"03" червня 2020 р. Справа № 363/2030/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 червня 2020 року слідчий суддя Вишгородського районного суду Київської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Вишгороді клопотання слідчого СВ Вишгородського відділу поліції ГУНП в Київській області ОСОБА_3 погодженого з прокурором Вишгородського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні № 42020111200000234, розпочатому 06.05.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України,
встановив:
слідчий, погодивши з прокурором, звернулися до суду із вказаним клопотанням в якому порушується питання про тимчасовий доступ до документів та вилучення їх завірених належним чином копій, які перебувають у володінні Громадської організації Садівницьке товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ), а саме: статуту ГО СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »; протокол загальних зборів ГО СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 13.08.2016 року; протокол загальних зборів ГО СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 18.05.2019 року; рішення про затвердження прибутково-видаткового кошторису товариства; річні звіти та інші документи; внутрішні регламенти товариства.
Слідчий просив розглядати клопотання без його участі.
Особи, у володінні яких знаходиться документи щодо яких заявлено клопотання про тимчасовий доступ, а саме представники Громадської організації Садівницьке товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », будучи повідомленими про розгляд справи, до суду 03.06.2020 року не прибув та про причини своєї неявки суд не повідомив.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов наступного.
З матеріалів клопотання встановлено, що слідчим відділом Вишгородського ВП ГУНП в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42020111200000234, розпочатому 06.05.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_5 будучи головою правління ГО СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » умисно вніс завідомо неправдиві відомості до протоколу загальних зборів товариства від 18.05.2019.
Відповідно до пункту 4.5 Статуту Громадської організації Садівницьке товариство « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ), який затверджено Загальними зборами, протокол № 2 від 13.08.2016 року зазначено, що члени садового товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » мають право звернутися до товариства із заявами про захист своїх прав в разі їх порушення, подавати до правління заяви, скарги, вимоги та оскаржувати рішення керівних органів товариства.
Відповідно до пунктів 4.5., 6.1, 6.2 Статуту Громадської організації Садівницьке товариство « ІНФОРМАЦІЯ_1 » членами даного товариства до Голови правління ОСОБА_5 подано заяву, щодо надання інформації, а саме: кількості членів даного товариства станом на 2020 рік та інше.
Згідно відповіді, яка надійшла від голови правління ГО СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_5 встановлено, що станом на 01.01.2020 року ГО СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » нараховує 204 члени товариства.
Виходячи з інформації Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань у ГО СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » станом на 31.03.2020 року нараховується 640 членів садівницького товариства та останні зміни щодо Державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи були проведені 30.09.2016 року.
Пунктом 5.4 Статуту Громадської організації Садівницьке товариство « ІНФОРМАЦІЯ_1 » зазначено, що збори проводяться не рідше одного разу на рік.
18.05.2019 Головою правління ОСОБА_5 проведено загальні збори та складено протокол № 1. В даному протоколі зазначено, що на Загальних зборах присутні 111 членів товариства.
В пункті 5.5 Статуту ГО СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » зазначено, що загальні збори визнаються повноважними, якщо на них присутні члени товариства, які у сукупності володіють більш ніж 50% голосів кожен член товариства має один голос.
З метою встановлення всіх обставин справи, органу досудового розслідування необхідно отримати належним чином завірені копії документів, які перебувають у володінні Громадської організації Садівницьке товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ), а саме: статут ГО СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »; протокол загальних зборів ГО СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 13.08.2016 року; протокол загальних зборів ГО СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 18.05.2019 року; рішення про затвердження прибутково-видаткового кошторису товариства; річні звіти та інші документи; внутрішні регламенти товариства.
Клопотання обґрунтовано тим, що одержання тимчасового доступу до вище наведеної інформації надасть слідству змогу об`єктивно встановити всі обставини вчинення даного кримінального правопорушення та осіб, які причетні до нього.
Відповідно до ч. 1 та п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Тимчасовий доступ до речей та документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження.
Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити виїмку). Тимчасовий доступ до речей та документів.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Разом з тим, стороною обвинувачення у клопотанні достатньо не обґрунтовано та в суді не доведено необхідності вилучення саме оригіналів зазначених у клопотанні документів.
Крім того у клопотанні стороною обвинувачення недостатньо визначене формулювання документів до яких слідчий має намір здійснити доступ, в частині річних звітів та інших документів.
За таких умов саме по собі узагальнене твердження про надання доступу до інших документів підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження зазначених у клопотанні, згідно вимог ст.ст. 2, 9, 132, 159-164 КПК України бути не можуть.
Відтак, з урахуванням викладеного суд доходить висновку, що клопотання підлягає задоволенню в частинні наданні слідчому тимчасового доступу до документів, з можливістю вилучення завірених належним чином копій документів, а в частині надання слідчому доступу до інших документів слід відмовити.
Напідставівикладеного ікеруючисьст.ст.132,159-166,371-372 КПК України;
ухвалив:
клопотання задовольнити частково.
Надати дозвіл слідчому слідчого відділу Вишгородського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні Громадської організації Садівницьке товариство « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) з можливістю вилучення (здійснення їх виїмки) належних чином завірених копій документів, а саме:
- статуту ГО СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »;
- протоколу загальних зборів ГО СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 13.08.2016 року;
- протоколу загальних зборів ГО СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 18.05.2019 року;
- рішення про затвердження прибутково-видаткового кошторису товариства;
- річних звітів;
- внутрішніх регламентів товариства.
В задоволенні клопотання в іншій частині відмовити.
Ухвала згідно вимог ст. 309 та ч. 5 ст. 532 КПК України не може бути оскаржена і набирає законної сили з моменту її проголошення.
Ухвала згідно вимог ст. 533 КПК України є обов`язковою для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для усіх фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та місцевого самоврядування, їх службових осіб, і підлягає виконанню на всій території України.
Ухвала залишається в силі й діє протягом 15 днів з дня її постановлення.
Відповідно до вимог ст. 166 КПК України в разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Заперечення проти цієї ухвали може бути подано під час підготовчого провадження в суді за поданим обвинувальним актом.
Слідчий суддя
Суд | Вишгородський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 03.06.2020 |
Оприлюднено | 07.06.2024 |
Номер документу | 89687166 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Вишгородський районний суд Київської області
Чірков Г. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні