Ухвала
від 02.06.2020 по справі 922/509/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"02" червня 2020 р. Справа № 922/509/17

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Яризька В.О.

при секретарі судового засідання Трофименко С.В.

розглянувши справу

за заявою Квартирно-експлуатаційного відділу м. Харкова, м. Харків,

до товариства з обмеженою відповідальністю "Вєгол", м. Харків,

про визнання банкрутом

за участю :

ліквідатора - Тризни О.В.,

представника кредитора - Кирилюка С.О. (дов.),

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Харківської області від 14.05.2018 товариство з обмеженою відповідальністю "Перемога Нерухомість", код 41147576, визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено голову ліквідаційної комісії Телитченка Андрія Олександровича, якого зобов`язано в строк до 14.05.2019 виконати ліквідаційну процедуру та після завершення всіх розрахунків з кредиторами подати до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс.

В розгляді звіту ліквідатора 28.05.2020 оголошено перерву до 02.06.2020 о 12:30 год.

01.06.2020 ліквідатором через канцелярію суду подано на затвердження суду звіт та ліквідаційний баланс, клопотання про затвердження звіту про нарахування і виплату грошової винагороди, а також стягнення грошової винагороди з кредитора.

У судовому засіданні ліквідатор повідомив суд про те, що ним вжито всіх заходів у ліквідаційній процедурі, активів боржника не виявлено, кредиторська заборгованість не погашена, просить затвердити звіт та ліквідаційний баланс, закрити провадження у справі, а також стягнути на його користь грошову винагороду в сумі 78 414,00 грн., яка погоджена комітетом кредиторів.

Кредитор не заперечує проти закриття провадження у справі та сплати на користь арбітражного керуючого грошової винагороди.

Вислухавши ліквідатора, кредитора, дослідивши матеріали справи та ліквідаційний звіт про роботу ліквідатора і документи, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури, суд встановив наступне.

На час визнання боржника банкрутом та введення ліквідаційної процедури відносно ТОВ "Вєгол" діяв Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції Закону № 4212-VI від 22.12.2011.

З 21.10.2019 введений в дію Кодекс України з процедур банкрутства.

Відповідно до ч. 4 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Згідно ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.

Враховуючи, що ліквідаційна процедура введена та проводилась під час дії Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції Закону № 4212-VI від 22.12.2011, суд перевіряє правильність та повноту вчинення ліквідатором дій у ліквідаційній процедурі відповідно до вимог вказаного Закону. Одночасно, поданий звіт має відповідати вимогам, які передбачені Кодексом України з процедур банкрутства.

Після визнання ТОВ "Вєгол" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, а також призначення 24.04.2019 арбітражного керуючого Тризни О.В. ліквідатором, останнім було здійснено низку заходів у ліквідаційній процедурі відповідно до чинного законодавства.

Ухвалою суду від 04.09.2017 затверджено реєстр вимог кредиторів ТОВ "Вєгол" у наступному складі : Квартирно-експлуатаційний відділ м. Харкова на загальну суму 5523861,56 грн., з яких: 1925311,85 грн. основний борг (4 черга задоволення вимог кредиторів), 3598549,71 грн. - пеня та штрафні санкції (6 черга задоволення вимог кредиторів).

Впродовж встановленого законом строку після прийняття постанови заяви з поточними вимогами до боржника не надходили.

Таким чином, єдиним кредитором боржника є Квартирно-експлуатаційний відділ м. Харкова на суму 5523861,56 грн.

Як зазначає ліквідатор, печатка банкрута та реєстраційні документи були отримані ним від засновника 24.05.2019 по акту прийому-передачі.

З метою виявлення майнових активів банкрута ліквідатором було направлено запити до ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Регіонального відділення Фонду державного майна України по Харківській, Донецькій та Луганській областях, ДАІ УМВС України в Харківській області, Харківської митниці ДФС.

Крім того, ліквідатором здійснений пошук щодо банкрута в реєстрах, які знаходяться в вільному доступі на інтернет - ресурсах, а саме Держаного суднового реєстру України, Державного реєстру цивільних повітряних суден України, Цифрової патентної бібліотеки, про що надані відповідні довідки.

Згідно отриманих відповідей за ТОВ "Вєгол" не виявлено зареєстрованого права власності на майно та майнові права.

Відсутність у банкрута нерухомого майна підтверджується Інформаційною довідкою з Держаного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта код ЄДРПОУ 25187643, станом на 12.11.2019 № 188344473.

Наказом ліквідатора № 1-1 від 24.05.2019 призначено інвентаризацію активів і зобов`язань підприємства, створено інвентаризаційну комісію.

Згідно даних інвентаризації майнові активи у банкрута відсутні, про що надано інвентаризаційні описи .

Наказом ліквідатора від 27.05.2019 звільнено директора ТОВ "Вєгол" Єрмакова В.О. у зв`язку з ліквідацією товариства.

З метою отримання відомостей про наявність (відсутність) виконавчих проваджень, стороною яких є ТОВ "Вєгол", ліквідатором здійснений запит до Управління ДВС Відділу примусового виконання рішень ГТУЮ у Харківській області, на який отримано відповідь про те, що за даними автоматизованої системи виконавчих проваджень ТОВ "Вєгол", код 25187643, станом на 02.12.2019 не є стороною відкритого виконавчого провадження.

Документація банкрута, яка підлягає тривалому зберіганню в архівній установі, ліквідатору не передавалась.

Погашення кредиторських вимог не відбувалось в зв`язку з відсутністю коштів.

Складено реєстр непогашених вимог кредиторів загальна сума непогашених вимог складає 5523861,56 грн.

Печатка підприємства знищена, про що свідчить наданий суду акт.

Ліквідатором також було встановлено, що у ТОВ "Вєгол" були відкриті рахунки в АТ КБ "ПриватБанк" та АТ "ОТП Банк".

Розрахункові рахунки, відкриті в АТ КБ "ПриватБанк" закриті, що підтверджується відповідними довідками банку.

Ліквідатор зазначив, що на розрахункових рахунках № НОМЕР_1 ; № НОМЕР_1 ; № НОМЕР_1 , які відкриті на ім`я ТОВ "Вєгол" в АТ "ОТП Банк", відсутні залишки коштів, що підтверджується наданими до матеріалів справи довідками банку, однак, такі рахунки не були закриті, оскільки установа банку вимагає здійснити оплату за закриття даних рахунків, на що в банкрута відсутні кошти. Ліквідатор просить суд зобов`язати AT "ОТП Банк" закрити рахунки банкрута в зв`язку з його ліквідацією.

Згідно ч. 3 ст. 61 Кодексу України з процедур банкрутства під час проведення ліквідаційної процедури ліквідатор зобов`язаний використовувати лише один (ліквідаційний) рахунок боржника в банківській установі. Залишки коштів на інших рахунках перераховуються на ліквідаційний рахунок боржника. Кошти, що надходять при проведенні ліквідаційної процедури, зараховуються на ліквідаційний рахунок боржника.

По завершенню ліквідаційної процедури всі рахунки боржника, відкриті в установах банку, повинні бути закриті.

Суд зазначає, що відповідно до положень п. 142 Інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків - резидентів і нерезидентів, затвердженої Постановою Правління Національного банку України 12 листопада 2003 року № 492 (у редакції постанови Правління Національного банку України від 01 квітня 2019 року № 56), зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 17 грудня 2003 за № 1172/8493, банк закриває поточні рахунки клієнтів, зокрема : 1) на підставі заяви клієнта; 2) на підставі рішення відповідного органу, на який згідно із законодавством України покладено функції щодо припинення юридичної особи (за заявою ліквідатора, голови або члена ліквідаційної комісії, керуючого санацією).

Відповідно до п. 147 Інструкції ліквідатор (ліквідаційна комісія) для проведення ліквідаційної процедури використовує один поточний рахунок юридичної особи-резидента, що ліквідовується. До банку в цьому випадку подається копія рішення учасників або органу юридичної особи-резидента, уповноваженого на це установчими документами, а у випадках, передбачених законодавством України, - копія рішення суду, на підставі якого здійснюється ліквідація юридичної особи-резидента, засвідчена в установленому законодавством України порядку або уповноваженим працівником банку.

Ліквідатор (ліквідаційна комісія) для закриття інших рахунків, які не використовуються для проведення ліквідаційної процедури подає до банку заяву про закриття рахунку, підписану особою, яка згідно з рішенням учасників юридичної особи-резидента, суду або органу, що прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи-резидента, призначена ліквідатором (за умови проведення ідентифікації та верифікації відповідно до законодавства з питань фінансового моніторингу), та копії рішення учасників, суду або органу юридичної особи-резидента, уповноваженого на це установчими документами про ліквідацію юридичної особи-резидента, засвідченої в установленому законодавством України порядку або уповноваженим працівником банку. Поточний рахунок, який використовувався для проведення ліквідаційної процедури, закривається банком на підставі поданої ліквідатором заяви про закриття поточного рахунку.

Враховуючи те, що на вимогу ліквідатора АТ "ОТП Банк" не закрило розрахункові рахунки ТОВ "Вєгол", яке ліквідується, суд вважає за можливе задовольнити клопотання ліквідатора та зобов`язати АТ "ОТП Банк" закрити рахунки, відкриті в банку на ім`я ТОВ "Вєгол".

У зв`язку з відсутністю у банкрута активів, ліквідатором складений ліквідаційний баланс з непогашеною кредиторською заборгованістю на загальну суму 552,4 тис.грн.

На зборах комітету кредиторів, які відбулись від 21.05.2020 року схвалено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс, які свідчать про закінчення ліквідаційної процедури.

Про завершення ліквідаційної процедури ліквідатором повідомлено контролюючі органи.

Згідно з ч. 5 ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги кредиторів не задоволені за недостатністю майна вважаються погашеними.

Відповідно до ч. 7 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства вимоги, не погашені у зв`язку з недостатністю майна, вважаються погашеними.

Відповідно до ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об`єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії документів, що підтверджують відчуження активів боржника під час ліквідаційної процедури (у тому числі протоколи про проведення аукціону, договори купівлі-продажу, акти приймання-передачі майна, акти про придбання майна на аукціоні тощо); реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, що підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, видане Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів боргових цінних паперів - звіт про результати погашення цінних паперів.

Згідно ч. 2 ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд постановляє ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута. Копія цієї ухвали надсилається державному реєстратору для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи - банкрута, а також власнику майна.

Враховуючи, що ліквідатором проведені всі необхідні дії з ліквідації банкрута, відсутність майна та інших активів підприємства, а також надання суду ліквідаційного балансу з непогашеною кредиторською заборгованістю, суд вважає за необхідне затвердити ліквідаційний баланс, звіт ліквідатора, ліквідувати юридичну особу - боржника, закрити провадження у справі та сповістити державні органи про ліквідацію банкрута.

Що стосується клопотання ліквідатора про затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди та стягнення коштів з кредитора суд зазначає наступне.

Порядок сплати грошової винагороди арбітражного керуючого під час виконання повноважень у справі про банкрутство було визначено положеннями статті 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції Закону № 4212-VI від 22.12.2011.

Згідно ч.1 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства у разі якщо процедура триває після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі.

Згідно ч. 5 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства кредитори можуть створювати фонд для авансування грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого. Порядок формування фонду та порядок використання його коштів визначаються рішенням комітету кредиторів та затверджуються ухвалою господарського суду.

В ч. 6 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат має бути схвалений зборами кредиторів (у процедурі банкрутства фізичної особи) чи комітетом кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - забезпеченим кредитором.

Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації, реструктуризації заборгованості, погашення боргів подається арбітражним керуючим до господарського суду за п`ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.

Суд зазначає, що надання послуг арбітражного керуючого, як суб`єкта незалежної професійної діяльності, відбувається на платній основі.

Статтею 43 Конституції України передбачено, що кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.

Підхід до інтересу кредитора при вирішенні питання про стягнення оплати послуг ліквідатора має відповідати положенням не лише законодавству про банкрутство, але й міжнародним правовим актам, забезпечувати в такий спосіб єдиний підхід до застосування положень закону про банкрутство, втілювати принцип правової визначеності та верховенства права.

Згідно статті 4 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та інших міжнародних актів (зокрема, Конвенції 1926 року про заборону рабства, Конвенції Міжнародної організації праці про примусову чи обов`язкову працю 1930 року ратифіковану Україною 10.08.1956, Конвенції Міжнародної організації праці № 105 про скасування примусової праці 1957 року ратифіковану Україною 05.10.2000) та суперечать положенням статті 43 Конституції України.

Суд зазначає, що законодавець не ставить порядок розподілу витрат на оплату послуг ліквідатора в залежність від майнового стану кожного кредитора у справі про банкрутство, правового статусу кредитора (особа, заснована на приватній чи державній формі власності, державний орган, громадська організація тощо), від джерел фінансування того чи іншого кредитора, а також від майнових результатів арбітражного керуючого у справі про банкрутство. Тобто, не виявлення ліквідатором боржника в процедурі ліквідації майна боржника, чи інших його активів та грошових коштів, жодним чином не впливає на оплату його послуг.

Отже, у випадку, коли оплата послуг арбітражного керуючого здійснюється не за рахунок коштів, одержаних від продажу майна боржника, чи коштів, одержаних у результаті виробничої діяльності боржника, то така оплата повинна здійснюватись за рахунок коштів кредиторів, виходячи із принципу пропорційності їх грошовим вимогам.

Як вбачається з наданого звіту, ліквідатором правомірно з урахуванням як вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції Закону № 4212-VI від 22.12.2011, який діяв до 21.10.2019, так і Кодексу України з процедур банкрутства, який діє з 21.10.2019, нарахована грошова винагорода дише за місяці, в які ним фактично виконувались дії по ліквідації банкрута, в розмірі, який був передбачений чинним законодавством. Так, ліквідатором здійснено нарахування грошової винагороди за травень, червень, жовтень, листопад, грудень 2019 року, січень, травень 2020 року в загальному розмірі 78 414,00 грн.

На зборах комітету кредиторів 21.05.2020 комітетом кредиторів погоджено нарахування та виплату грошової винагороди ліквідатору в загальній сумі 78 414,00 грн.

За таких обставин суд затверджує звіт арбітражного керуючого Тризни О.В. щодо нарахування йому грошової винагороди за виконання обов`язків ліквідатора ТОВ "Вєгол" в загальній сумі 78414,00 грн. та стягує вказану суму з єдиного кредитора - Квартирно - експлуатаційного відділу м. Харків

Керуючись ст. ст. 30, 59-65, п. 5 ч. 1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 233-235 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

Зобов`язати акціонерне товариство "ОТП Банк" (01033, м. Київ, вул. Жилянська, буд. 43, код 21685166, МФО 300528) закрити розрахункові рахунки № НОМЕР_1 ; № НОМЕР_1 ; № НОМЕР_1 , які були відкриті на ім`я товариства з обмеженою відповідальністю "Вєгол", код 25187643.

Затвердити звіт арбітражного керуючого Тризни О.В. щодо нарахування йому грошової винагороди за виконання обов`язків ліквідатора ТОВ "Вєгол" в загальній сумі 78 414,00 грн.

Стягнути з Квартирно - експлуатаційного відділу м. Харків (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, будинок 61, код 07923280) на користь арбітражного керуючого Тризни Олександра Васильовича (свідоцтво № 469 від 15.03.2013, м. Харків, вул. Мироносицька, 60, ідентифікаційний код НОМЕР_2 , р/р НОМЕР_3 у НОМЕР_4 "Укрексімбанк", МФО 322313) грошову винагороду за виконання обов`язків ліквідатора ТОВ "Вєгол" у сумі 78414,00 грн.

Затвердити наданий суду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс.

Ліквідувати юридичну особу - товариство з обмеженою відповідальністю "Вєгол", код 25187643.

Визнати погашеними вимоги кредиторів, що не погашені у зв`язку з недостатністю майна банкрута ТОВ "Вєгол".

Провадження у справі закрити.

Зобов`язати державного реєстратора внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань запис про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи та передати органам, які здійснювали облік, відповідне повідомлення про зняття юридичної особи з обліку.

Ухвалу направити ліквідатору, кредитору, державному органу з питань банкрутства, державному реєстратору, ГУ статистики у Харківській області, Міжрайонному ВДВС по Основ`янському та Слобідському районах у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків), АТ "ОТП Банк".

Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення.

Ухвала може бути оскаржена до Східного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дати складення повного тексту ухвали.

Повний текст ухвали складено 05.06.2020.

Суддя Яризько В.О.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення02.06.2020
Оприлюднено09.06.2020
Номер документу89675021
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/509/17

Ухвала від 24.09.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Яризько В.О.

Ухвала від 02.06.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Яризько В.О.

Ухвала від 24.03.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Яризько В.О.

Ухвала від 28.01.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Яризько В.О.

Ухвала від 03.12.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Яризько В.О.

Ухвала від 10.10.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Яризько В.О.

Ухвала від 03.09.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Яризько В.О.

Ухвала від 09.07.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Яризько В.О.

Ухвала від 30.05.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Яризько В.О.

Ухвала від 24.04.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Яризько В.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні