Справа №263/6838/20
Провадження № 2/263/1809/2020
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
09 червня 2020 року м. Маріуполь
Суддя Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області Хараджа Н.В., ознайомившись з позовною заявою Приватного підприємства ЮКА ФУД до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про скасування реєстрації права власності на нежитлову будівлю, визнання недійсним договору купівлі-продажу будівлі та зобов`язання знести об`єкт самочинного будівництва ,
ВСТАНОВИЛА:
До Жовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області 03.06.2020 року надійшла позовна заява Приватного підприємства ЮКА ФУД до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про скасування реєстрації права власності на нежитлову будівлю, визнання недійсним договору купівлі-продажу будівлі та зобов`язання знести об`єкт самочинного будівництва , в якій позивач просить суд скасувати реєстрацію права власності на нежитлову будівлю (магазин) загальною площею 29,9 кв.м., розташовану за адресою: АДРЕСА_1 , за ОСОБА_1 , здійснену 26.10.2015 року державним реєстратором Першотравневого районного управління Донецької області Запальським А.М.; визнати недійсним договір купівлі-продажу нежитлової будівлі (магазину) загальною площею 29,9 кв.м., розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , укладеного між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , посвідчений приватним нотаріусом Маріупольського міського нотаріального округу Макаревич В.Г. 30.11.2015 року за р/номером 3051, повернувши сторони у первісний стан; зобов`язати відповідача знести об`єкт самочинного будівництва - нежитлову будівлю (магазин) площею 29,9 кв.м., розташований за адресою: АДРЕСА_2 ; судові витрати понесені позивачем стягнути з відповідачів на користь позивача.
Ознайомившись з вказаним позовом, приходжу до висновку, що він підлягає залишенню без руху на підставі наступного.
Позовна заява -це офіційний документ, що відноситься до основного виду ділового мовлення. Крім чітко визначеного переліку необхідних відомостей, які мають бути в ній зазначені, вона має бути належним чином оформленою, мати доступний, зрозумілий та логічно послідовний виклад.
Відповідно до ст. 175 ЦПК України (в редакції від 15.12.2017 року) позовна заява повинна містити зокрема: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
В роз`ясненнях, які містяться в Постанові Пленуму Верховного Суду України N 2 від 12.06.2009 р. Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції зазначено, що суди мають звертати особливу увагу, зокрема, на те, що у позовній заяві повинні не лише міститися позовні вимоги, а й бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.
Зміст позовних вимог - це певна форма захисту, яку просить позивач від суду. Під підставами позову, як вказує Верховний суд України, слід розуміти обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги. Виклад обставин та підстав також необхідний для визначення тотожності позову, захисту відповідача від позову, зміни позову позивачем і, найголовніше, - для визначення предмета доказування по даній справі.
Пунктами 5, 8 частини 3статті 175ЦПК України передбачено, що саме в позовній заяві зазначаються докази, що підтверджують кожну обставину, перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначенням доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).
Відповідно до позовної заяви та доданих до неї документів позивач Приватне підприємство ЮКА ФУД є орендарем земельної ділянки (кадастровий номер 1412336300:01:011:0266) площею 1,0860 га по АДРЕСА_2 .
Як вбачається з першого пункту позовних вимог позивач просить суд скасувати реєстрацію права власності на нежитлову будівлю (магазин) загальною площею 29,9 кв.м., розташовану за адресою: АДРЕСА_1 , за ОСОБА_1 , здійснену 26.10.2015 року державним реєстратором Першотравневого районного управління Донецької області Запальським А.М., проте ані з позову, а ні з доданих до нього матеріалів не вбачається, яким саме чином скасування реєстрації права власності вплине на законні права та обов`язки позивача. Крім того, скасування реєстрації права власності здійснюється Державним реєстратором Юридичного департаменту Маріупольської міської ради, отже некоректно зазначено суб`єктний склад даного цивільного провадження.
Щодо другого пункту позовних вимог, то позивач просить визнати недійсним договір купівлі-продажу нежитлової будівлі (магазину) загальною площею 29,9 кв.м., розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , укладеного між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , посвідчений приватним нотаріусом Маріупольського міського нотаріального округу Макаревич В.Г. 30.11.2015 року за р/номером 3051, повернувши сторони у первісний стан, проте знов таки ані з позову, а ні з доданих до нього матеріалів не вбачається, яким саме чином визнання договору купівлі-продажу нежитлової будівлі з поверненням сторін у первинний стан вплине на законні права та обов`язки позивача.
Крім того, в доданих до позову документах наявний витяг щодо відомостей з державного реєстру речових права на нерухоме майно, розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , проте в даній інформації відсутні відомості щодо номеру інформаційної довідки, дати та часу формування, що унеможливлює перевірити актуальність даних відомостей.
Відповідно до ст. 185 ЦК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу , протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Таким чином, дану позовну заяву необхідно залишити без руху і надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків, інакше позовна заява буде вважатись неподаною і підлягатиме поверненню.
Керуючись ст.ст. 175 , 185 ЦПК України , суддя,
УХВАЛИЛА:
Позов Приватного підприємства ЮКА ФУД до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про скасування реєстрації права власності на нежитлову будівлю, визнання недійсним договору купівлі-продажу будівлі та зобов`язання знести об`єкт самочинного будівництва - залишити без руху.
Надати позивачу строк протягом 10 днів з дня отримання ухвали для усунення недоліків, зазначених у мотивувальній частині.
У випадку невиконання ухвали позовна заява буде вважатися не поданою та повернута позивачці.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.В. Хараджа
Суд | Жовтневий районний суд м.Маріуполя |
Дата ухвалення рішення | 09.06.2020 |
Оприлюднено | 10.06.2020 |
Номер документу | 89684011 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні