Рішення
від 10.06.2020 по справі 696/1434/19
КАМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

10.06.2020 Справа № 696/1434/19

2/696/245/20

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 червня 2020 року м. Кам`янка

Кам`янський районний суд Черкаської області у складі :

головуючого судді Шкреби В.В.,

при секретері Галіневській Р.О.,

за участі

представника позивача Стрельбицької О.О.,

відповідача Бабенка М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Давидівське (код ЄДРПОУ 36775031, вул. Пушкіна, б. 60, м. Кам`янка Черкаської області) до ОСОБА_1 (прож. по АДРЕСА_1 ) про зобов`язання вчинити дії,

встановив:

Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Давидівське (далі - Позивач) звернулось в суд з позовом до ОСОБА_1 (далі - Відповідач), в якому просили зобов`язати останнього виконати рішення загальних зборів ОСББ Давидівське від 04 грудня 2016 року, 11 лютого 2017 року, 08 квітня 2017 року, 04 листопада 2017 року, а саме прийняти клітки з фасадної частини подвір`я будинку по АДРЕСА_2 ; зрізати яблуню, яка росте з фундаменту будинку за цією адресою і знаходиться на загальному проході земельної ділянки належній ОСББ; прийняти компостні відходи (гноярку) із загального проходу біля погребників на належній ОСББ земельній ділянці по АДРЕСА_2 .

В обґрунтування своїх вимог посилались на те, що Відповідач являється членом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Давидівське , яке утворене для забезпечення житлових прав співвласників багатоквартирного будинку по АДРЕСА_2 . На вищевказаних загальних зборах ОСББ прийняті вказані рішення, які Відповідачем ігноруються і не виконуються. Разом з тим, бездіяльність Відповідача порушує права інших співвласників на вільне володіння та користування спільним майном. Добровільно виконати рішення Позивача Відповідач не бажає, а тому виникла необхідність в судовому порядку вирішити це питання.

В судовому засіданні представник Позивача позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити.

Відповідач заперечував проти задоволення позову та просив в його задоволенні відмовити через безпідставність пред`явлених вимог.

Заслухавши учасників судового засідання, всебічно, повно, об`єктивно та безпосередньо дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку що позов не підлягає до задоволення з наступних підстав.

Суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Відповідач являється членом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Давидівське , яке утворене для забезпечення житлових прав співвласників багатоквартирного будинку по АДРЕСА_2 .

Рішенням загальних зборів ОСББ Давидівське від 04 грудня 2016 року, 11 лютого 2017 року, 08 квітня 2017 року, 04 листопада 2017 року зобов`язано Відповідача прийняти клітки з фасадної частини подвір`я будинку по АДРЕСА_2 ; зрізати яблуню, яка росте з фундаменту будинку за цією адресою і знаходиться на загальному проході земельної ділянки належній ОСББ; прийняти компостні відходи (гноярку) із загального проходу біля погребників на належній ОСББ земельній ділянці по АДРЕСА_2 .

Між тим, Відповідач в добровільному порядку рішення загальних зборів ОСББ не виконує, що і слугувало підставою для звернення Позивача до суду із позовом про зобов`язання останнього вчинити дії з їх виконання.

Згідно з ч.1 ст.5 ЦПК України визначено, що здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором. При цьому, зі змісту ст.ст.55, 124 Конституції України та ст.13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод випливає, що кожна особа має право на ефективний засіб правового захисту, не заборонений законом.

Відповідно до положень ч. 3ст. 12 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Згідно з вимогами ст. 76-81 ЦПК України засобами доказування у цивільній справі є письмові, речові і електронні докази, висновки експерта, показання свідків. Суд приймає до розгляду лише ті докази, які мають значення для справи. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Частиною 1 ст.2 ЦПК України передбачено, що завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Згідно з ч. 1 ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Згідно із практикою Європейського суду з прав людини за своєю природою змагальність судочинства засновується на диференціації процесуальних функцій і відповідно - правомочностей головних суб`єктів процесуальної діяльності цивільного судочинства - суду та сторін (позивача та відповідача). Диференціація процесуальних функцій об`єктивно призводить до того, що принцип змагальності відбиває властивості цивільного судочинства у площині лише прав та обов`язків сторін. Це дає можливість констатувати, що принцип змагальності у такому розумінні урівноважується з принципом диспозитивності та, що необхідно особливо підкреслити, - із принципом незалежності суду. Він знівельовує можливість суду втручатися у взаємовідносини сторін завдяки збору доказів самим судом. У процесі, побудованому за принципом змагальності, збір і підготовка усього фактичного матеріалу для вирішення спору між сторонами покладається законом на сторони. Суд тільки оцінює надані сторонам матеріали, але сам жодних фактичних матеріалів і доказів не збирає.

З матеріалів справи встановлено, що між сторонами дійсно мається спір з приводу користування двором, це підтвердили в суді сторони, а також вказане підтверджується протоколами загальних зборів ОСББ.

Також, з матеріалів справи випливає, що питання благоустрою подвір`я ОСББ було предметом розгляду на комісії по питанню дотримання будівельних і санітарних норм при Кам`янській міській раді Черкаської області від 17.05.2017 року (а.с.52), за результати якої були надані рекомендації Відповідачу виконати попередні рішення ОСББ в частині прибирання кліток, будівельних та рихтувальних матеріалів, а також рекомендовано ОСББ як власнику належній земельній ділянці по АДРЕСА_2 (а.с. 16) у разі ігнорування Відповідачем рекомендацій, провести благоустрій самостійно.

Як вбачається з матеріалів справи Управління Держпродспоживслужби (а.с. 40) не знайшло порушень в діях Відповідача, так як санітарні норми при розміщені курятників та гноярки були дотримані.

Таким чином, Позивачем не надано суду доказів понесення Відповідачем будь-якого виду відповідальності за стан благоустрою спірного подвір`я.

Згідно статті 15 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку співвласник повинен виконувати рішення статутних органів, але як вказує законодавча норма, ці рішення мають бути прийняті в межах їх повноважень.

Відповідно до частини 2 статті 14 Цивільного кодексу України особа не може бути примушена до дій, вчинення яких не є обов`язковим для неї.

Зобов`язуючи Відповідача рішеннями загальних зборів вчинити певні дії з благоустрою території, Позивач не довів суду, що такі рішення були прийняті з метою забезпечення виконання Відповідачем санітарних, протипожежних нормативів чи правил благоустрою, які ним могли порушуватись, тоді як Позивач не довів, що компетентні державні органи та органи місцевого самоврядування взагалі констатували будь-які порушення в діях Відповідача, за що він поніс відповідальність.

Суд вважає, що лише після дотриманої процедури встановлення в діях Відповідача порушень за наслідками притягнення до відповідальності, в тому числі адміністративної, внесення приписів тощо, можна бути зазначати про порушення прав інших співвласників, проте матеріали справи таких доказів не містять.

З огляду на вказане, звернення ОСББ з даним позовом суд розцінює як позицію особи, яка перебрала на себе повноваження контролюючих органів у даній сфері. А тому пред`явлені вимоги є передчасними та задоволенню не підлягають.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 81, 141, 258, 259, 263-265, 268 ЦПК України, суд,-

у х в а л и в:

В задоволенні позову Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Давидівське (код ЄДРПОУ 36775031, вул. Пушкіна, б. 60, м. Кам`янка Черкаської області) до ОСОБА_1 (прож. по АДРЕСА_1 ) про зобов`язання вчинити дії - відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного суду через Кам`янський районний суд Черкаської області шляхом подачі в 30-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. (п.15.5 Перехідних положень ЦПК України). Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на запобігання поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 49, 83, 84, 170, 178, 179, 180, 181, 185, 210, 222, 253, 275, 284, 325, 354, 357, 360, 371, 390, 393, 395, 398, 407, 424 цього Кодексу а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також щодо строків звернення до суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, подання зави про перегляд заочного рішення, повернення позовної заяви, пред`явлення зустрічного позову, заяви про скасування судового наказу, розгляду адміністративної справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами, продовжуються на строк дії такого карантину.

Суддя : В.В.Шкреба

СудКам'янський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення10.06.2020
Оприлюднено14.06.2020
Номер документу89790170
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —696/1434/19

Рішення від 10.06.2020

Цивільне

Кам'янський районний суд Черкаської області

Шкреба В. В.

Рішення від 09.06.2020

Цивільне

Кам'янський районний суд Черкаської області

Шкреба В. В.

Ухвала від 26.02.2020

Цивільне

Кам'янський районний суд Черкаської області

Шкреба В. В.

Ухвала від 21.01.2020

Цивільне

Кам'янський районний суд Черкаської області

Шкреба В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні