ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
09.06.2020Справа № 910/1042/18
Суддя Господарського суду міста Києва Князьков В. В., розглянувши заяву Державного космічного агентства України про видачу дубліката наказу Господарського суду міста Києва від 16.11.2018 у справі
за позовом Державного космічного агентства України, м. Київ
до відповідача: Приватного акціонерного товариства Український страховий капітал , м. Київ
за участю третьої особи 1, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача: Державного підприємства Конструкторське бюро Південне ім. М.К. Янгеля , м. Дніпро, Дніпропетровська обл.,
за участю третьої особи 2, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача: Товариства з обмеженою відповідальністю Страховий брокер Аероспейс Іншуренс Брокер , м. Київ,
за участю третьої особи 3, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача: Кабінету Міністрів України, м. Київ,
за участю третьої особи 4, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача: Міністерства фінансів України, м. Київ,
за участю прокурора Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України,
про стягнення 56 024 771,33 грн,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду міста Києва від 20.06.2018 у справі №910/1042/18 частково задоволено позовні вимоги Державного космічного агентства України, а саме стягнуто з Приватного акціонерного товариства Український страховий капітал на користь Державного підприємства Конструкторське бюро Південне ім. М.К. Янгеля страхові платежі за договорами страхування в розмірі 37 572 463,11 грн, втрати від інфляції в сумі 7 518 024,04 грн, 3% річних в сумі 1 332 340,11 грн. Стягнуто з Приватного акціонерного товариства Український страховий капітал на користь Державного космічного агентства України судовий збір у розмірі 511 005,34 грн.
16.11.2018 Господарським судом міста Києва видано накази на виконання рішення від 20.06.2018 у справі 910/1042/18, яке набрало законної сили 18.09.2018.
04.06.2020 на адресу Господарського суду міста Києва надійшла заява Державного космічного агентства України про видачу дубліката наказу Господарського суду міста Києва від 16.11.2018 про стягнення з Приватного акціонерного товариства Український страховий капітал судового зборк в розмірі 511 005,34 грн у справі №910/1042/18.
В обґрунтування поданої заяви заявник вказує на обставини втрати наказу суду в під час здійснення виконавчого провадження № 58090895, а саме: 21.06.2019 державним виконавцем Міжрайонного відділу державної виконавчої служби по Основ`янському та Слобідському районах міста Харків Головного територіального управління юстиції у Харківській області було винесено постанову про повернення виконавчого документу стягувачу; зазначена постанова з оригіналом виконавчого документу (наказу Господарського суду міста Києва від 16.11.2018 у справі № 910/1042/18) стягувачу не надходила.
Розглянувши заяву Державного космічного агентства України та додані до неї документи, господарський суд зазначає таке.
За приписами частини першої статті 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковим до виконання.
Статтею 1 Закону України Про виконавче провадження визначено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
15.12.2017 набув чинності Закон України від 03.10.2017 №2147-VIII Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів , яким, у тому числі, викладено Господарський процесуальний кодексу України в новій редакції.
Відповідно до частини 1 статті 326 Господарського процесуального кодексу України судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами.
У частині 1 статті 327 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що виконання судового рішення здійснюється на підставі наказу, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції. Накази суду викладаються в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи шляхом заповнення відповідних форм процесуальних документів, передбачених Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему, і підписуються електронним цифровим підписом судді (в разі колегіального розгляду - електронними цифровими підписами всіх суддів, що входять до складу колегії).
У зв`язку з введенням положень про електронну форму виконавчих документів суду, чинний Господарський процесуальний кодекс України не передбачає порядку видачі дублікату наказу суду в паперовій формі. Одночасно з цим, у пункті 19 розділу XI Перехідні положення Господарського процесуального кодексу України визначені перехідні норми, які застосовуються судом до дня початку функціонування Єдиного державного реєстру виконавчих документів.
Так, згідно з підпунктом 19.4 пункту 19 розділу XI Перехідні положення Господарського процесуального кодексу України у разі втрати виконавчого документа суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий документ, може видати його дублікат, якщо стягувач або державний виконавець, приватний виконавець звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для пред`явлення виконавчого документа до виконання. Про видачу дубліката виконавчого документа постановляється ухвала у десятиденний строк із дня надходження заяви. За видачу стягувачу дубліката виконавчого документа справляється судовий збір у розмірі 0,03 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Ухвала про видачу чи відмову у видачі дубліката виконавчого документа може бути оскаржена в апеляційному та касаційному порядку.
Відповідно до положень ст. 329 Господарського процесуального кодексу України у разі пропуску строку для пред`явлення наказу, судового наказу до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено. Заява про поновлення пропущеного строку подається до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, і розглядається в судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Їхня неявка не є перешкодою для вирішення питання про поновлення пропущеного строку. Суд розглядає таку заяву в десятиденний строк. Про поновлення строку для пред`явлення виконавчого документа до виконання суд постановляє ухвалу.
Пунктом 5 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про виконавче провадження" №1404-VIII від 02.06.2016, що набрав чинності 05.10.2016 визначено, що виконавчі документи, видані до набрання чинності цим Законом, пред`являються до виконання у строки, встановлені цим Законом.
Відповідно до ч.1 ст.12 Закону України "Про виконавче провадження" №1404-VIII від 02.06.2016, що набрав чинності 05.10.2016, виконавчі документи можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох місяців .
Як вбачається з наявної в матеріалах справи наказ суду Господарського суду міста Києва у справі № 910/1042/18 виданий 16.11.2018, а відтак трьох місячний термін його дії сплинув. В той же час, з доданих до заяви документів, вбачається, що Державне космічне агентство України не заявляє клопотання про поновлення строку для пред`явлення виконавчого документу до виконання.
Відповідно до п. 19.4 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України у разі втрати виконавчого документа суд може видати його дублікат, якщо стягувач або державний виконавець, приватний виконавець звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для пред`явлення наказу до виконання.
За таких обставин суд відмовляє у задоволенні заяви Державного космічного агентства України про видачу дублікату наказу.
Керуючись ст. 234, п. п. 19.4 п. 9 розділу XI Перехідні положення Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні заяви Державного космічного агентства України про видачу дублікату наказу № 910/1042/18 від 16.11.2018.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирає законної сили з моменту підписання її суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів з дня її підписання.
Відповідно до пункту 17.5 розділу ХІ Перехідні положення Господарського процесуального кодексу України в редакції Закону України від 03.10.2017 №2147-VIII до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга на ухвалу суду подається до апеляційного господарського суду через відповідний місцевий господарський суд за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя В. В. Князьков
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 09.06.2020 |
Оприлюднено | 11.06.2020 |
Номер документу | 89705958 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Князьков В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні