Справа № 574/499/20
Провадження 2/574/206/2020
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
04 червня 2020 року м. Буринь
Суддя Буринського районного суду Сумської області Куцан В.М. перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Хустянської сільської ради Буринського району Сумської області про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування,
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду з даним позовом, перевіривши матеріали по якому, приходжу до висновку, що він не відповідає вимогам ст.ст.175, 177 ЦПК України.
Відповідно до ч.2 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Зокрема, відповідно до вимог ч.. 7 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Частиною 1ст. 60 ЦПК України передбачено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Відповідно до частини четвертої статті 62 ЦПК України повноваження адвоката, як представника, підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру і адвокатську діяльність .
Як вбачається з матеріалів справи на підтвердження повноважень адвоката Макаренка О.В., як представника позивача, наявна копія ордеру серія ПТ №174386 від 06.02.2020 року.
Можливості посвідчення відповідності оригіналу копії ордеру самостійно адвокатом положеннями ЦПК України і Закону України Про адвокатуру і адвокатську діяльність не передбачено.
Пунктом 12.4. Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги, яке затверджено рішенням Ради Адвокатів України, передбачено, що ордер повинен містити назву органу, у якому надається правова допомога адвокатом із зазначенням, у випадку необхідності, виду адвокатської діяльності відповідно до статті 19 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність .
Згідно з вимогами статті 62 ЦПК України ордер, який посвідчує повноваження адвоката як представника,подається в оригіналі.
Аналіз наведених положень законодавства дає підстави для висновку, що, по-перше, повноваження представника позивача, яким є адвокат, повинні бути підтверджені оригіналом ордеру виданого на ведення справи в суді або довіреністю; по-друге, ордер на відміну від довіреності не вказує обсяг повноважень, наданих адвокату
Слід також зазначити, що повноваження адвоката, зокрема, в даному випадку щодо підписання заяви, повинно підтверджуватись домовленістю сторін у договорі про надання правової допомоги, який засвідчує існування між клієнтом та адвокатом домовленості стосовно об`єму наданих йому повноважень, шляхом окремого визначення такої дії у договорі.
Аналогічна правова позиція викладена в постановах Верховного Суду від 18 жовтня 2018 року у справі № 811/1507/18, від 29 травня 2019 року у справі № 202/5348/18.
Як вбачається з матеріалів заяви, остання підписана та подана до суду адвокатом Макаренко О.М., на підтвердження повноважень на підписання заяви, адвокатом надано копію ордеру.
Водночас, суддя вважає, що копія ордеру не є підтвердженням наявності повноважень адвоката на підпис та звернення до суду із заявою від імені та в інтересах позивача, оскільки ордер не вказує на обсяг повноважень, наданих адвокату. При цьому до матеріалів заяви не долучено договору про надання правової допомоги № 4 від 06.02.2020 р., на який є посилання в копії ордеру.
Також в копії ордеру не відображено, на надання правової допомоги у якій саме справі він виданий. Крім того, копія ордеру не містить відомості про відсутність обмежень правомочності адвоката, встановлених договором про надання правової допомоги, долучена до позовної заяви копія ордеру не є підтвердженням наявності повноважень адвоката на підпис та звернення до суду саме з цією заявою від імені та в інтересах позивача.
З врахуванням наведеного позовна заява підлягає залишенню без руху відповідно до вимог ст. 185 ЦПК України.
Керуючись ст.ст.177,185, 352-355 ЦПК України, суддя ,-
постановив :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Хустянської сільської ради Буринського району Сумської області про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування - залишити без руху.
Надати представнику позивача строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ним копії цієї ухвали.
Роз`яснити представнику позивача, що у разі невиконання вищезазначених вимог, позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута йому з усіма додатками до неї.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Буринський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2020 |
Оприлюднено | 09.06.2020 |
Номер документу | 89665889 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Буринський районний суд Сумської області
Куцан В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні