ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
03.06.2020Справа № 910/4669/20
За позовом Приватного підприємства "ТЕПЛОСЕРВІС-СОКОЛ";
до Антимонопольного комітету України;
про визнання частково недійсним рішення.
Суддя О.В. Мандриченко
Представники:не викликалися.
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду міста Києва звернулося Приватне підприємство "Теплосервіс-Сокол" з позовом до Антимонопольного комітету України про визнання частково недійсним рішення Тимчасової адміністративної колегії Антимонопольного комітету України № 100-р/тк від 26.12.2019.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 10.04.2020 року позовну заяву Приватного підприємства "Теплосервіс-Сокол" залишено без руху, надано позивачеві строк для виправлення встановлених судом недоліків.
До господарського суду від Приватного підприємства "Теплосервіс-Сокол" надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що Тимчасовою адміністративною колегією Антимонопольного комітету України при прийнятті рішення від 26.12.2019 року № 100-р/тк неповно з`ясовано обставини, які мають значення для справи, не доведено обставин, які мають значення для справи і які визнано встановленими, неправильно застосовано норми матеріального права.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 08.05.2020 року відкрито провадження у справі № 910/4669/20 та вирішено справу розглядати за правилами загального позовного провадження зі стадії підготовчого засідання, розгляд справи призначено на 09.06.2020 року.
До Господарського суду міста Києва від Приватного підприємства "Теплосервіс-Сокол" надійшло клопотання про проведення підготовчого засідання, призначеного на 09.06.2020 року у режимі відеоконференції та визначити відповідальний суд.
Суд, розглянувши клопотання позивача про розгляд справи в режимі відеоконференцїі приходить до висновку про відмову в його задоволенні, з огляду на наступне.
За змістом ч. 7 ст. 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
При цьому, відповідно до ст. 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи .
Проте, заявником не додано доказів направлення заяв на адресу відповідача.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
З огляду на зазначені положення чинного законодавства, необхідність проведення судового засідання у режимі відеоконференції визначається судом, що розглядає господарську справу.
При цьому, виключний перелік випадків, у яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, законом не визначений, в зв`язку з чим необхідність проведення судового засідання в режимі відеоконференції визначається у кожному окремому випадку, з урахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров`я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.
Враховуючи наведене, зважаючи, що клопотання Приватного підприємства "Теплосервіс-Сокол" про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції подане без додержання приписів ч. 2 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України, з огляду на ціну позову, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів, суд дійшов висновку про неможливість проведення судового засіданні у даній справі в режимі відеоконференції, у зв`язку з чим відмовляє у задоволенні клопотання Приватного підприємства "Теплосервіс-Сокол".
Керуючись статтями 197, 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотання Приватного підприємства "Теплосервіс-Сокол" про розгляд справи в режимі відеоконференцїі - відмовити.
Ухвала набрала чинності 03.06.2020 та оскарженню не підлягає.
Суддя О. В. Мандриченко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.06.2020 |
Оприлюднено | 05.06.2020 |
Номер документу | 89622933 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Мандриченко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні