Ухвала
від 09.06.2020 по справі 344/7035/20
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/7035/20

Провадження № 1-кс/344/2672/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 червня 2020 року м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , про арешт майна, в рамках кримінального провадження № 12019090000000522 від 19.09.2019, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 240, ч. 2 ст. 364 КК України,-

В С Т А Н О В И В :

Слідчий звернувся з вказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором в обґрунтування якого посилається на те, що суб`єкти господарської діяльності в Івано-Франківській області вчиняються неправомірні дії, що виражаються у видобуванні корисних копалин загальнодержавного значення з русла річки Дністер в межах Івано-Франківської області, з метою перевірки було, здійснено виїзд в с. Нижнів, Тлумацького району та виявлено забір, складування та переробку піщано-гравійної суміші (шутер) на відстані 5 км від автомобільної дороги «Івано-Франківськ Тернопіль».

Встановлено, що видобування корисних копалин здійснюється в межах земельної ділянки, яка розташована між селами Петрилів та Новосілка Івано-Франківської області, під`їзд до якої здійснюється грунтовою дорогою через с. Нижнів Івано-Франківської області

Додатково встановлено земельну ділянку на якій розташовано насипи видобутої корисної копалини, лінію з переробки («дробілка»), а також готова продукція (щебень, пісок, відсів). Вказана земельна ділянка ідентифікується під кадастровим номером 2625686400:12:001:0587, площею 0,25 га (цільове призначення: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).

04 червня 2020 року на підставі ухвали слідчого судді №344/5645/20 від 05.05.2020 проведено огляд земельної ділянки із кадастровим номером 2625686400:12:001:0587, площею 0,25 га (цільове призначення: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).

За результатом огляду було виявлено та вилучено суміш зовні схожу на піщано-гравійну, а саме: з ковша бульдозера KOMATSU, суміш поміщено до поліетиленового пакету та скріплено інформаційною биркою з підписами понятих, з бункера дробильної машини (установки), суміш поміщено до поліетиленового пакету та скріплено інформаційною биркою з підписами понятих, з ленти яка веде праворуч від дробилки, суміш поміщено до поліетиленового пакету та скріплено інформаційною биркою з підписами понятих, з ленти яка веде прямо від дробилки, суміш поміщено до поліетиленового пакету та скріплено інформаційною биркою з підписами понятих з лівого краю площадки на відстані приблизно 30 м від KOMATSU, суміш поміщено до поліетиленового пакету та скріплено інформаційною биркою з підписами понятих, з правого краю площадки, суміш поміщено до поліетиленового пакету та скріплено інформаційною биркою з підписами понятих.

Тому, з метою збереження речових доказів, виникла необхідність в накладені арешту на майно, а саме: суміші зовні схожі на піщано-гравійну, які були вилучені: з ковша бульдозера KOMATSU, з бункера дробильної машини (установки), з ленти, яка веде праворуч від дробилки, з ленти, яка веде прямо від дробилки з лівого краю площадки на відстані приблизно 30 м від KOMATSU, з правого краю площадки та поміщені до поліетиленових пакетів та скріплено інформаційною биркою з підписами понятих.

Підставою накладення арешту на вказане майно є сукупність підстав та розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, та призначення відповідних експертиз, з метою встановлення всіх обставин.

Слідчий у судове засідання не з`явився, суду подав клопотання про розгляд справи без його участі.

Володілець майна в судове засідання не з`явився, про розгляд клопотання повідомлявся засобами телефонного зв`язку.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Беручи до уваги вищенаведене, враховуючи, що всі особи, які беруть участь у судовому провадженні в судове засідання не прибули приходжу до висновку, про можливість розгляду клопотання без здійснення фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження

Дослідивши матеріали клопотання вважаю наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Згідно з ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення:1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Згідно з ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Майно, на яке слідчий просить накласти арешт, постановою слідчого від 04 червня 2020 року визнано речовими доказами.

Стороною кримінального провадження, яка звернулась з клопотанням, доведено наявність достатніх підстав вважати, що зазначене майно є речовим доказом у кримінальному провадженні, а тому є необхідність у накладені на нього арешту з метою збереження речових доказів до з`ясування всіх обставин кримінального провадження.

Слідчий обґрунтовуючи клопотання вказує мету арешту збереження речових доказів.

Враховуючи вищенаведене, клопотання слід задовольнити та накласти арешт на зазначене майно із забороною на відчуження, розпорядження та користування, оскільки вказаний захід забезпечення є доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження.

Керуючись ст.ст. 170-173, 309, 395 КПК України, -

У Х В А Л И В :

Клопотання задовольнити.

Накласти арешт із забороною користування, відчуження та розпоряджання на суміші зовні схожі на піщано-гравійну, які були вилучені, з ковша бульдозера KOMATSU, з бункера дробильної машини (установки), з ленти, яка веде праворуч від дробилки, з ленти, яка веде прямо від дробилки, з лівого краю площадки на відстані приблизно 30 м від KOMATSU, з правого краю площадки та поміщені до поліетиленових пакетів та скріплено інформаційною биркою з підписами понятих, яке описане та зафіксоване в ході проведення огляду земельної ділянки 04.06.2020 року, що за адресою: АДРЕСА_1 , власником якої є директор ТОВ «Галичина-проект» код ЄДРПОУ: 37830983, ОСОБА_4 , цільове призначення якої: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).

Ухвала підлягає до негайного виконання та може бути оскаржена безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудІвано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення09.06.2020
Оприлюднено07.06.2024
Номер документу89686442
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —344/7035/20

Ухвала від 09.06.2020

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Бабій О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні