ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 червня 2020 року Черкаси справа № 925/389/20
Господарський суд Черкаської області у складі судді Кучеренко О.І., із секретарем судового засідання Юхименко О.В., за участю представника позивача Толюпи О.В., адвокат, розглянув у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду справу за позовом
Акціонерного товариства Комерційний банк ПРИВАТБАНК
до Товариства з обмеженою відповідальністю ЖИВОЦВІТ-V
та ОСОБА_1
про стягнення 192 941,08 грн
Акціонерне товариство Комерційний Банк ПРИВАТБАНК звернулось у Господарський суд Черкаської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю ЖИВОЦВІТ-V та громадянина ОСОБА_1 , в якому просить стягнути солідарно з відповідачів заборгованість за договором банківського обслуговування від 15.04.2015 в розмірі 192 941,08 грн, у тому числі: 166 620,70 грн заборгованості за кредитом, 16 674,67 грн заборгованості за відсотками з користування кредитом, 6 297,09 грн пені за несвоєчасність виконання зобов`язання за договором, 3 348,62 грн заборгованості з комісії за користування кредитом, та відшкодування судових витрат.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на порушення позичальником - Товариством з обмеженою відповідальністю ЖИВОЦВІТ-V (відповідачем-1) зобов`язань щодо повного і своєчасного повернення кредиту за договором від 15.04.2015, внаслідок чого у Товариства з обмеженою відповідальністю ЖИВОЦВІТ-V утворилась заборгованість. Також позивач вказує, що обов`язок повернути вказану заборгованість виник і у поручителя (фізичної особи) - ОСОБА_1 (відповідача-2) в силу договору поруки від 22.08.2016 №РorukaLimit14718537521158186099, яким забезпечувалось повернення кредиту.
Ухвалою Господарського суду Черкаської області від 07.04.2020 відкрито провадження у справі, справу ухвалено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження. Встановлено відповідачам строк для подання суду відзивів на позов та усіх доказів, якими обґрунтовують свої заперечення протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Відповідачі, у встановлені судом строки, відзиви на позов суду не надали, хоча були належним чином повідомленні про час та дату проведення судового засідання.
Згідно з пунктом 9 статті 165 Господарського процесуального кодексу України, у разі неподання відповідачем відзиву на позов, у встановлений судом строк, без поважних причин суд вирішує справу за наявними в ній матеріалами. Згідно з положеннями частини 1 статті 202 Господарського процесуального кодексу України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті. Отже, з огляду на зазначені положення закону та відсутність зобов`язання суду про обов`язкову участь відповідачів у судовому засіданні, суд вважає, що неявка відповідачів не перешкоджає розгляду справи.
Протокольною ухвалою від 06.05.2020 розгляд справи відкладено, відповідачів повторно повідомлено про час та дату проведення судового розгляду справи.
Відповідачі, належним чином повідомлені про дату та час судового засідання, участь своїх представників у судове засідання не забезпечили, про причини неявки суд не повідомили. Ухвали Господарського суду Черкаської області від 07.04.2020 та від 06.05.2020, направлялися судом на адресу відповідачів, які вказані позивачем у позовній заяві, та на адреси держаної реєстрації місцезнаходження юридичної особи та місця проживання другого відповідача, оскільки ОСОБА_1 є засновником Товариства з обмеженою відповідальністю ЖИВОЦВІТ-V (судом був замовлений Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань). Ухвали суду були повернуті до суду УДППЗ Укрпошта .
Відповідно до статті 1 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань - документ у паперовій або електронній формі, що сформований програмним забезпеченням Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань за зазначеним заявником критерієм пошуку та містить відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, які є актуальними на дату та час формування витягу або на дату та час, визначені у запиті, або інформацію про відсутність таких відомостей у цьому реєстрі.
Згідно з частиною 1 статті 10 цього Закону якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.
Згідно з пунктом 1 частини 3 статті 202 Господарського процесуального кодексу України, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі, неявки у судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.
У судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні у справи докази, суд
ВСТАНОВИВ:
15.04.2015 Товариством з обмеженою відповідальністю ЖИВОЦВІТ-V було підписано заяву про відкриття поточного рахунку (а.с. 22), на підставі якої відповідач1 приєднався до Умов та правил надання банківських послуг (далі - Умови), тарифів банку, що розміщені у мережі Інтернет на сайті http://privatbank.ua, які разом із заявою складають договір банківського обслуговування №б/н від 15.04.2015 (далі - договір).
Згідно з договором відповідачу було встановлено кредитний ліміт, на поточний рахунок № НОМЕР_1 , в електронному вигляді через встановлені засоби електронного зв`язку банку і клієнта (системи клієнт-банк, Інтернет клієнт банк, sms-повідомлення або інших), що визначено і врегульовано Умовами та правилами надання банківських послуг .
Відповідно до пункту 3.2.1.1.16 Умов, при укладанні договорів і угод, чи вчиненні інших дій, що свідчать про приєднання Клієнта до Умов і правил надання банківських послуг (або у формі Заяви про відкриття поточного рахунку та картки із зразками підписів і відбитка печатки або у формі авторизації кредитної угоди в системах клієнт-банк/інтернет клієнт-банк, або у формі обміну паперовою або електронною інформацією, або в будь-якій іншій формі), Банк і Клієнт допускають використання підписів Клієнта у вигляді електронного цифрового підпису та/або підтвердження через пароль, спрямований Банком через верифікований номер телефону, який належить уповноваженій особі Клієнта з правом першого підпису. Підписання договорів і угод таким чином прирівнюється до укладання договорів та угод у письмовій формі.
Відповідно до пункту 3.2.1.1.1 Умов, кредитний ліміт на поточний рахунок надається на поповнення обігових коштів та здійснення поточних платежів Клієнта, в межах кредитного ліміту. Про розмір ліміту Банк повідомляє Клієнта на свій вибір або в письмовій формі, або через встановлені засоби електронного зв`язку Банка та Клієнта (системи клієнт-банк, інтернет клієнт банк, sms - повідомлення або інших).
Згідно з пунктом 3.2.1.1.3 Умов, кредит надається в обмін на зобов`язання Клієнта щодо його повернення, сплаті процентів та винагороди.
Відповідно до пункту 3.2.1.1.8 Умов, проведення платежів Клієнта у порядку обслуговування кредитного ліміту, проводиться Банком протягом одного року з моменту підписання угоди про приєднання Клієнта до Умов і правил надання банківських послуг (або у формі Заяви про відкриття поточного рахунку та картки із зразками підписів і відбитка печатки або у формі авторизації кредитної угоди в системах клієнт-банк/інтернет клієнт-банк, або у формі обміну паперовій або електронній інформацією, або в будь-якій іншій формі).
Пункт 3.2.1.1.6 Умов визначає, що ліміт може бути змінений Банком в односторонньому порядку, передбаченому Умовами і правилами надання банківських послуг, у разі зниження надходжень грошових коштів на поточний рахунок або настання інших факторів, передбачених внутрішніми нормативними документами Банку. Підписавши Угоду, Клієнт висловлює свою згоду на те, що зміна Ліміту проводиться Банком в односторонньому порядку шляхом повідомлення Клієнта на свій вибір або в письмовій формі, або через встановлені засоби електронного зв`язку Банку і Клієнта (системи клієнт-банк, інтернет клієнт банк, sms - повідомлення або інших).
Відповідно до п. 3.2.1.4.1. Умов за користування кредитом в період з дати виникнення дебетового сальдо на поточному рахунку Клієнта при закритті банківського дня Клієнт виплачує проценти, виходячи з процентної ставки, розмір якої залежить від терміну користування кредитом (диференційована процентна ставка).
Відповідно до пункту 3.2.1.4.1.1 Умов за період користування кредитом з моменту виникнення дебетового сальдо до дати обнуління дебетового сальдо в одну з дат до 25-го числа поточного місяця, якщо дебетове сальдо на поточному рахунку утворилося з 1-го до 20-го (включно) числа поточного місяця або до 25-го числа наступного місяця, якщо дебетова сальдо на поточному рахунку утворилося з 21-го до кінцевого числа поточного місяця (далі - період, в який дебетове сальдо підлягає обнулінню ), розрахунок процентів проводиться за процентною ставкою в розмірі 0% річних від суми залишку непогашеної заборгованості.
Згідно з пунктом 3.2.1.4.1.2 Умов за сумами кредиту, отриманими Клієнтом до 31.01.2015 включно і до моменту обнуління кредитного ліміту у випадку не обнуління дебетового сальдо в одну з дат періоду, в якому дебетове сальдо підлягає обнулінню, на протязі 90 днів з кінцевої дати періоду, в якому дебетове сальдо підлягало обнулінню, Клієнт виплачує Банку за користування кредитом проценти в розмірі 36% річних, починаючи з останньої дати періоду, в яку дебетове сальдо підлягало обнулінню.
Пунктом 3.2.1.4.1.3 Умов передбачено, що за сумами кредиту, отриманими Клієнтом до 31.01.2015 включно і до моменту обнуління кредитного ліміту у разі непогашення кредиту продовж 90 днів з дати закінчення періоду, в який дебетове сальдо підлягало обнулінню, починаючи з 91-го дня після дати закінчення періоду, в якому дебетове сальдо підлягало обнулінню, кредит вважається простроченим, а грошові зобов`язання Клієнта з погашення заборгованості вважаються порушеними. При порушенні Клієнтом будь-якого з грошового зобов`язання Клієнт сплачує Банку відсотки за користування кредитом у розмірі 56% річних від суми залишку непогашеної заборгованості.
Під непогашенням кредиту мається на увазі не виникнення на поточному рахунку нульового дебетового сальдо при закритті банківського дня (пункт 3.2.1.4.1.4 Умов).
Відповідно до пункту 3.2.1.2.3.4 Умов Банк має право при порушенні Клієнтом будь-якого із зобов`язань, передбаченого Умовами, змінити умови кредитування - зажадати від Клієнта дострокового повернення кредиту, сплати відсотків за його користування, виконання інших зобов`язань за кредитом в повному обсязі шляхом подання відповідного повідомлення.
На виконання договору банківського обслуговування позивачем було перераховано на поточний рахунок відповідача1 кредитні кошти у розмірі 170 000,00 грн, що підтверджується довідкою про розміри встановлених лімітів (а.с. 40).
У порушення взятих на себе зобов`язань позичальник своєчасно не повернув кредитні кошти та заборгував банку сплату заборгованості за кредитом, відсотків, комісій за їх використання, тому банк 24.02.2020 направив на адресу позичальника повідомлення від 13.02.2020 про прострочену заборгованість у сумі 187 391,49 грн, яку просив сплатити у строк до 28.02.2020. Одночасно попереджено позичальника про розірвання договору з 29.02.2020 у випадку непогашення простроченої суми заборгованості (а.с. 51).
Вказане повідомлення банку залишене без відповіді та задоволення.
За розрахунками позивача заборгованість за договором станом на 02.03.2020 становить 192 941,08 грн, з яких: 166 620,70 грн заборгованість за кредитом, 16 674,67 грн заборгованість за відсотками з користування кредитом, 6 297,09 грн пеня за несвоєчасність виконання зобов`язання за договором, 3 348,62 грн заборгованість з комісії за користування кредитом.
22.08.2016 між Публічним акціонерним товариством Комерційний банк ПРИВАТБАНК , у подальшому змінено назву на Акціонерне товариство Комерційний Банк ПРИВАТБАНК (кредитором) та ОСОБА_1 (поручителем) було укладено договір поруки №РorukaLimit14718537521158186099, предметом якого є надання поруки поручителем перед кредитором за виконання Товариством з обмеженою відповідальністю ЖИВОЦВІТ-V , зобов`язань за угодами приєднання до розділу 3.11. Кредитний ліміт Умов та правил надання банківських послуг (Угода 1) та до розділу 3.2.2. Кредит за послугою Гарантований платіж Умов та правил надання банківських послуг (Угода 2). (а.с. 49-50).
Відповідно до пункту 1.2 договору поруки поручитель відповідає перед кредитором за виконання зобов`язань за Угодою 1 та Угодою 2 у тому ж розмірі, що і боржник, включаючи сплату кредиту, процентів, нарахованих за користування кредитом, винагороди, штрафів, пені та інших платежів, відшкодування збитків.
У випадку невиконання боржником зобов`язань за Угодою 1/або Угодою 2, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники. (пункт 1.5 Договору)
Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги, позивач зазначає, що він свої зобов`язання виконав у повному обсязі, надавши відповідачу1 кредитні кошти у межах кредитного ліміту. Проте, у зв`язку з непогашенням кредиту, у відповідача1 перед Акціонерним товариством Комерційний банк ПРИВАТБАНК виникла заборгованість за кредитом у розмірі 192 941,08 грн, яку позивач просить стягнути солідарно з позивальника та поручителя.
Відносини, які виникли між позивачем та відповідачем 1 за своєю правовою природою є фінансовими зобов`язаннями. Правовим регулюванням таких правовідносин є норми встановлені у §1 Фінанси і банківська діяльність Господарського кодексу України та Главі 71 Цивільного кодексу України.
Підставою виникнення таких правовідносин, відповідно до положень закону, є укладення письмового договору. Так, відповідно до частини 2 статті 345 Господарського кодексу України кредитні відносини здійснюються на підставі кредитного договору, що укладається між кредитором і позичальником у письмовій формі. У кредитному договорі передбачаються мета, сума і строк кредиту, умови і порядок його видачі та погашення, види забезпечення зобов`язань позичальника, відсоткові ставки, порядок плати за кредит, обов`язки, права і відповідальність сторін щодо видачі та погашення кредиту.
Аналогічні положення містяться у статті 1054 Цивільного кодексу України, згідно з якою за кредитним договором банк (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти. Кредитування банківського рахунка урегульоване статтею 1069 Цивільного кодексу України, відповідно до якої банк здійснює платежі з рахунку клієнта, незважаючи на відсутність на ньому грошових коштів (кредитування рахунка), банк вважається таким, що надав клієнтові кредит на відповідну суму від дня здійснення цього платежу. Права та обов`язки сторін, пов`язані з кредитуванням рахунка, визначаються положеннями про позику та кредит (параграфи 1 і 2 глави 71 цього Кодексу), якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до частини 1 статті 1049 Цивільного кодексу України позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.
Судом встановлено, що 15.04.2015 Товариство з обмеженою відповідальністю ЖИВОЦВІТ-V звернулось до Акціонерного товариства Комерційний Банк ПРИВАТБАНК із Заявою про приєднання до умов і правил надання банківських послуг, яка разом із Умовами та правилами надання банківських послуг і Тарифами Банку, що розміщені у мережі Інтернет на сайті http://privatbank.ua складають договір банківського обслуговування №б/н від 15.04.2015.
Тобто, між банком та позичальником виникли кредитні правовідносини, підставою виникнення яких є укладений між ними договір, шляхом підписання позичальником Анкети-заяви про приєднання до Умов та правил надання послуг КУБ , на підставі яких Товариство з обмеженою відповідальністю ЖИВОЦВІТ-V приєдналося до Умов та правил надання послуги КУБ , що розміщені на офіційному веб-сайті АТ КБ Приватбанк . Вказана Анкета-заява та Умови разом становлять банківський договір, у якому встановлені, передбачені законом умови, визначення яких потребує вимога закону для такого виду договорів, зокрема, строк кредиту, умови і порядок його видачі та погашення, відсоткові ставки, порядок плати за кредит, обов`язки, права і відповідальність сторін щодо видачі та погашення кредиту.
Відповідно до частини 2 статті 1050 Цивільного кодексу України, якщо договором встановлений обов`язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то у разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилась, та сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу.
Судом встановлено, що з метою виконання договору на картковий рахунок позичальника Банк перераховував позичальнику кошти у межах встановлених кредитних лімітів, останній розмір якого був встановлений у сумі 170 000,00 грн, що підтверджується довідкою про розміри встановлених кредитних лімітів (а.с. 40). Водночас, як свідчать банківські виписки по рахунку, позичальник у порушення умов договору у визначені договором строки плати за користування кредитними коштами не вносив, кредитні кошти не повертав, що і стало підставою для направлення йому повідомлення про невиконання ним умов договору. Судом встановлено, що станом на день вирішення спору заборгованість позичальника по тілу кредиту становить 166620,70 грн. Також станом на 02.03.2020 позичальником не сплачені відсотки, які нараховані на прострочену заборгованість у сумі 16674,67 грн та заборгованість за відсотками у вигляді щомісячної комісії у сумі 3348,62 грн.
Частиною 1 статті 612 Цивільного кодексу України встановлено, що боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Відповідно до частини 2 статті 193, частини 1 статті 216 Господарського кодексу України порушення зобов`язання є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим кодексом, іншими законами або договором; учасники господарських правовідносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.
Стаття 230 Господарського кодексу України штрафними санкціями у розумінні цього Кодексу визначає господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання.
Відповідальність за порушення позичальником будь-якого зобов`язання щодо оплати процентів за користування кредитом та термінів повернення кредиту передбачена умовами договору. У зв`язку з порушенням позичальником строків повернення кредиту, відсотків за його користування банком нарахована пеня, яка становить 6297,09 грн.
Отже, заявлені банком до примусового стягнення суми: 166 620,70 грн заборгованість за кредитом, 16 674,67 грн заборгованість за відсотками з користування кредитом, 6 297,09 грн пеня за несвоєчасність виконання зобов`язання за договором, 3 348,62 грн заборгованість з комісії за користування кредитом за договором є обґрунтованими та підтверджені належними доказами.
З метою забезпечення виконання договору банківського обслуговування між позивачем та громадянином ОСОБА_1 (поручитель) було укладено договір поруки, відповідно до якого він зобов`язався відповідати перед банком за зобов`язаннями позичальника (боржника) за кредитним договором. За умовами договору поруки поручитель відповідає перед кредитором за виконання зобов`язань за Угодами 1, 2 у тому ж розмірі, що і боржник, включаючи сплату кредиту, процентів, нарахованих за користування кредитом, винагород, штрафів, пені та інших платежів, відшкодування збитків.
Згідно з частинами 1, 2 статті 553 Цивільного кодексу України за договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов`язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов`язання боржником. Порукою може забезпечуватися виконання зобов`язання частково або у повному обсязі.
Частинами 1, 2 статті 554 Цивільного кодексу України встановлено, що у разі порушення боржником зобов`язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки.
Частиною 1 статті 543 Цивільного кодексу України у разі солідарного обов`язку боржників (солідарних боржників) кредитор має право вимагати виконання обов`язку частково або в повному обсязі як від усіх боржників разом, так і від будь-кого з них окремо.
З огляду на встановлені обставини, суд вважає, що вимога позивача про солідарне стягнення заборгованості з відповідачів відповідає його праву, отже позовні вимоги про солідарне стягнення з відповідачів заборгованості за тілом кредиту у розмірі 166 620,70 грн, 16 674,67 грн заборгованість за відсотками з користування кредитом, 6 297,09 грн пеня за несвоєчасність виконання зобов`язання за договором, 3 348,62 грн заборгованість з комісії за користування кредитом є правомірними та підлягають до задоволення.
Відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України, судовий збір покладається, зокрема, у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Оскільки позовні вимоги Банку задоволені повністю з відповідачів підлягає до стягнення сума сплаченого позивачем судового збору у розмірі 2894,12 грн.
На підставі викладеного, керуючись статтями 129, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю ЖИВОЦВІТ-V (вул.Графська, 1, м.Тальне, Черкаська область, 20400, код ЄДРПОУ 39728749) та ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серія НЕ номер НОМЕР_2 , останнє відоме місце реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний податковий номер НОМЕР_3 ) на користь позивача - Акціонерного товариства Комерційний Банк ПРИВАТБАНК (вул.Грушевського, буд.1Д, м.Київ, 01001, код ЄДРПОУ 14360570) 166 620,70 грн заборгованості за кредитом, 16 674,67 грн заборгованості за відсотками з користування кредитом, 6297,09 грн пені за несвоєчасність виконання зобов`язання за договором, 3348,62 грн заборгованості з комісії за користування кредитом.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю ЖИВОЦВІТ-V (вул.Графська, 1, м.Тальне, Черкаська область, 20400, код ЄДРПОУ 39728749) на користь Акціонерного товариства Комерційний Банк ПРИВАТБАНК (вул.Грушевського, буд.1Д, м.Київ, 01001, код ЄДРПОУ 14360570) 1447,06 грн судового збору.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серія НЕ номер НОМЕР_2 , останнє відоме місце реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний податковий номер НОМЕР_3 ) на користь Акціонерного товариства Комерційний Банк ПРИВАТБАНК (вул.Грушевського, буд.1Д, м.Київ, 01001, код ЄДРПОУ 14360570) 1447,06 грн судового збору.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано, у разі подання апеляційної скарги рішення набирає законної сили після прийняття судом апеляційної інстанції судового рішення. Рішення може бути оскаржене протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення до Північного апеляційного господарського суду.
Повне рішення складене 12.06.2020
Суддя О.І.Кучеренко
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 02.06.2020 |
Оприлюднено | 12.06.2020 |
Номер документу | 89767881 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Кучеренко О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні