Справа № 617/588/19
Провадження № 2/617/69/20
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 червня 2020 року Вовчанський районний суд Харківської області у складі:
головуючого - судді Глоби М.М.,
за участю секретаря судового засідання - Борщ Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Вовчанську Харківської області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про оспорювання батьківства та виключення відомостей з актового запису про народження дитини, третя особа - Вовчанський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків),
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду із вказаним позовом, в обґрунтування якого зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 (у шлюбі ОСОБА_2 , у справі ОСОБА_2 , народила дитину - ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 він одружився з ОСОБА_2 (у шлюбі ОСОБА_2 , відповідач у справі ОСОБА_2 та у свідоцтво про народження дитини ОСОБА_5 були внесі зміни, а саме, прізвище ОСОБА_2 змінено на ОСОБА_5 , по батькові ОСОБА_5 змінено на ОСОБА_5 , у графі батько вказано ОСОБА_1 , у графі мати ОСОБА_2 , так як вважав дитину ОСОБА_5 своїм сином Спільне життя з відповідачем не вдалося, рішенням Вовчанського районного суду Харківської області від 26 березня 2019 року шлюб розірвано. Просив виключити з актового запису про народження ОСОБА_5 відомості про батька ОСОБА_1 .
Позивач у судове засідання не з`явився, сповіщався судом про час та місце розгляду справи завчасно та належним чином. Надав суду заяву про підтримання позовних вимог у повному обсязі, просив їх задовольнити, справу розглядати у його відсутності.
Відповідач у судове засідання не з`явилась, сповіщалась судом про час та місце розгляду справи завчасно та належним чином. Надала суду заяву розгляд справи без її участі, позовні вимоги визнала у повному обсязі.
Представник третьої особи у судове засідання не з`явилась, сповіщалась судом про час та місце розгляду справи завчасно та належним чином. Надала суду заяву про розгляд справи без її участі.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень ЦПК України розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, вивчивши матеріали справи, дослідивши докази, приходить до наступного.
Згідно ст. ст. 4, 5 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутися до суду по захист своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 (у шлюбі ОСОБА_2 , у справі ОСОБА_2 , народила сина - ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_1 одружився з ОСОБА_2 (у шлюбі ОСОБА_2 , відповідач у справі ОСОБА_2 та у свідоцтво про народження дитини ОСОБА_5 були внесі зміни, а саме, прізвище ОСОБА_5 змінено на ОСОБА_5 , по батькові ОСОБА_5 змінено на ОСОБА_5 , у графі батько вказано ОСОБА_1 , у графі мати ОСОБА_2 , так як позивач вважав дитину ОСОБА_5 своїм сином (а.с. 5-9).
Рішенням Вовчанського районного суду Харківської області від 26 березня 2019 року шлюб між сторонами розірвано (а.с 10).
Відповідно до ст. 136 СК України особа, яка записана батьком дитини відповідно до статей 122, 124, 126 і 127 цього Кодексу, має право оспорити своє батьківство, пред`явивши позов про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини. У разі доведення відсутності кровного споріднення між особою, яка записана батьком, та дитиною суд постановляє рішення про виключення відомостей про особу як батька дитини з актового запису про її народження.
Пленум Верховного Суду України в п. п. 10, 11 постанови № 3 від 15 травня 2006 року роз`яснив, що в судовому порядку батьківство може бути оспорено як у випадках, коли в Книзі реєстрації народження батьками дитини записано осіб, які перебували у шлюбі між собою (ст. ст. 122, 124 СК України), так і тоді, коли при реєстрації народження дитини її батьком на підставі спільної заяви батьків або заяви чоловіка, котрий визнавав себе батьком, записано особу, яка не перебувала у шлюбі з матір`ю дитини (ст. 126 СК України). Відповідно до ст. 136 СК України оспорювання батьківства можливе тільки після реєстрації народження дитини і до досягнення нею повноліття, а в разі її смерті не допускається. Оспорити батьківство мають право особа, яка записана батьком дитини в Книзі реєстрації народжень (ст. 136 СК), - шляхом пред`явлення позову про виключення відомостей про неї як батька з актового запису про народження дитини, а також жінка, котра народила дитину в шлюбі (ст. 138 СК), - звернувшись із позовом про виключення із цього запису відомостей про її чоловіка як батька дитини. Предметом доказування в таких справах є відсутність кровного споріднення між особою, записаною батьком, і дитиною. У разі доведеності цієї обставини суд постановляє рішення про виключення оспорених відомостей з актового запису про народження дитини. Особа, яка в момент реєстрації її батьком дитини знала, що не є таким, а також особа, котра дала згоду на штучне запліднення своєї дружини, не мають права оспорювати батьківство.
З висновку експерта № 103-433-2019 від 03 квітня 2020 року, вбачається, що біологічне батьківство ОСОБА_1 відносно ОСОБА_5 , народженого ОСОБА_2 - виключається (а.с. 69-71).
З огляду на викладене, оцінюючи в сукупності надані докази, керуючись в першу чергу принципом якнайкращого забезпечення інтересів дитини, враховуючи, що позивач є особою, яка має право на звернення із позовом про оспорювання батьківства, оскільки записаний батьком дитини за ст. 126 СК України, так як в момент народження дитини сторони не перебували у шлюбі, в момент реєстрації батьком дитини ОСОБА_5 , не знав, що не є таким, тому суд вважає, що вимоги про виключення з актового запису про народження ОСОБА_5 відомостей про батька ОСОБА_1 є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Згідно ст. 134 СК України, на підставі рішення суду орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до актового запису про народження, складеного органами державної реєстрації актів цивільного стану України та видає нове Свідоцтво про народження.
Згідно ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Згідно ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Таким чином, оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, тому вони підлягають задоволенню у повному обсязі.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 2, 4, 5, 12, 13, 81, 141, 247, 263-265 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про оспорювання батьківства та виключення відомостей з актового запису про народження дитини, третя особа - Вовчанський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) - задовольнити .
Виключити з актового запису про народження ОСОБА_5 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , відомості про батька ОСОБА_1 , внесені 28 листопада 2014 року відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Вовчанського районного управління юстиції Харківської області.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення або з дня складання повного судового рішення у разі оголошення вступної та резолютивної частини рішення або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи.
Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до Харківського апеляційного суду до або через Вовчанський районний суд Харківської області.
З інформацією щодо тексту судового рішення учасники справи можуть ознайомитися за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 .
Відповідач - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , місце проживання: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 .
Третя особа - Вовчанський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків),місцезнаходження: Харківська область, м. Вовчанськ, вул. Торгова, 2, код ЄДРПОУ 04058982.
Суддя -
Суд | Вовчанський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2020 |
Оприлюднено | 12.06.2020 |
Номер документу | 89760480 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вовчанський районний суд Харківської області
Глоба М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні