Справа №266/2099/20
Провадження№ 2/266/604/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 червня 2020 року м. Маріуполь
Суддя Приморського районного суду міста Маріуполя Донецької області Д`яченко Д.О., перевіривши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства "Екстрим-Парк" про поновлення на роботі і виплату середнього заробітку за час вимушеного прогулу ,
В С Т А Н О В И В:
В Приморському районному судді м. Маріуполя була зареєстрована позовна заява ОСОБА_1 , в якій вона просила поновити її на роботі інженером з охорони праці Комунального некомерційного підприємства "Екстрим-Парк", стягнути з відповідача на її користь середній заробіток за час вимушеного прогулу з 01.04.2020 року до дня поновлення на роботі, який на день пред`явлення позову становить 13724,10 гривень, зобов`язати позивача провести повний розрахунок щодо виплат, які повинні бути проведені їй на момент звільнення, стягнути з відповідача на її користь премію за березень 2020 року, яка на день звільнення становила 1750,80 гривень, допустити негайне виконання рішення суду в частині поновлення її на роботі і стягнення заробітної плати, але не більше чим за один місяць.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 27.04.2020 року, цивільну справу № 266/2099/20 (провадження № 2/266/604/20) розподілено на суддю Д`яченко Д.О.
Ухвалою суду від 12.05.2020 року заяву прийнято до спрощеного позовного провадження та призначено до розгляду.
20.05.2020 року позивач ОСОБА_1 звернулася до суду із клопотанням про збільшення позовних вимог, в якій просив стягнути з відповідача на свою користь середній заробіток за час вимушеного прогулу з 01 квітня 2020 року до дня поновлення на роботі, який на день пред`явлення позову становить 13724,10 гривень; зобов`язати позивача провести повний розрахунок щодо виплат, які були проведені їй на момент звільнення; стягнути з відповідача на її користь премію за березень 2020 року, яка на день звільнення становила 1750,80 гривень; допустити негайне виконання рішення суду в частині поновлення її на роботі і стягнення заробітної плати, але не більше чим за один місяць; стягнути з відповідача на її користь матеріальну допомогу на оздоровлення в розмірі 0,5 окладу; стягнути з відповідача на її користь моральну шкоду в розмірі 10000,00 гривень.
Відповідно до частиною 4 ст. 177 ЦПК України визначено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Всупереч положенням ч. 4 ст. 177 ЦПК України позивачем до позовної заяви не додано документ, що підтверджує сплату судового збору за вимоги майнового характеру.
За змістом приписів статей 94, 116, 117 Кодексу законів про працю України та статей 1, 2 Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР Про оплату праці середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні за своєю правовою природою є спеціальним видом відповідальності роботодавця, спрямованим на захист прав звільнених працівників щодо отримання ними в передбачений законом строк винагороди за виконану роботу (усіх виплат, на отримання яких працівники мають право згідно з умовами трудового договору і відповідно до державних гарантій), який нараховується у розмірі середнього заробітку та не входить до структури заробітної плати.
Пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України Про судовий збір , згідно з якою від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, не поширюється на вимоги позивачів про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні під час розгляду таких справ в усіх судових інстанціях.
Аналогічна позиція висловлена у Постанові Великої Палати Верховного Суду у справі № 910/4518/16 від 30.01.2019 року.
Відповідно до ч. 11 ст. 187 ЦПК України суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175,177 цього Кодексу постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Так, судом встановлено, що всупереч положенням ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви позивачем не додано документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як встановлено судом, позовні вимоги позивача містять одночасно дві вимоги майнового характеру а саме: 1) стягнення середнього заробітку за час затримки в розрахунку; 2) моральна шкода.
Якщо в позовній заяві об`єднано кілька самостійних вимог майнового характеру, пов`язаних між собою, то, враховуючи, що об`єктом справляння судового збору є позовна заява, максимальний розмір судового збору має відповідати загальній сумі всіх вимог. При цьому судовий збір може бути сплачено окремо за кожною вимогою або загальною сумою за всіма позовними вимогами.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за позовну вимогу майнового характеру при зверненні до суду справляється судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 840,80 гривень (ставки дійсні на час звернення позивача із позовом).
Таким чином, суд постановляє ухвалу про залишення заяви без руху, з підстав вказаних в ухвалі, а саме надання документів, що підтверджують сплату судового збору за кожну вимогу майнового характеру або документу, що підтверджує підстави звільнення від сплати судового збору, та надає позивачу строк для усунення недоліків сім днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, суд продовжить розгляд справи. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві (ч. 13 ст. 187 ЦПК України).
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 185,187 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства "Екстрим-Парк" про поновлення на роботі і виплату середнього заробітку за час вимушеного прогулу - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків - 7 днів з дня вручення ухвали.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала остаточна, оскарженню не підлягає.
Суддя Д`яченко Д. О.
Суд | Приморський районний суд м.Маріуполя |
Дата ухвалення рішення | 05.06.2020 |
Оприлюднено | 09.06.2020 |
Номер документу | 89657200 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Приморський районний суд м.Маріуполя
Д`яченко Д. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні