Справа № 930/2716/19
№ 2/930/195/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05.06.2020 року Немирівський районний суд
Вінницької області
в складі головуючого судді Алєксєєнка В.М.
при секретарі Путій З.О.
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м. Немирові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Вовчоцької сільської ради Немирівського району Вінницької області про надання додаткового строку для прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В :
Свої позовні вимоги ОСОБА_1 мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати - ОСОБА_2 , яка постійно проживала та була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , після смерті якої залишилось спадкове майно, яке складається із земельної ділянки розміром 2.2450 га, кадастровий № 0523081200:02:001:0114, призначеної для ведення особистого селянського господарства, розташованої на території Вовчоцької сільської ради Немирівського району Вінницької області та належить їй на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серії ВН № 142793 від 18.10.2004 року.
Спадкоємцями за заповітом є ОСОБА_1 та її рідна сестра - ОСОБА_3 , заповіт посвідчений 04.06.1994 року секретарем виконавчого комітету Вовчоцької сільської ради Немирівського району Вінницької області Безмощук Г.П., зареєстрований у Спадковому реєстрі під № 27.
Згідно довідки Вовчоцької сільської ради № 233 від 03.05.2019 року, спадкоємцями за законом на майно померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 є ОСОБА_4 , ОСОБА_5 . Спадкоємцями за заповітом є ОСОБА_1 та ОСОБА_3 . Інших спадкоємців ні за законом, ні за заповітом немає.
ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_3 відмовились від прийняття спадщини, про що свідчать їх нотаріально засвідчені заяви.
А ОСОБА_1 фактично прийняла спадщину та на її зберіганні знаходиться правовстановлюючий документ на спадкове майно.
З метою оформлення спадщини за заповітом після смерті матері, ОСОБА_1 звернулася до Немирівської державної нотаріальної контори, однак отримала усну відмову нотаріуса у вчинення нотаріальної дії, а саме у видачі мені свідоцтва про право на спадщину після смерті ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 , а причиною відмови було не прийняття спадщини на протязі встановленого законом шестимісячного строку для прийняття спадщини та відсутність факту прийняття спадщини шляхом спільного проживання з померлою за однією адресою на підставі вимог Цивільного процесуального кодексу.
Представник позивачки ОСОБА_1 - адвокат Примакова В.В. в судове засідання не з`явилася, однак надіслала заяву, в якій позов підтвердила, просить його задовольнити, справу розглянути у її відсутність.
Представник відповідача Вовчоцької сільської ради Немирівського району - сільський голова Кобринчук М.М. в судове засідання не з`явився, надіслав заяву, в якій просив цивільну справу розглянути в його відсутність, проти задоволення позовних вимог не заперечує.
Згідно ч. 3 ст. 211 ЦПК України учасник справи має право заявляти клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.
За вказаних обставин, суд проводить розгляд справи у відсутності сторін без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу за правилами ч. 2 ст. 247 ЦПК України.
Відповідно до ч. 3 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Згідно із ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову, якщо таке визнання не суперечить закону і не порушує права свободи чи інтереси інших осіб.
Згідно з ч. 1 ст. 82 ЦПК України, обставини визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.
Як видно з ксерокопії Свідоцтва про смерть Серії НОМЕР_1 від 02.05.2019 ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Довжок Немирівського району Вінницької області.
Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на майно, зокрема і на земельну ділянку розміром 2.2450 га, кадастровий № 0523081200:02:001:0114, призначеної для ведення особистого селянського господарства, розташованої на території Вовчоцької сільської ради Немирівського району Вінницької області та належить померлій ОСОБА_2 на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серії ВН № 142793 від 18.10.2004 року.
Відповідно до довідки Вовчоцької сільської ради Немирівського району Вінницької області №233 від 03.05.2019 спадкоємцями за законом на майно померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 є ОСОБА_4 , ОСОБА_5 . Спадкоємцями за заповітом є ОСОБА_1 та ОСОБА_3 . Інших спадкоємців ні за законом, ні за заповітом немає.
Відповідно до заповіту від 04.06.1994 ОСОБА_2 заповіла все своє майно ОСОБА_3 та ОСОБА_1 посвідчений 04.06.1994 секретарем виконкому Вовчоцької сільської ради Немирівського району Вінницької області ОСОБА_6 та зареєстрований в реєстрі за №27.
До позовної заяви також дадані письмові заяви - відмови від прийняття спадщини спадкоємцем за законом - ОСОБА_5 , спадкоємцем за законом - ОСОБА_4 та спадкоємцем за заповітом - ОСОБА_3 .
Враховуючи вищенаведене, суд вважає за необхідне позов задовольнити та визначити позивачці додатковий достатній строк для подання заяви про прийняття спадщини.
Відповідно до ст.1270 ЦПК України для прийняття спадщини встановлюється строку шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини; якщо виникнення у особи права на спадщину залежить від неприйняття спадщини або відмови в його прийнятті іншими спадкоємцями,строк для прийняття нею спадщини встановлюється в три місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прийняття.
Відповідно до ст.1272 ЦК України визначено наслідки пропущення строку для прийняття спадщини, зокрема, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України , не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу за місцем відкриття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Позивачка пропустила встановлений строк для прийняття спадщини, тому вправі звернутись в суд з позовом для визначення йому додаткового строку для прийняття спадщини.
Згідно п. 24 Постанови Пленуму Верховного суду України №7 від 30. 05. 2008 року, Про судову практику у справах про спадкування , особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК України. Суди відкривають провадження в такій справі у разі відсутності письмової згоди спадкоємців, які прийняли спадщину а також за відсутності інших спадкоємців, які могли б дати письмову згоду на подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини.
Проаналізувавши встановлені обставини по справі, оцінивши надані в силу положень ст. 76 ЦПК України докази в їх сукупності, оскільки позивач пропустив строк прийняття спадщини, то суд вважає за необхідне визнати причини пропуску строку подачі заяви про прийняття спадщини спадкоємцем поважними, а позов задовольнити і визначити йому додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини, достатній для подання ним заяви в державну нотаріальну контору про прийняття спадщини.
Керуючись ст. ст. 1261,1268-1272 ЦК України, 13,89,197-200,206,247,258,259,263-265,268,354 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 про надання додаткового строку для прийняття спадщини -задовольнити повністю.
Надати ОСОБА_1 додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини, що залишилася після смерті матері ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Довжок Немирівського району Вінницької області, терміном у два місяці, починаючи із дня набрання рішенням суду законної сили.
Рішення суду може бути оскаржене до Вінницького апеляційного суду через Немирівський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги в загальному порядку, встановленому законодавством.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19), строки апеляційного оскарження продовжуються на строк дії такого карантину (п.3 Р. ХІІ Прикінцевих положень ЦПК України, Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19) від 30 березня 2020 року № 540-ІХ, ).
Суддя: (підпис)
Копія вірна:
Оригінал рішення суду знаходиться в цивільній справі № 930/227/20 в архіві Немирівського районного суду Вінницької області.
Суддя: В.М. Алєксєєнко
Суд | Немирівський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 05.06.2020 |
Оприлюднено | 16.06.2020 |
Номер документу | 89813858 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Немирівський районний суд Вінницької області
Алєксєєнко В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні