Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"10" червня 2020 р. Справа № 596/731/20
Провадження № 2/596/332/2020
Гусятинський районний суд Тернопільської області в складі:
головуючого суду Лисюк І.О.
за участю секретаря судового засідання Федорів О.П.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження в селищі Гусятин справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Постолівської сільської ради Гусятинського району Тернопільської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернувся із позовом про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його троюрідний брат - ОСОБА_2 . Після його смерті відкрилася спадщина на належне йому майно та відповідно до закону, він являється спадкоємцем майна покійного. Після звернення до нотаріальної контори йому було повідомлено, що він пропустив термін для подачі заяви про прийняття спадщини. У зазначені строки він не звернувся до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, так як не знав, що в його родича було майно та в судовому порядку доводив свою родинну спорідненість з братом. Згідно роз`яснень нотаріуса від 13.05.2020 року крім нього ніхто в органи нотаріату не звертався із заявою про прийняття спадщини і спадкова справа, окрім нього, ні за ким не заводилася, у зв`язку із цим просить суд винести рішення, яким визначити йому додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини за законом, після смерті брата.
Ухвалою судді Гусятинського районного суду Тернопільської області від 15 травня 2020 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження.
Позивач ОСОБА_1 у підготовче судове засідання не з`явився, попередньо, через канцелярію суду подав письмову заяву про розгляд справи у його відсутності, позовні вимоги підтримав повністю, просив позов задоволити.
Від відповідача - Постолівської сільської ради Гусятинського району Тернопільської області, через канцелярію суду надійшла письмова заява, згідно якої позовні вимоги визнають повністю, просять слухати справу у відсутності їх представника.
На підставі вимог ст.ст.223 ЦПК України суд вважає за можливе розглядати справу за відсутності сторін.
Згідно із ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Дослідивши та оцінивши здобуті в судовому засіданні докази, суд встановив обставини та визначив відповідно до них наступні правовідносини.
Із копії Державного акту на право приватної власності на землю серії ТР № 02366 виданого 16.10.2002 року Постолівською сільською Радою народних депутатів Гусятинського району Тернопільської області, вбачається, що ОСОБА_2 є власником земельної ділянки площею 1,16 гектарів в межах згідно з планом, яка розташована на території Постолівської сільської ради, яку передано для ведення сільського господарства (а.с.6).
ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 відповідно до копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 видане 22.11.2005 року Відділом реєстрації актів цивільного стану Гусятинського районного управління юстиції Тернопільської області (а.с.9).
Рішенням Гусятинського районного суду Тернопільської області від 03.02.2020 року в цивільній справі № 596/2110/19 встановлено факт родинних відносин між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , а саме, що ОСОБА_2 доводиться троюрідним братом ОСОБА_1 (а.с.7).
Рішення набрало законної сили та відповідно до ч.4 ст. 82 ЦПК України, обставини встановлені цим рішенням не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа щодо якої встановлено ці обставини.
Із довідки Постолівської сільської ради Гусятинського району Тернопільської області № 239 від 07.05.2020 року вбачається, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , дійсно постійно проживав і був зареєстрований до дня смерті за адресою: АДРЕСА_1 , і разом з ним за вказаною адресою на день його смерті ніхто не проживав і не був зареєстрований (а.с.12).
Державним нотаріусом Борщівської державної нотаріальної контори, в.о. державного нотаріуса Гусятинської державної нотаріальної контори Дідик І.О. довідкою №255/02-14 від 13.05.2020 року надано позивачу роз`яснення щодо порядку прийняття спадщини та запропоновано звернутись до суду для вирішення питання визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини.
Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини, тобто з дня смерті.
Із змісту статті 1272 Цивільного кодексу України випливає, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.
Із роз`яснень п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 №7 "Про судову практику у справах про спадкування" видно, що вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд повинен дослідити поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
Дослідивши письмові докази в справі, суд прийшов до висновку, що ОСОБА_1 пропустив шестимісячний строк для прийняття спадщини з поважної причини, оскільки йому не було відомо про наявність майна у покійного ОСОБА_2 , тому позовні вимоги слід задовольнити і визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 , до трьох місяців.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 10, 12, 77,81, 89, 95, 200, 206, 265 ЦПК України, ст.ст. 1270,1272 ЦК України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 , РНОКПП НОМЕР_3 , жителя с. Постолівка, Гусятинського району, Тернопільської області) до Постолівської сільської ради Гусятинського району Тернопільської області (адреса місцезнаходження: 48236, с. Постолівка, вул. Загоринка, 1, Гусятинського району, Тернопільської області, код ЄДРПОУ 04393025) про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, задовольнити.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 , РНОКПП НОМЕР_3 , жителю с. Постолівка, Гусятинського району, Тернопільської області визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 , до трьох місяців.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 49, 83, 84, 170, 178, 179, 180, 181, 185, 210, 222, 253, 275, 284, 325, 354, 357, 360, 371, 390, 393, 395, 398, 407, 424 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, подання заяви про перегляд заочного рішення, повернення позовної заяви, пред`явлення зустрічного позову, заяви про скасування судового наказу, розгляду справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину.
Суддя Гусятинського районного суду
Тернопільської області І.О. Лисюк
Суд | Гусятинський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 10.06.2020 |
Оприлюднено | 11.06.2020 |
Номер документу | 89713948 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Гусятинський районний суд Тернопільської області
Лисюк І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні