Ухвала
від 11.06.2020 по справі 703/3752/19
СМІЛЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 703/3752/19

2/703/284/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 червня 2020 року Смілянський міськрайонний суд Черкаської області в складі:

головуючого судді Прилуцького В.О.

секретаря судового засідання Кочеткової І.В.

за участі:

позивача ОСОБА_1

представника позивача ОСОБА_2

відповідача ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Сміла цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про поділ спадкового майна,-

встановив:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом в якому просила поділити між нею та ОСОБА_4 спадкове майно, яке залишилось після смерті ОСОБА_5 .

В ході судового засідання справи сторони уклали мирову угоду та просили її затвердити.

Позивач в судовому засіданні пояснила, що вона та відповідач дійшли згоди щодо розподілу спадкового майна та уклали мирову угоду, яку надає до суду.

Представник позивача, адвокат Геріх М.А. в підготовчому судовому засіданні просив суд затвердити мирову угоду укладену між позивачем та відповідачем.

Відповідач в судовому засіданні підтвердила факт добровільності укладення мирової угоди та просила затвердити її умови.

Відповідно до умов угоди, за ОСОБА_1 визнається право власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 1,69 га, розташовану в адмінмежах Сунківської сільської ради Смілянського району Черкаської області.

ОСОБА_3 не заперечує щоб за ОСОБА_1 було визнано право власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 1,69 га, розташовану в адмінмежах Сунківської сільської ради Смілянського району Черкаської області.

ОСОБА_1 сплатила ОСОБА_3 до підписання мирової угоди 10000 грн. за її частку у спадковому майні, яке залишилось після смерті ОСОБА_5 .

Вивчивши мирову угоду та матеріали цивільної справи, суд вбачає підстави для визнання мирової угоди та закриття провадження у справі.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_5 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 16 листопада 2009 року.

Після смерті ОСОБА_5 відкрилась спадщина на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 1,69 га, розташовану в адмінмежах Сунківської сільської ради Смілянського району Черкаської області.

Після його смерті спадщину прийняли ОСОБА_1 та ОСОБА_3 , оскільки постійно до дня смерті спадкодавці проживали разом з нею, що підтверджується довідкою виконавчого комітету Балаклеївської сільської ради Смілянського району № 1822 від 30 липня 2019 року.

З наданої нотаріусом відповіді № 2453/01-16 від 24 жовтня 2019 року вбачається, що після смерті ОСОБА_5 з заявами про прийняття спадщини до Смілянської державної нотаріальної контори ніхто не звертався.

Відповідно до ст. 1264 ЦК України у четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім`єю не менш як п`ять років до часу відкриття спадщини.

На момент смерті ОСОБА_5 була власником майна, яке є предметом позову, що підтверджується копією державного акту серії ЧР № 128690 від 3 липня 2004 року.

Згідно із ч.1 ст.1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Позивач ОСОБА_1 та відповідач ОСОБА_4 прийняли спадщину після смерті ОСОБА_5 , оскільки проживали спільно протягом 5 років до дня смерті спадкодавці.

Інші спадкоємці після смерті ОСОБА_5 відсутні, до нотаріальної контори за прийняттям спадщини не звертались, зареєстровані на момент смерті не були, що підтверджується вище вказаною відповіддю нотаріуса та довідкою сільської ради.

Сторони не можуть дійти згоди між собою про розподіл спадкового майна.

Наведенні обставини вказують на існування спору та не можливість визнання права власності на спадкове майно поза судовим шляхом.

Відповідно до ст. 207 ЦПК України мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, що мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу.

У разі укладення між сторонами мирової угоди суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі. Закриваючи провадження у справі, суд за клопотанням сторін може постановити ухвалу про визнання мирової угоди. Якщо умови мирової угоди суперечать закону чи порушують права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у визнанні мирової угоди та продовжує судовий розгляд.

Із викладеного вбачається, що укладена сторонами мирова угода не суперечить вимогам закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, а тому вона може бути визнана судом.

Сторони відмовляються від взаємних претензій з приводу понесених судових витрат.

Зазначена мирова угода приєднана до справи.

Сторонам роз`яснені наслідки такого рішення та закриття провадження у справі, що передбачені ст. 207 ЦПК України.

Керуючись ст.207, 258,260,354 ЦПК України, суд, -

ухвалив:

Затвердити мирову угоду між ОСОБА_1 та ОСОБА_3 , за умовами якої:

За ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаючою по АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_2 визнається право власності на земельну для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 1,69 га, розташовану в адмінмежах Сунківської сільської ради Смілянського району Черкаської області, згідно державного акту серії ЧР № 128690 від 3 липня 2004 року, кадастровий номер 7123788500:02:001:0434.

ОСОБА_3 не заперечує проти того щоб за ОСОБА_1 було визнано право власності на земельну для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 1,69 га, розташовану в адмінмежах Сунківської сільської ради Смілянського району Черкаської області, згідно державного акту серії ЧР № 128690 від 3 липня 2004 року, кадастровий номер 7123788500:02:001:0434.

ОСОБА_1 сплатила ОСОБА_3 до підписання мирової угоди 10000 грн. (десять тисяч гривень) за її частку у спадковому майні, яке залишилось після смерті ОСОБА_5 .

Сторони відмовляються від взаємних претензій стосовно понесених судових витрат.

Провадження по справі закрити.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Черкаського апеляційного суду протягом 15 днів з моменту повного складення тексту судового рішення.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляціної скарги, якщо скаргу не було подано, у разі подання апеляціної скарги-після розгляду скарги апеляційним судом, якщо вона не буде скасована.

Згідно п. 15.5) Перехідних положень ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справи витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Головуючий: В.О. Прилуцький

СудСмілянський міськрайонний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення11.06.2020
Оприлюднено14.06.2020
Номер документу89793626
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —703/3752/19

Ухвала від 11.06.2020

Цивільне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Прилуцький В. О.

Ухвала від 11.11.2019

Цивільне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Прилуцький В. О.

Ухвала від 09.10.2019

Цивільне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Прилуцький В. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні