Справа № 709/365/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 червня 2020 року смт.Чорнобай
Чорнобаївський районний суд Черкаської області у складі:
головуючого судді - Левченка В.В.,
за участі секретаря судового засідання - Соломки Л.М.,
заявника - ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Чорнобаївського районного суду Черкаської області цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована
особа - Богодухівська сільська рада Чорнобаївського району Черкаської області, про встановлення факту родинних відносин, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 (далі - заявник) звернувся до Чорнобаївського районного суду Черкаської області із заявою про встановлення факту родинних відносин.
В обґрунтування вказаної заяви зазначалося, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла двоюрідна тітка заявника - ОСОБА_2 . Після її смерті відкрилася спадщина. Заявнику при зверненні до нотаріальної контори з метою оформлення своїх спадкових прав після смерті тітки було відмовлено, оскільки відсутні документи, що підтверджують родинні відносини. З метою оформлення заявником спадщини після смерті тітки, виникла необхідність встановлення факту родинних відносин.
Ухвалою Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 16 березня 2020 року заяву залишено без руху.
Ухвалою Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 25 березня 2020 року відкрито провадження у справі та призначено справу до судового розгляду в порядку окремого провадження.
Заявник ОСОБА_1 в судовому засіданні заяву підтримав, просив задовольнити, пояснив, що він являється родичем померлій ОСОБА_2 по лінії матері. ОСОБА_2 була двоюрідною сестрою його матері, вони проживали в одному селі, його родина здійснювала за нею догляд. Дітей у померлої не було, було два брати, але вони померли.
Допитана у судовому засіданні свідок ОСОБА_3 , перебуваючи під присягою, показала, що дійсно ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , була родичкою по лінії матері заявника, а саме двоюрідною сестрою. Заявник та його мати постійно доглядали ОСОБА_2 і здійснили всі похоронні та поминальні обряди. Їй також відомо, що у ОСОБА_2 дітей не було, були у останньої два брати, але вони давно померли.
Допитана у судовому засіданні свідок ОСОБА_4 , перебуваючи під присягою, надала аналогічні пояснення. Також пояснила, що один з братів ОСОБА_2 помер у дуже молодому віці, а інший її брат давно кудись виїхав і їй про нього нічого не відомо.
Богодухівська сільська рада Чорнобаївського району Черкаської області (далі - заінтересована особа), подала до суду заяву, в якій з позовом погодилась, просила розгляд справи проводити без участі її представника.
Виходячи з приписів ч. 1 ст. 223 ЦПК України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті.
Заслухавши пояснення заявника, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини справи та визначив відповідні до них правовідносини.
ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть від 15 серпня 2010 року серії НОМЕР_1 (а.с. 6).
Заявник є сином ОСОБА_5 , що підтверджується копією свідоцтва про народження від
30 серпня 1973 року серії НОМЕР_2 (а.с. 11).
В судосому засіданні встановлено, що мати заявника ОСОБА_5 і померла ОСОБА_2 були двоюрідними сестрами.
Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина, до складу якої входить земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташована в адміністративних межах Богодухівської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області.
Відповідно до довідки Богодухівської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області від 24 лютого 2020 року № 188 ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 постійно проживала без реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 , одиноко (а.с. 8).
Згідно відповіді Чорнобаївської державної нотаріальної контори від 12 травня 2020 року
№ 108/01-06 заяв про прийняття спадщини та відмови від прийняття спадщини в нотаріальну контору після смерті ОСОБА_2 не поступало (а.с. 35).
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
У судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення (ч. 2 ст. 315 ЦПК України).
Згідно з п. 2 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року № 7 Про судову практику у справах про спадкування справи про спадкування розглядаються судами за правилами позовного провадження, якщо особа звертається до суду з вимогою про встановлення фактів, що мають юридичне значення, які можуть вплинути на спадкові права й обов`язки інших осіб та (або) за наявності інших спадкоємців і спору між ними. Якщо виникнення права на спадкування залежить від доведення певних фактів, особа може звернутися в суд із заявою про встановлення цих фактів, яка, у разі відсутності спору, розглядається за правилами окремого провадження. Зокрема, у такому порядку суди повинні розглядати заяви про встановлення родинних відносин із спадкодавцем, проживання з ним однією сім`єю, постійного проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, прийняття спадщини, яка відкрилася до 1 січня 2004 року тощо.
Аналогічні роз`яснення містяться в абз. 1 п. 9 листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 16 травня 2013 року № 2-753/0/4-13 Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування .
Беручи до уваги наведене вище, досліджені у судовому засіданні докази, що з достовірністю підтверджують факт родинних відносин, а саме те, що заявник є двоюрідним племінником померлої ОСОБА_2 , суд приходить до висновку про достатність підстав для встановлення даного факту та задоволення заяви, оскільки іншим чином встановити його неможливо, а встановлення цього факту необхідне заявнику для оформлення своїх спадкових прав.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 259, 263-265, 293, 315 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа - Богодухівська сільська рада Чорнобаївського району Черкаської області, про встановлення факту родинних відносин - задовольнити.
Встановити факт родинних відносин, а саме, що ОСОБА_2 , яка померла
ІНФОРМАЦІЯ_1 , була двоюрідною тіткою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який проживає за адресою: АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_3 .
Повні найменування сторін та інших учасників справи:
Богодухівська сільська рада Чорнобаївського району Черкаської області - місцезнаходження: вул. Шевченка, 21, с. Богодухівка, Чорнобаївський район, Черкаська область, 19914; код ЄДРПОУ 34177319.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Черкаського апеляційного суду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасником справи до або через відповідний суд.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 49, 83, 84, 170, 178, 179, 180, 181, 185, 210, 222, 253, 275, 284, 325, 354, 357, 360, 371, 390, 393, 395, 398, 407, 424 ЦПК України, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, подання заяви про перегляд заочного рішення, повернення позовної заяви, пред`явлення зустрічного позову, заяви про скасування судового наказу, розгляду справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину.
Суддя В.В.Левченко
Суд | Чорнобаївський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 09.06.2020 |
Оприлюднено | 10.06.2020 |
Номер документу | 89694364 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чорнобаївський районний суд Черкаської області
Левченко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні