Рішення
від 04.06.2020 по справі 672/453/20
ГОРОДОЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №672/453/20

Провадження №2-о/672/28/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04.06.2020 року Городоцький районний суд Хмельницької області в складі:

головуючого - судді Сакенова Ю.К.

присяжних - Шоловея О.П., Белінського В.І.

за участю секретаря - Ратушняк Л.В,

представника заінтересованої особи - ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Городок справу за заявою ОСОБА_2 , заінтересована особа - Управління соціального захисту населення Городоцької районної державної адміністрації Хмельницької області, про визнання особи безвісно відсутньою,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернулася до суду із заявою про визнання сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , безвісно відсутнім.

Свої вимоги заявниця мотивує тим, що її син ОСОБА_3 у 2005 році поїхав на роботу до м.Києва, де працював у ТОВ Електротел та тимчасово проживав за адресою: АДРЕСА_1 . 27 травня 2005 року він вийшов з квартири, що знаходиться за вище вказаною адресою, та відтоді не повернувся. З того часу син не приїжджав до неї, не телефонував і місце його перебування їй не відоме. З приводу зникнення сина заявниця звернулась до Дніпровського РУ ГУДМС України у м.Києві, на програму Жди меня та подавала оголошення у газету Факти про встановлення місце знаходження її сина. Останнього було оголошено в розшук та заведено розшукову справу, однак місце перебування ОСОБА_3 на даний час не встановлено. Визнання сина безвісно відсутнім заявниці необхідно для отримання пільг по сплаті комунальних послуг (субсидії), оскільки він залишається зареєстрованим у будинку, в якому вона проживає. На підставі наведеного просить задовольнити заяву.

Представник заінтересованої особи - Управління соціального захисту населення Городоцької районної державної адміністрації Хмельницької області Гнап Л.Й. в судовому засіданні не заперечила щодо визнання ОСОБА_3 безвісно відсутнім.

Ознайомившись з матеріалами справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що дана заява підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що у заявниці ОСОБА_2 є син ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про його народження серії НОМЕР_1 від 28.12.1982 року.

ОСОБА_3 у 2005 році поїхав на роботу до м.Києва, де працював у ТОВ Електротел та тимчасово проживав за адресою: АДРЕСА_1 . 27 травня 2005 року він вийшов з квартири, що знаходиться за вище вказаною адресою, та не повернувся.

Факт відсутності ОСОБА_3 з 27 травня 2005 року за місцем постійного проживання та перебування підтверджується довідкою Дніпровського управління поліції ГУНП у м.Києві від 23.08.2018 року за №Р-4270/125/50-2018, згідно якої він перебуває у розшуку як безвісти зникла особа та заведена ОРС Розшук №04-3352 від 10.06.2005 року; оголошенням в газеті Факти від 15.06.2005 року про розшук ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; повідомленням ТОВ Електрокотел від 06.06.2005 року за місцем роботи ОСОБА_3 про виклик останнього для дачі пояснень з приводу відсутності на роботі; зверненням заявниці в редакцію програми Жди меня про розшук ОСОБА_3 ; довідкою про склад сім`ї ОСОБА_2 ; поясненнями свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5 .

Згідно п.3 ч.2 ст.293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи оголошення її померлою.

Відповідно до вимог частин першої та другої статті 43 ЦК України фізична особа може бути визнана судом безвісно відсутньою, якщо протягом одного року в місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування. У разі неможливості встановити день одержання останніх відомостей про місце перебування особи початком її безвісної відсутності вважається перше число місяця, що йде за тим, у якому були одержані такі відомості, а в разі неможливості встановити цей місяць - перше січня наступного року.

У постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду від 07 травня 2018 року у справі № 225/1297/17 зроблено висновок, що безвісна відсутність - це посвідчення в судовому порядку тривалої відсутності фізичної особи в місці її постійного проживання за умов, що не вдалося встановити місця її знаходження (перебування). При визнанні особи безвісно відсутньою застосовується презумпція, що особа є живою, однак встановити її місце знаходження у цей час неможливо, причому вказана презумпція має спростовний характер.

Підставами для визнання фізичної особи безвісно відсутньою є сукупність юридичних фактів, тобто юридичний склад, до якого включаються:

а) відсутність відомостей про перебування фізичної особи у місці її постійного проживання;

б) відсутність відомостей про дійсне перебування особи і неможливість отримати такі відомості;

в) сплив річного строку з дня одержання останніх відомостей про місце перебування фізичної або з дня, визначеного відповідно до частини другої статті 43 ЦК України;

г) наявність у заявника правової зацікавленості у вирішенні питання про визнання особи безвісно відсутньою .

Таким чином, факт відсутності відомостей про місце перебування ОСОБА_3 за місцем реєстрації та проживання більш ніж протягом одного року підтверджується зібраними у справі доказами.

Наведені заявницею обставини та мета, з якою необхідно оголосити особу безвісно відсутньою, а саме для отримання субсидії, свідчать про наявність підстав для оголошення останнього безвісно відсутнім.

В зв`язку з тим, що за даними матеріалів справи ОСОБА_3 зник у травні 2005 року, суд вважає встановленим останнім днем одержання відомостей про місце його перебування 27 травня 2005 року, тому початком його безвісної відсутності необхідно рахувати 27 травня 2005 року.

Керуючись ст. 43 ЦК України, ст.259, 264, 265, 315, 319, 354 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_2 задовольнити повністю.

Визнати ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Новосілка Городоцького району Хмельницької області, безвісно відсутнім.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Хмельницького апеляційного суду.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Даний строк продовжується на строк дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Заявник: ОСОБА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 , місце проживання - АДРЕСА_2 .

Заінтересована особа: Управління соціального захисту населення Городоцької районної державної адміністрації Хмельницької області, код ЄДРПОУ 03198391, місце знаходження - 32000, Хмельницька область, м.Городок, вул.Грушевського, буд.90.

Суддя Ю.К.Сакенов

присяжні: Шоловей О.П.

Белінський В.І.

СудГородоцький районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення04.06.2020
Оприлюднено05.06.2020
Номер документу89638901
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —672/453/20

Рішення від 04.06.2020

Цивільне

Городоцький районний суд Хмельницької області

Сакенов Ю. К.

Ухвала від 30.04.2020

Цивільне

Городоцький районний суд Хмельницької області

Сакенов Ю. К.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні