Рішення
від 28.05.2020 по справі 760/2747/20
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Провадження № 2/760/4356/20

Справа № 760/2747/20

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р АЇ Н И

28 травня 2020 року Солом`янський районний суд м. Києва в складі головуючого - судді Шереметьєвої Л.А, за участю секретаря - Шпори М.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Відрадний про зобов`язання вчинити дії, суд

В С Т А Н О В И В:

Позивачка звернулася до суду з позовом і просить зобов`язати відповідача видати довідку про її заробітну плату за період роботи в Жовтневому райгастрономторзі з 1980 року по 1985 рік за формою, встановленою Додатком 1 до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування .

Посилається в позові на те, що 02 грудня 2019 року вона звернулася до відповідача з заявою про видачу довідки про заробітну плату за період з 1980 року по 1985 рік, яку отримувала в Жовтневому райгастрономторзі, правонаступником якого є відповідач.

На своє звернення отримала довідку від 05 грудня 2019 року, якою підтверджено, що вона дійсно працювала у попередника відповідача, проте документи про виплату заробітної плати були викрадені.

Відповідно до Переліку видів документів, пов`язаних із забезпеченням соціального захисту громадян, що мають надходити до архівних установ у разі ліквідації підприємств, організацій, які не належать до джерел формування Національного архівного фонду, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 14 березня 2013 року № 403/5, кадрові документи мають зберігатись протягом 75 років.

Відповідальність за недбале зберігання, псування, незаконне знищення, приховування, незаконну передачу іншій особі архівних документів, порушення порядку щодо доступу до зазначених документів, а також неповідомлення державної архівної установи про наявні архівні документи в разі виникнення загрози знищення або значного погіршення їх стану тягнуть за собою попередження або накладення штрафу на громадян від 3 до 7 НМДГ і попередження або накладення штрафу на посадових осіб від 5 до 10 НМДГ.

Вважає, що відповідач зобов`язаний був вжити необхідних та достатніх заходів для відновлення втрачених документів та надати їй відповідну довідку.

Виходячи з цього, просить задовольнити позов.

Позовна заява була зареєстрована в канцелярії суду 31 січня 2020 року та відповідно до ст. 33 ЦПК України було визначено склад суду.

Ухвалою суду 07 лютого 2020 року в справі було відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Сторонам було направлено копію ухвали про відкриття провадження, відповідачу копію позовної заяви з додатками.

Згідно з відомостями, які містяться в рекомендованому повідомленні про вручення поштових відправлень, відповідач отримав копію ухвали про відкриття провадження та копію позовної заяви в справі 17 лютого 2020 року.

/ а. с. 29 /

Відповідачу був наданий строк для надання відзиву.

02 березня 2020 року на адресу суду надійшов відзив відповідача, в якому останній проти позову заперечує.

Зазначає, що відповідно до абзацу першого та другого підпункту 3 пункту 2.1 Порядку для підтвердження заробітної плати відділом персоніфікованого обліку надаються індивідуальні відомості про застраховану особу за період з 01 липня 2000 року.

За бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.

Про це також зазначено і в самій формі довідки, затвердженої Додатком №1 Порядку.

Відповідно до п.2.10. Порядку довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Установлення заробітку для обчислення пенсії на підставі показань свідків не допускається. Виписка зі штатного розпису про посадовий оклад, профспілкові квитки, квитки партій та рухів, громадських об`єднань не є документами, що засвідчують фактичний заробіток для обчислення розміру пенсії.

При зверненні позивача за такою довідкою їй було повідомлено про відсутність в документах товариства первинних документів, на підставі яких можна було б встановити заробітну плату за період з 1980 року по 1985 рік.

Це підтверджується копією постанови про відмову в порушення кримінальної справи від 23 лютого 2002 року, копіями сторінок Книги обліку архіву постійного зберігання Жовтневого райгастрономторгу.

Товариство фізично не може видати довідку про заробітну плату за вказаний позивачкою період, оскільки відсутні відомості, які повинні бути зазначені в цій довідці, а саме - первинні документи, на підставі яких видано довідку, їх місцезнаходження та адреса, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.

Виходячи з цього, просить відмовити у задоволенні позову.

23 березня 2020 року позивачка подала відповідь на відзив.

Вважає, що відповідач зобов`язаний відновити документи про заробітну плату та видати їй відповідну довідку, оскільки це її право, від реалізації якого відповідачем залежить її право на пенсію.

Виходячи з цього, просить задовольнити позов.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про задоволення вимог позивачки, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 49 КЗпП України власник або уповноважений ним орган зобов`язаний видати працівникові на його вимогу довідку про його роботу на даному підприємстві, в установі, організації із зазначенням спеціальності, кваліфікації, посади, часу роботи і розміру заробітної плати.

Судом встановлено, що 02 грудня 2019 року позивачка звернулася до відповідача з заявою про видачу їй довідки про заробітну плату за період її роботи в Гастрономторзі Жовтневого району м. Києва з 1980 року по 1985 рік, правонаступником якого є відповідач.

Довідкою ТОВ Відрадний № 25-02 від 05 грудня 2019 року відповідач підтвердив перебування позивачки в трудових відносинах з Гастрономторгом Жовтневого району м. Києва з 12 березня 1980 року до 16 грудня 1985 року на посадах заступника директора та директора магазину.

При цьому зазначено про реорганізацію Гастрономторгу Жовтневого району м. Києва, правонаступником якого є ТОВ Відрадний .

Крім того, зазначено на про неможливість видачі довідки про заробітну плату в зв`язку з крадіжкою архівних документів по нарахуванню заробітної плати.

/ а.с. 4 - 8 /

З постанови про відмову в порушенні кримінальної справи від 23 лютого 2002 року Солом`янського РУ ГУ МВС України в м. Києві за заявою директора ЗАТ Відрадний вбачається, що в приміщенні архіву по пр. Комарова в м. Києві було виявлено відсутність 307 папок, в тому числі з інформацією про заробітну плату працівників.

/ а.с. 33 /

З заяви позивачки вбачається, що нею витребовувалася довідка про заробітну плату відповідно до Додатку 1 до Порядку подання та оформлення документів для призначення(перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державнепенсійне страхування" (пункт 2.1 розділу ІІ).

Пунктом 2.1 розділу П Закону України "Про загальнообов`язкове державне

пенсійне страхування" регулюється порядок призначення пенсії за віком та визначено перелік документів, необхідних для призначення, перерахунку пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший, серед яких і довідка про заробітну плату.

Порядок визначення заробітної плати (доходу) для призначення пенсії у разі втрати документів про її нарахування та виплату регулюється постановою Кабінету Міністрів України № 919 від 05 липня 2006 року № 919 " Про затвердження Порядку визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії у разі втрати документів про її нарахування та виплату ".

Постановою Кабінету Міністрів України №166 від 29 лютого 2012 року Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України у вказану постанову були внесені зміни, відповідно до яких за наявності підприємства, установи, організації, де працювала особа, або їх правонаступника заробітна плата визначається виходячи з розміру середньої заробітної плати за відповідною професією (посадою) на зазначеному підприємстві , в установі, організації, що склалася у кожному місяці роботи, за який втрачено документи про нарахування та виплату заробітної плати (доходу).

У разі, якщо на підприємстві, в установі, організації або в їх правонаступника відсутні відповідні професії (посади), заробітна плата визначається виходячи з розміру середньої заробітної плати за аналогічною професією (посадою) на зазначеному підприємстві, в установі, організації або в їх правонаступника, що склалася у кожному місяці роботи, за який втрачено документи.

У разі повної втрати первинних документів про нарахування та виплату підприємствами, установами, організаціями заробітної плати (доходу) за відповідний період заробітна плата визначається за відповідною професією (посадою) на зазначеному підприємстві, в установі, організації за календарний рік, що передує року, з якого призначається пенсія.

Довідка про заробітну плату в таких випадках надається підприємством, установою, організацією, де працює (працювала) особа, або їх правонаступником.

Відповідно до роз`яснення Пенсійного фонду України від 13 квітня 2012 року зазначений механізм визначення заробітної плати застосовується:

- для призначення пенсії;

- у разі втрати первинних документів про нарахування та виплату підприємствами, установами, організаціями заробітної плати (доходу) у зв`язку зі стихійним лихом, аваріями, катастрофами або з інших не залежних від застрахованої особи обставин;

- у разі, якщо страховий стаж особи, починаючи з 01 липня 2000 року, становить менш як 60 місяців, тобто коли законодавством передбачено обов`язковість надання довідки про заробітну плату за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 01 липня 2000 року незалежно від перерв;

- для підтвердження заробітку, отриманого лише за основним місцем роботи;

- за період страхового стажу до 01 січня 1998 року.

Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Виходячи із норм ст.ст. 22 та 64 Конституції України право на соціальний захист відноситься до основоположних прав і свобод, які гарантуються державною, і, за жодних умов, не можуть бути скасовані, а їх обмеження не допускається, крім випадків, передбачених Конституцією України.

Таким чином право особи на отримання пенсії як складова частина права на соціальний захист є її конституційним правом, яке гарантується.

Відповідно до ч.1 ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Частиною 1 ст.15 ЦК України визначено право кожної особи на захист свого порушеного цивільного права в разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Таким чином, захисту у судовому порядку підлягає порушене, невизнане або оспорюване право.

Відповідно до роз`яснень, викладених у п.11 постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 18 грудня 2009 року Про судове рішення у цивільній справі оскільки правом на звернення до суду за захистом наділена особа в разі порушення, невизнання або оспорювання саме її прав, свобод чи інтересів, а також у разі звернення до суду органів та осіб, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб або державні та суспільні інтереси (частини перша та друга статті 3 ЦПК), то суд повинен встановити, чи були порушені, невизнані або оспорені права, свободи чи інтереси цих осіб, а якщо були, то вказати, чи є залучений у справі відповідач відповідальним за це.

З урахуванням викладеного вище, суд приходить до висновку про порушення прав позивачки з боку відповідача та обґрунтованість її вимог.

Керуючись ст.ст.22, 46, 64 Конституції України, ст. 49 КЗпП України, ст.ст. 15, 16 ЦК України, Законом України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування , постановою Кабінету Міністрів України від 5 липня 2006 року № 919 Про порядок визначення заробітної плати (доходу) для призначення пенсії у разі втрати документів про її нарахування та виплату / зі змінами /, ст.ст. 3, 4, 10, 13, 76-82, 89, 259, 263-265, 268, 272, 273 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити

Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю Відрадний / 03067 м. Київ пр. Космонавта Комарова, 6, ЄДРПОУ 01565247 / видати ОСОБА_1 / АДРЕСА_1 , ІН НОМЕР_1 / довідку про заробітну плату за період роботи з 1980 по 1985 рік в Райгастрономторзі Жовтневого району м. Києва за формою, встановленою в Додатку 1 до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України"Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Стягнути з Товариство з обмеженою відповідальністю Відрадний / 03067 м. Київ пр. Космонавта Комарова, 6, ЄДРПОУ 01565247 / 840, 80 гр. судового збору на користь держави.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Київського апеляційного суду через суд першої інстанції.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Л.А.Шереметьєва

СудСолом'янський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення28.05.2020
Оприлюднено05.06.2020
Номер документу89646661
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —760/2747/20

Рішення від 28.05.2020

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Шереметьєва Л. А.

Ухвала від 07.02.2020

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Шереметьєва Л. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні