25.05.2020 Справа № 756/10659/19
УКРАЇНА
ОБОЛОНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА
Унікальний №756/10659/19
Провадження №2/756/1668/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(ЗАОЧНЕ)
25 травня 2020 року Оболонський районний суд м. Києва, в складі:
головуючого судді Диби О.В.
за участю секретаря П`яла Ю.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві у порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Богатир до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
УСТАНОВИВ:
ОСББ Богатир звернулося до відповідача з позовом про стягнення заборгованості, уточненим в ході розгляду справи, в якому зазначило, що ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 та співвласником багатоквартирного будинку, в якому було створено ОСББ Богатир .
Позивач, який здійснює обслуговування будинку та прибудинкової території для забезпечення всіх мешканців будинку комунальними послугами, зобов`язання виконує належним чином. Натомість відповідач свої зобов`язання не виконує, не здійснює платежів за отримані послуги, у зв`язку з чим утворилась заборгованість, яка станом на 01.06.2019 складає: 36664 грн. 91 коп. - заборгованість по внескам співвласника на утримання будинку та прибудинкової території та витрат на забезпечення опаленням, холодним, гарячим водопостачанням та водовідведенням; 1192 грн. 07 коп. - сума 3% річних за прострочення виконання грошового зобов`язання; 16531 грн. 94 коп. - інфляційне збільшення суми боргу, та яку просить позивач стягнути з відповідача, а також витрати на правничу допомогу адвоката в розмірі 4000 грн. та судові витрати по справі в розмірі 1921 грн.
В судове засідання представник позивача не з`явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, подав до суду заяву з проханням розглядати справу за його відсутності, позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив їх задовольнити. Проти ухвалення заочного рішення не заперечував.
Відповідач в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином шляхом направлення поштової кореспонденції. Відзиву на позов не надав, явку представника не забезпечив.
Відповідно до ст. 280 ЦПК України суд вважає за можливе ухвалити заочне рішення.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Відповідно до ч.4 ст.4 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку основна діяльність об`єднання співвласників багатоквартирного будинку полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав власників приміщень на володіння та користування спільним майном об`єднання, належне утримання будинку та прибудинкової території, сприяння об`єднання в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання.
Відповідно до ст. 15 вказаного Закону співвласники зобов`язані своєчасно і в повному обсязі сплачувати внески і платежі та виконувати обов`язки передбачені статутом об`єднання.
Згідно із ст. 16 цього Закону об`єднання має право відповідно до законодавства та статуту об`єднання встановлювати порядок сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників.
Як убачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 та співвласником багатоквартирного будинку, в якому було створено ОСББ Богатир (а.с.11-21).
Згідно положень статуту ОСББ Богатир (а.с.14-20) вбачається, що ОСББ створене для забезпечення і захисту прав співвласників, дотримання ними своїх обов`язків, належного утримання та використання спільного майна будинку, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та цим статутом, а співвласник при цьому зобов`язується, зокрема, своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.
З матеріалів справи (а.с.25-44) убачається, що за адресою АДРЕСА_2 , надавались житлово-комунальні послуги з водопостачання та водовідведення, постачання теплової енергії у гарячій воді, технічного обслуговування ліфтів, на підставі договорів, укладених з ВАТ АК Київводоканал , АЕК Київенерго , КП виконавчого органу Київради (КМДА) Київтеплоенерго , ПП Терикон-Сервіс , ТВЕЗ Північний .
ОСОБА_1 як власник квартири та споживач житлово-комунальних послуг згідно ст.ст. 156, 162 ЖК Української РСР зобов`язаний не тільки брати участь у витратах по утриманню квартири та і прибудинкової території, а й своєчасно і в повному обсязі вносити плату за отримані комунальні послуги.
З матеріалів справи убачається, що позивач свої зобов`язання виконує належним чином, здійснює надання житлово-комунальних послуг.
Відповідач свої зобов`язання не виконує, не здійснює платежів за житлово-комунальні послуги, у зв`язку з чим у відповідача утворилась заборгованість, яка станом на 01.06.2019 складає: 36664 грн. 91 коп. - заборгованість по внескам співвласника на утримання будинку та прибудинкової території та витрат на забезпечення опаленням, холодним, гарячим водопостачанням та водовідведенням; 1192 грн. 07 коп. - сума 3% річних за прострочення виконання грошового зобов`язання; 16531 грн. 94 коп. - інфляційне збільшення суми боргу (а.с. 9-10).
На момент розгляду справи відповідач не сплатив зазначену суму заборгованості.
Пунктом 5 ч. 1 ст. 1 Закону України Про житлово-комунальні послуги визначено, що житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг.
Статтею 5 Закону України Про житлово-комунальні послуги визначено, що до житлово-комунальних послуг належать: 1) житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком. Послуга з управління багатоквартирним будинком включає: утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо; купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку; поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку; 2) комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.
У п.1 ч. 1 ст. 7 Закону України Про житлово-комунальні послуги вказано, що споживач має право, зокрема, одержувати своєчасно та належної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством і умовами укладених договорів.
Пунктом 5 ч. 2 ст. 7 Закону України Про житлово-комунальні послуги визначено зобов`язання споживача оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.
Згідно із ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Статтею 610 ЦК України передбачено, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання. Договір є обов`язковим для виконання сторонами (ст. 629 ЦК України).
У відповідності до ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.
Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Таким чином, виходячи із вищенаведеного суд прийшов до висновку про те, що позивач виконує умови договору належним чином, а відповідач ухиляється від виконання взятих на себе зобов`язань, що є порушенням норм чинного законодавства України.
Зважаючи на наявні в матеріалах справи докази, розрахунок розміру заборгованості, суд вважає, що відомості, які вони містять, відповідають дійсним обставинам справи.
Окрім цього, між адвокатом Глущенко А.О. та ОСББ Богатир укладено угоду про надання правової допомоги від 09.07.2019 року, видано довіреність №15 від 07.07.2019 на представництво інтересів позивача, згідно розрахунку суми витрат на правничу допомогу та платіжного доручення №513 від 10.07.2019 за надання правової допомоги позивачем сплачено 4000 грн. (а.с. 45-48,56).
Відповідно до ст.141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: у разі задоволення позову - на відповідача; у разі відмови в позові - на позивача; у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Згідно п. 2 ч. 2 ст. 137 ЦПК України за результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Таким чином, у відповідності до ст. 141 ЦПК України з відповідача ОСОБА_1 на користь позивача Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Богатир підлягають стягненню судові витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 4000 грн.
Отже, зважаючи на наведене вище, суд вважає, що позов є законним, таким, що відповідає вимогам чинного законодавства України та підлягає задоволенню в повному обсязі.
Інші наявні в матеріалах справи докази висновків суду не спростовують.
Відповідно до ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 81, 141, 263-265, 279, 280-282 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Позов Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Богатир (м. Київ, вул. Богатирська, 18-а, код ЄДРПОУ 25285239) до ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_3 ) про стягнення заборгованості - задовольнити;
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_3 ) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Богатир (м. Київ, вул. Богатирська, 18-а, код ЄДРПОУ 25285239) заборгованість за житлово-комунальні послуги у розмірі 54 388,92 (п`ятдесят чотири тисячі триста вісімдесят вісім) грн. 92 коп., яка складається з: 36 664 (тридцять шість тисяч шістсот шістдесят чотири) грн. 91 коп. - заборгованість по внескам співвласника на утримання будинку та прибудинкової території та витрат на забезпечення опаленням, холодним, гарячим водопостачанням та водовідведенням; 1192 (одна тисяча сто дев`яносто дві) грн. 07 коп. - сума 3% річних за прострочення виконання грошового зобов`язання; 16531 (шістнадцять тисяч п`ятсот тридцять одна) грн. 94 коп. - інфляційне збільшення суми боргу;
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_3 ) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Богатир (м. Київ, вул. Богатирська, 18-а, код ЄДРПОУ 25285239) 4000 (чотири тисячі) грн. 00 коп. витрат на правничу допомогу;
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_3 ) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Богатир (м. Київ, вул. Богатирська, 18-а, код ЄДРПОУ 25285239) 1921 (одну тисячу дев`ятсот двадцять одну) грн. 00 коп. судового збору;
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачем протягом тридцяти днів з дня його проголошення;
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення через Оболонський районний суд м. Києва. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду;
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його апеляційне оскарження.
Суддя: О.В.Диба
Суд | Оболонський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.05.2020 |
Оприлюднено | 10.06.2020 |
Номер документу | 89699455 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Оболонський районний суд міста Києва
Диба О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні