Справа № 461/8473/18
Провадження № 1-кс/461/3777/20
У Х В А Л А
10.06.2020 року слідчийсуддя Галицькогорайонного судум.Львова ОСОБА_1 ,секретар ОСОБА_2 ,з участюпрокурора ОСОБА_3 ,слідчого ОСОБА_4 ,розглянувши клопотанняслідчого слідчогоуправління Головногоуправління Національноїполіції уЛьвівській області ОСОБА_5 про застосуваннязапобіжного заходуу виглядітримання підвартою відносно ОСОБА_6 , -
в с т а н о в и в :
05.06.2020 року слідчий слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_5 звернулась до суду з клопотанням у кримінальному провадженні №12018140000000162 від 28.02.2018, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.27, ч.2 ст.28, ч.4 ст.358, ч.3 ст.27, ч.4 ст.190, ч.3 ст.27, ч.2 ст.209 КК України, погодженим із прокурором першого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання обвинувачення управління організації і процесуального керівництва досудових розслідуванням прокуратури Львівської області ОСОБА_3 про застосування щодо підозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб з визначенням застави.
Прокурор та слідчий у судовому засіданні подане клопотання підтримали та зазначили, що причин неявки підозрюваного та його захисника їм невідомі, підозрюваного в порядку ст.208 КПК України не затримано.
Підозрюваний ОСОБА_6 у судові засідання призначені на 09.06.2020 року о 10 год. 00 хв. та 10.06.2020 року о 11 год. 30 хв. не з`явився, хоча був належним чином повідомлений про час, дату та місце розгляду справи, що підтверджується наявними в матеріалах клопотання телефонограмами.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Згідно ст.193 ч.1 КПК України, розгляд клопотання про застосування запобіжного заходу здійснюється за участю прокурора, підозрюваного, обвинуваченого, його захисника, крім випадків, передбачених частиною шостою цієї статті. Слідчий суддя, суд може розглянути клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та обрати такий запобіжний захід за відсутності підозрюваного, обвинуваченого, лише у разі, якщо прокурором, крім наявності підстав, передбачених статтею 177 цього Кодексу, буде доведено, що підозрюваний, обвинувачений оголошений у міжнародний розшук. У такому разі після затримання особи і не пізніш як через сорок вісім годин з часу її доставки до місця кримінального провадження слідчий суддя, суд за участю підозрюваного, обвинуваченого розглядає питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м`який запобіжний захід, про що постановляє ухвалу.
Згідност.186КПК України,клопотання прозастосування абозміну запобіжногозаходу розглядаєтьсяслідчим суддею,судом невідкладно, але не пізніше сімдесяти двох годин з моменту фактичного затримання підозрюваного, обвинуваченого або з моменту надходження до суду клопотання, якщо підозрюваний, обвинувачений перебуває на свободі, чи з моменту подання підозрюваним, обвинуваченим, його захисником до суду відповідного клопотання.
Судом про розгляд клопотання про застосування запобіжногозаходу увигляді триманняпід вартоювідносно ОСОБА_6 , підозрюваного ОСОБА_6 повідомлено на 09.06.2020 року о 10 год. 00 хв. та 10.06.2020 року о 11 год. 30 хв., однак останній в судове засідання не з`явився, про причини неявки суд не повідомив.
Частиною 1 ст.28 КПК України встановлено, що під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Розумними вважаються строки, що є об`єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень. Розумні строки не можуть перевищувати передбачені цим Кодексом строки виконання окремих процесуальних дій або прийняття окремих процесуальних рішень.
Згідно ст.113 КПК України, процесуальні строки це встановлені законом або відповідно до нього прокурором, слідчим суддею або судом проміжки часу, у межах яких учасники кримінального провадження зобов`язані (мають право) приймати процесуальні рішення чи вчиняти процесуальні дії. Будь-яка процесуальна дія або сукупність дій під час кримінального провадження мають бути виконані без невиправданої затримки і в будь-якому разі не пізніше граничного строку, визначеного відповідним положенням цього Кодексу.
Статтею 116 КПК України визначено, що процесуальні дії мають виконуватися у встановлені цим Кодексом строки.
Зважаючи на обов`язок дотримання строків розгляду клопотання та неможливість такого розгляду за відсутності підозрюваного, котрий не був затриманий та доставлений до суду для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, яке належить розглянути в межах строку, передбаченого ст.186 КПК України, з врахуванням положень ч.6 ст.9 КПК України, вважаю за необхідне дане клопотання повернути слідчому, при цьому роз`яснивши право повторного звернення до слідчого судді з аналогічним клопотанням.
Керуючись ст.ст. 2, 9, 28, 113, 116, 186, 193 КПК України, слідчий суддя,-
у х в а л и в :
повернути слідчому СУ ГУ НП у Львівській області ОСОБА_5 клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо підозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Ухвала остаточна, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1 .
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 10.06.2020 |
Оприлюднено | 08.02.2023 |
Номер документу | 89713025 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів тримання під вартою |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Волоско І. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні