків позовної заяви.

Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків у зазначений вище строк заява буде вважатися неподаною та повернута, що не позбавляє права повторного звернення до суду.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: В.О.Мальований

СудКуйбишевський районний суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення02.06.2020
Оприлюднено04.06.2020
Номер документу89605393
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —319/434/20

Рішення від 20.07.2020

Цивільне

Куйбишевський районний суд Запорізької області

Мальований В. О.

Ухвала від 07.07.2020

Цивільне

Куйбишевський районний суд Запорізької області

Мальований В. О.

Ухвала від 12.06.2020

Цивільне

Куйбишевський районний суд Запорізької області

Мальований В. О.

Ухвала від 02.06.2020

Цивільне

Куйбишевський районний суд Запорізької області

Мальований В. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні