Постанова
від 25.07.2007 по справі а30/313-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

А30/313-07

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

  

24.07.07р.

Справа № А30/313-07

14 год. 20 хв., м. Дніпропетровськ, вул. Куйбишева, 1а, к.9  

За позовом:  відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування  від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Кривому Розі Дніпропетровської області, м. Кривий Ріг Дніпропетровської області 

До відповідача:  виконавчого комітету Криворізької міської ради Дніпропетровської області, м. Кривий Ріг Дніпропетровської області

Третя особа: гаражно-будівельний кооператив "Дружний", м. Кривий Ріг Дніпропетровської області 

Про: припинення державної реєстрації

                                                                               Суддя   Євстигнеєва Н.М.

Секретар судового засідання Ворошило О.М.

ПРЕДСТАВНИКИ:

Від позивача: Бірюкова Н.В., довіреність №20 від 31.01.2007 року, головний спеціаліст  юридичного відділу

Від відповідача: не з'явився

Від третьої особи: не з'явився

СУТЬ СПОРУ:

Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування  від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Кривому Розі Дніпропетровської області (м. Кривий Ріг Дніпропетровської області) звернулося до господарського суду із адміністративним позовом, яким просить припинити державну реєстрацію гаражно-будівельного кооперативу "Дружний" (адреса: 50026, м. Кривий Ріг, вул. Панаса Мирного, код ЄДРПОУ 34684530).

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що гаражно-будівельний кооператив "Дружний" в порушення ст. 45 Закону України “Про загальнообов'язкове  державне соціальне страхування від нещасних випадків  на виробництві  та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності” не звітується  в відділенні Фонду, страхові внески не сплачує, місце знаходження підприємства невідомо.  

Виконавчий комітет Криворізької міської ради Дніпропетровської області проти позовних вимог заперечує, вважає їх безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню. Відповідач зазначає, що відповідно до ст.ст. 4,5,6 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців” державна реєстрація  юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців проводиться  державним реєстратором виключно у виконавчому комітеті  міської ради, згідно вищезазначеного закону  визначені повноваження  державних реєстраторів  виконавчого комітету стосовно яких державні реєстратори не виконують контролюючі функції  відносно господарської діяльності суб'єктів господарювання, тому в даному спорі відповідачем має бути  сам гаражно-будівельний кооператив "Дружний", а  виконавчий комітет Криворізької міської ради –третьою особою.

Представник гаражно-будівельного кооперативу "Дружний" у судове засідання не з'явився, письмових пояснень на позов не надав.

Клопотання про застосування засобів технічної фіксації судового процесу (аудіо запис) при розгляді справи представником позивача не заявлялося.

У судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Заслухавши доводи представника позивача, дослідивши матеріали справи, господарський суд, -

В С Т А Н О В И В:

19 грудня 2006 року гаражно-будівельний кооператив "Дружний"  відповідно до ст. 10 Закону України “Про загальнообов'язкове  державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві  та професійного  захворювання, які спричинили втрату працездатності” взятий на облік як платник страхових внесків  за №042100350, про що видане страхове свідоцтво (а.с. 11).  

Відповідно до ст. 7 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” роботодавцем відповідно до цього Закону вважається власник підприємства  або  уповноважений ним орган та фізична особа, яка використовує найману працю.

Відповідно до п.2 ч.2 ст. 45 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” роботодавець як страхувальник зобов'язаний   своєчасно   та  повністю  нараховувати  і  сплачувати  в установленому   порядку   страхові  внески  до  Фонду  соціального страхування від нещасних випадків.

Порядок обчислення і сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України регламентується Інструкцією про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, яка затверджена постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 20.04.2001 року №12 (надалі Інструкція).

Страхові внески сплачуються юридичними особами в день одержання коштів на оплату праці в установах банків, а при проведенні оплати праці з готівкової виручки чи натуроплатою –платники зобов'язані не пізніше наступного дня після здійснення виплат подати до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду. Нараховані страхові внески, інші платежі сплачуються страхувальниками шляхом перерахування відповідних сум на відповідний рахунок Фонду. У разі нестачі коштів на поточному рахунку платника на виплату заробітної плати та сплату страхових внесків у повному обсязі отримання платником коштів на оплату праці і перерахування страхових внесків до Фонду здійснюється у пропорційних сумах (п.4.12; 4.13 Інструкції).

Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування  від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Кривому Розі Дніпропетровської області зазначає, що гаражно-будівельний кооператив "Дружний" в порушення ст. 45 Закону України “Про загальнообов'язкове  державне соціальне страхування від нещасних випадків  на виробництві  та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності” не звітується  в відділення Фонду, страхові внески не сплачує, місце знаходження підприємства невідомо, у зв'язку з чим  просить припинити державну реєстрацію гаражно-будівельного кооперативу "Дружний".

Відповідно до ч.1 ст. 51 Господарського кодексу України підприємницька діяльність припиняється, зокрема за рішенням суду у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законами.

Частиною 1 ст. 59 Господарського кодексу України передбачено, що припинення  діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації – за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб –засновників суб'єкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках, передбачених цим Кодексом, - за рішенням суду.

Відповідно до  ч. 2 ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" підставами   для   постановлення   судового  рішення  щодо припинення  юридичної  особи,  що  не  пов'язано  з   банкрутством юридичної особи, зокрема є: визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації через порушення закону,  допущені при створенні  юридичної  особи, які не можна усунути; провадження нею    діяльності,   що   суперечить   установчим документам, або такої, що заборонена законом; невідповідність мінімального   розміру    статутного    фонду юридичної особи вимогам закону; неподання протягом  року  органам державної податкової служби податкових декларацій,  документів фінансової звітності відповідно до закону; наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.

Як вбачається зі змісту Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб  та фізичних осіб –підприємців” такої підстави для припинення юридичної особи як  неподання звітів та не сплата внесків до Фонду соціального страхування  від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, не передбачено.

З огляду на викладене позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Відмовляючи в задоволенні позову суд враховує також те, що суб'єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду у випадках, встановлених законом (ст. 104 Кодексу адміністративного судочинства України).

Відповідно до ч.3 ст. 52 Закону України “Про загальнообов'язкове  державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності” за несвоєчасне та неповне нарахування і сплату страхових внесків, приховування (заниження) суми заробітної плати (доходу), на яку  нараховуються страхові внески, неподання, несвоєчасне подання, подання не за  встановленою  формою  звітності  щодо страхових внесків, та ін. страхувальник  притягується до відповідальності згідно із законом.

Відповідно до статті 47 Закону органи  Фонду  соціального  страхування від нещасних випадків мають право: 1) застосовувати фінансові санкції, передбачені цим Законом; 2) порушувати в установленому законом порядку питання про притягнення до   відповідальності осіб, винних у порушенні законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків; 3) у разі виявлення порушень порядку нарахування, обчислення, сплати страхових внесків та нецільового використання коштів на загальнообов'язкове  державне соціальне страхування від нещасних випадків звертатися в установленому  законом  порядку  до органів прокуратури, внутрішніх  справ,  служби  безпеки  та  податкової міліції; 4) здійснювати інші функції, передбачені законодавством.

Право позивача на звернення до суду з позовом про припинення державної реєстрації підприємства Законом не встановлено.

Крім того, позов подано до неналежного відповідача.

Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судовий збір з відповідача не стягується.

Керуючись Законом України “Про загальнообов'язкове  державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності”, Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців”, ст.ст. 87,94,98, 136, 161-163, розділом VІІ Прикінцеві та перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд, -

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні адміністративного позову відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання до господарського суду Дніпропетровської області заяви на протязі 10 днів із дня складання постанови у повному обсязі або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви на апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили у відповідності до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя                                                            Н.М.Євстигнеєва                                                                 

(Дата складання постанови у повному обсязі, - 30.07.2007 року)

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення25.07.2007
Оприлюднено03.09.2007
Номер документу896068
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —а30/313-07

Постанова від 25.07.2007

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Євстигнеєва Н.М.

Ухвала від 12.07.2007

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Євстигнеєва Н.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні