Ухвала
від 11.06.2020 по справі 927/569/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

11 червня 2020 року м. Чернігівсправа № 927/569/19

Господарський суд Чернігівської області у складі головуючого судді Белова С.В., розглянувши матеріали за заявою голови ліквідаційної комісії

Боржник: Товариство з обмеженою відповідальністю "БЕЛШУЗ",

вул. Гетьмана Полуботка, 7, м. Чернігів, 14000, код ЄДРПОУ 37750704

про визнання боржника банкрутом

Учасники провадження не з`явились

Головою ліквідаційної комісії з припинення Товариства з обмеженою відповідальністю "БЕЛШУЗ" (надалі - боржник) до набрання чинності Кодексом України з процедур банкрутства (далі за текстом - Кодекс) подана заява про відкриття провадження у справі про банкрутство на підставі ст. 11, 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (надалі - Закон про банкрутство).

Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 10.07.2019 року вказана вище заява була прийнята до розгляду з призначенням підготовчого засідання.

Ухвалою від 24.07.2019 року відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "БЕЛШУЗ", введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Постановою господарського суду Чернігівської області від 07.08.2019 року Товариство з обмеженою відповідальністю "БЕЛШУЗ" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Вихор Ю.С. Повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, було оприлюднено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України 07.08. 2019 року за №61647.

Не погоджуючись із зазначеною вище постановою, арбітражний керуючий Кияновська Л. В. звернулася до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просила суд скасувати постанову Господарського суду Чернігівської області від 07.08.2019 року та закрити провадження у даній справі.

Постановою Північного апеляційного господарського суду від 23.10.2019 року апеляційну скаргу арбітражного керуючого Кияновської Л. В. на постанову Господарського суду Чернігівської області від 07.08.2019 року у справі №927/569/19 залишено без задоволення, а постанову Господарського суду Чернігівської області від 07.08.2019 року у справі №927/569/19 залишено без змін.

Постановою Верховного суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 29.01.2020 року касаційну скаргу арбітражного керуючого Кияновської Л. В. задоволено частково та скасовано постанову Північного апеляційного господарського суду від 23.10.2019 року та постанову господарського суду Чернігівської області від 07.08.2019 року; справу направлено на новий розгляд.

За відсутності матеріалів справи №927/569/19 на адресу суду надійшла заява товариства з обмеженою відповідальністю "ЯНДІ-1" (вул. Черняховського, буд. 29, м. Київ, 04111, код ЄДРПОУ 35647043) про визнання кредиторських вимог в сумі 3702640,66 грн у відповідності до вимог ст.95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» .

Автоматизованою системою документообігу Господарського суду Чернігівської області 03.03.2020 року справу №927/569/19 передано на розгляд судді Белову С.В.

21.10. 2019 року введено в дію Кодекс України з процедур банкрутства, який набрав чинності 21.04.2019 року.

Згідно частини другої Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства з дня введення в дію цього Кодексу визнано таким, що втратив чинність, зокрема, Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (ВВР України, 1992 р., №31 із наступними змінами).

Частиною четвертою Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства установлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу. Реалізація майна боржника здійснюється відповідно до вимог цього Кодексу, крім майна боржника, оголошення про продаж якого опубліковане до дня введення в дію цього Кодексу. У разі не продажу такого майна його подальша реалізація здійснюється відповідно до вимог цього Кодексу.

На виконання вимог Кодексу України з процедур банкрутства, Господарський судом Чернігівської області 05.03.2020 року було здійснено запит на автоматичне визначення кандидатури арбітражного керуючого.

У відповідь на запит суду, автоматизованою системою з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України 05.03.2020 року визначено арбітражних керуючих: Юдицький Олександр Вікторович; Савостян Надія Вікторівна; Литвин Андрій Борисович.

Ухвалою суду від 10.03.2020 було прийнято до розгляду справу №927/569/19 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "БЕЛШУЗ" (код 37750704); призначено розгляд справи; зобов`язано арбітражних керуючих визначених автоматизованою системою з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України подати заяви про участь у цій справі.

16.03.2020 року на адресу суду від арбітражного керуючого Савостян Н. В. надійшла заява № 02-01/362 від 13.03.2020 із доданими документами про участь у справі про банкрутство.

Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 01.04.2020 року введено процедуру розпорядження майном боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "БЕЛШУЗ" (вул. Гетьмана Полуботка, 7, м. Чернігів, 14000, код ЄДРПОУ 37750704); призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Савостян Надію Вікторівну (свідоцтво № 1782 від 06.12.2016); встановлено основну грошову винагороду розпоряднику майна у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень розпорядника майна, за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі; оприлюднено повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство з метою виявлення кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, на офіційному веб-порталі судової влади України; встановлено строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів до 18.04.2020 року; встановлено строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника до 31.05. 2020 року; призначено попереднє засідання; заяву ТОВ Янді-1 (б/н від 05.09.2019) про визнання кредиторських вимог призначено до розгляду в попередньому судовому засіданні.

01.04.2020 року оприлюднено повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство на офіційному веб-порталі судової влади України за №64699.

22.04.2020 року на адресу суду від розпорядника майна надійшов звіт за результатами кредиторських вимог, згідно якого вимоги ТОВ Янді-1 на загальну суму 3702640,66 грн не підлягають визнанню та включенню до реєстру вимог кредиторів.

20.05.2020 року на адресу суду надійшли додаткові пояснення ТОВ Янді-1 від 13.05.2020 року в яких кредитор посилається на Договір відповідального зберігання № 01/12 від 18.12.2019 року, як підставу для визнання його кредиторських вимог та включення їх до реєстру вимог кредиторів.

20.05.2020 року на адресу суду надійшли письмові пояснення ОСОБА_1 в яких останній підтверджує відсутність правових підстав щодо повернення заборгованості в розмірі 105000,00 грн у зв`язку з зарахуванням зустрічних однорідних вимог.

Напередодні судового засідання від розпорядника майна надійшов уточнений звіт за результатами кредиторських вимог № 02-01/426 від 02.06.2020 року, згідно якого вимоги ТОВ Янді-1 на загальну суму 3702640,66 грн визнаються боржником в повному розмірі та підлягають включенню до реєстру вимог кредиторів у четверту чергу. Також розпорядником майна заявлено клопотання № 02-01/413 від 10.06.2020 року про проведення попереднього засідання у справі без її участі.

Розглянувши в судовому засіданні заяву ТОВ Янді-1 (б/н від 05.09.2019) про визнання кредиторських вимог, суд встановив наступне.

З поданої ТОВ Янді-1 заяви про визнання грошових вимог вбачається, що заборгованість у розмірі 3702640,66 грн виникла у зв`язку з порушенням боржником умов Договору відповідального зберігання № 01/12 від 18.12.2019 року, згідно якого боржник прийняв на зберігання товар в асортименті на загальну суму 3702640,66 грн , що додатково підтверджується Актом приймання-передачі № ЯН-0004379 від 18.12.2018 року, належним чином засвідчені копії якого містяться в матеріалах справи.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 47 Кодексу України з процедур банкрутства у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, що надійшли протягом строку, передбаченого частиною першою статті 45 цього Кодексу, у тому числі щодо яких були заперечення боржника або розпорядника майна.

За результатами попереднього засідання господарський суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються:

розмір та перелік усіх визнаних судом вимог кредиторів, що вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів;

розмір та перелік не визнаних судом вимог кредиторів;

дата проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів;

дата підсумкового засідання суду, на якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство, чи ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду, яке має відбутися у строки, встановлені частиною другою статті 44 цього Кодексу.

Враховуючи викладене, а також те, що дані вимоги визнані розпорядником майна, суд вважає за необхідне визнати заявлені кредитором ТОВ Янді-1 грошові вимоги, у відповідності до ч. 1 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства, з включенням їх до реєстру вимог кредиторів у розмірі: 3702640,66 грн основного боргу у четверту чергу та 3842,00 грн судового збору - у першу чергу реєстру вимог кредиторів.

Згідно ч. 1 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства протягом 10 днів з дня постановлення ухвали за результатами попереднього засідання господарського суду розпорядник майна письмово повідомляє кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів, уповноважену особу працівників боржника та уповноважену особу засновників (учасників, акціонерів) боржника про місце і час проведення зборів кредиторів та організовує їх проведення.

Суд вважає за необхідне зобов`язати розпорядника майна боржника організувати та провести збори кредиторів та комітету кредиторів.

Суд призначає підсумкове засідання, на якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство, чи ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду.

Керуючись ст. 1, 45, 47, 48 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1.Визнати грошові вимоги товариства з обмеженою відповідальністю "ЯНДІ-1" (вул. Черняховського, буд. 29, м. Київ, 04111, код ЄДРПОУ 35647043) з включенням їх до реєстру вимог кредиторів в розмірі 3702640,66 грн основної заборгованості до четвертої черги, а також 3842,00 грн судового збору до першої черги.

2.Зобов`язати розпорядника майна протягом 10 днів з моменту прийняття даної ухвали, але не пізніше дати проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів, внести до реєстру вимог кредиторів відомості, за результатами попереднього засідання, про кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов`язаннями, наявність права вирішального голосу в представницьких органах кредиторів, черговість задоволення кожної вимоги.

3.Визначити дату проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів на 10.07.2020 року за адресою визначеною розпорядником майна

4.Зобов`язати розпорядника майна боржника надати суду протокол зборів кредиторів боржника, на яких обрано комітет кредиторів боржника, а також протокол засідання комітету кредиторів, на якому вирішено питання про відкриття ліквідаційної процедури або процедури санації боржника, призначення ліквідатора або керуючого санацією боржника.

5.Призначити підсумкове судове засідання на 03.08.2020 року на 09:30 год у приміщенні Господарського суду Чернігівської області за адресою: м. Чернігів, проспект Миру, 20, зал судових засідань № 302 .

6.Вимоги заявлені після завершення строку, визначеного для їх подання, є конкурсними, однак не мають права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.

7.Копію даної ухвали надіслати розпоряднику майна та боржнику.

Ухвала складена та підписана 11.06.2020 року.

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Північного апеляційного господарського суду у строк, встановлений ч. 1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням п.17.5 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України.

Суддя С.В. Белов

Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень, розміщена на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://reyestr.court.gov.ua/

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення11.06.2020
Оприлюднено11.06.2020
Номер документу89740474
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —927/569/19

Ухвала від 15.02.2021

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Белов С.В.

Ухвала від 02.02.2021

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Белов С.В.

Постанова від 03.08.2020

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Белов С.В.

Ухвала від 11.06.2020

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Белов С.В.

Ухвала від 13.05.2020

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Белов С.В.

Ухвала від 01.04.2020

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Белов С.В.

Ухвала від 10.03.2020

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Белов С.В.

Постанова від 29.01.2020

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Ткаченко Н.Г.

Ухвала від 11.12.2019

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Ткаченко Н.Г.

Постанова від 23.10.2019

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Доманська М.Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні