Рішення
від 03.06.2020 по справі 585/1104/20
РОМЕНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 585/1104/20

Номер провадження 2-о/585/106/20

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 червня 2020 року м.Ромни

Роменський міськрайонний суд Сумської області в складі:

головуючої судді - Машини І.М.,

секретаря судового засідання - Шемчук І.С.,

з участю заявника - ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ромни цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: приватний нотаріус Роменського районного нотаріального округу Сумської області Селезньова Тетяна Олександрівна, Басівська сільська рада Роменського району Сумської області, про встановлення факту, що має юридичне значення,-

встановив:

ОСОБА_1 05.05.2020 звернувся до суду з заявою, в якій просить встановити факт належності батьку ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , правовстановлюючого документу - Державного акту на право приватної власності на землю, виданого Басівською сільською радою Роменського району Сумської області 23 березня 2002 р., зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 751.

Позов мотивований неможливістю оформлення спадкових прав на майно батька, а саме, на земельні ділянки площею 1,827 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, які знаходяться на території Басівської сільської ради Роменського району, з причин різного написання по по-батькові спадкодавця в державному акті на зазначені земельні ділянки та внесення виправлень з цього приводу, що не допускається законом.

Заявник в судовому засіданні заявлені вимоги підтримав.

Заінтересована особа приватний нотаріус Селезньова Т.О. в заяві до суду клопотала про розгляд справи у її відсутності з прийняттям до відома усіх необхідних обставин.

Заінтересована особа Басівська сільська рада Роменського району про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, проте не направила до суду свого представника та ніяким чином не висловила своєї правової позиції щодо заявлених вимог.

Суд, заслухавши заявника та дослідивши матеріали справи, дійшов до наступних висновків.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтво про смерть серії НОМЕР_1 від 17.04.2012 (а.с. 5).

Спадкоємцем на майно померлого є його син - заявник ОСОБА_1 . Їх родинні відносини підтверджуються свідоцтвом про народження заявника серії НОМЕР_2 від 31.05.1962 та обставиною надання заявнику нотаріусом письмового роз`яснення по спадковій справі № 289/2012 про неможливість видачі свідоцтва про право на спадщину за законом (а.с. 4,12).

Інші спадкоємці: дружина померлого ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_3 , та син ОСОБА_4 , помер ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с. 6,7).

До складу спадкового майна померлого, зокрема, входять дві земельні ділянки загальною площею 1,827 га, з цільовим призначенням - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, які знаходяться на території Басівської сільської ради Роменського району Сумської області.

Вказані земельні ділянки належать спадкодавцю на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серії НОМЕР_3 , виданого Басівською сільською радою Роменського району Сумської області 23 березня 2002 р., зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 751 (а.с. 3).

З даного Державного акту судом встановлено, що в ньому маються виправлення по-батькові власника земельних ділянок з ОСОБА_5 на ОСОБА_6 , яке завірене сільським головою Басівської сільської ради ОСОБА_7 .

Заявник з метою оформлення спадкових справ після смерті батька ОСОБА_2 звернувся до приватного нотаріуса Роменського районного нотаріального округу Сумської області Селезньової Т.О. та надав останній вгаданий вище Державний акт, як документ, що посвідчує право власності спадкодавця на спадкове майно. Однак, нотаріус, оглянувши даний державний акт, в роз`ясненнях щодо оформлення спадкових прав до спадкової справи № 289/2012 від 13.03.2020 вказала про невідповідність поданого державного акту вимогам законодавства та неможливість видачі свідоцтва про право на спадщину на вищевказану земельну ділянку.

Зокрема, на підставі п.2.9 Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право приватної власності на землю, право колективної власності на землю, право власності на землю і право постійного користування землею, договорів на право тимчасового користування землею(в тому числі на умовах оренди) та договорів оренди землі - назва в редакції Наказу Держкомзему України за №144 від 23.08.2001 року, затвердженої Наказом Держкомзему України за №43 від 04.05.1999 року зі змінами та доповненнями, виправлення записів на бланку державного акту не допускаються.

На підставі Постанови КМУ від 02.04.2002 року за №449 Про затвердження форм державного акта на право власності на земельну ділянку та державного акта на право постійного користування земельною ділянкою , форма державного акту не передбачає виправлень та має вигляд, що чітко затверджений.

А тому, у разі відсутності у спадкоємця необхідних для видачі свідоцтва про право на спадщину документів нотаріус роз`яснила йому процедуру вирішення зазначеного питання в судовому порядку.

Оскільки, зазначені обставини не дозволяють заявнику реалізувати свої право на спадкування за законом, це дає йому правові підстави для звернення до суду з даною заявою.

Пунктом 5 частини 2 статті 293 ЦПК України визначено, що суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів що мають юридичне значення.

Згідно п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або паспорті.

За таких обставин, оскільки як встановлено судом в Державному акті на право приватної власності на землю, буда допущена помилка в зазначенні по батькові власника нерухомого майна ОСОБА_5 , в зв`язку з чим, орган який видав даний документ визнав помилку, внісши відповідні виправлення на ОСОБА_6 , однак законом не допускаються будь-які виправлення на бланку державного акта, а в позасудовому порядку заявник не може довести факт належності даного державного акта спадкодавцю ОСОБА_2 , то суд приходить до висновку про задоволення заявлених вимог.

На підставі викладеного ст. ст. 12, 13, 81, 259, 263-265, 268, 293, 315-319 ЦПК України, суд,-

ухвалив:

Заяву ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_4 ), заінтересовані особи: приватний нотаріус Роменського районного нотаріального округу Сумської області Селезньова Тетяна Олександрівна (місце знаходження: Сумська область, м. Ромни, вул. Монастирська, 4Г), Басівська сільська рада Роменського району Сумської області (місцезнаходження: Сумська область, Роменський район, с. Басівка, вул. Роменська, 1, код ЄДРПОУ - 04388805), про встановлення факту, що має юридичне значення - задовольнити.

Встановити факт належності ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , правовстановлюючого документу - Державного акту на право приватної власності на землю серії НОМЕР_3 , виданого Басівською сільською радою Роменського району Сумської області 23 березня 2002 р., зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 751.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Повний текст рішення суду буде складений 11.06.2020.

СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ І. М. Машина

СудРоменський міськрайонний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення03.06.2020
Оприлюднено14.06.2020
Номер документу89781799
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —585/1104/20

Рішення від 03.06.2020

Цивільне

Роменський міськрайонний суд Сумської області

Машина І. М.

Рішення від 03.06.2020

Цивільне

Роменський міськрайонний суд Сумської області

Машина І. М.

Ухвала від 06.05.2020

Цивільне

Роменський міськрайонний суд Сумської області

Машина І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні