Справа № 591/2993/20
Провадження № 1-кс/591/1724/20
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 червня 2020 року м. Суми
Зарічний районний суд м. Суми в складі слідчого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання ст. слідчого СУ ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 про проведення обшуку, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувся з погодженим прокурором клопотанням про проведення обшуку за адресою АДРЕСА_1 - з метою відшукання Інтернет-месенджерів, які налаштовані на мобільних телефонах та стаціонарній комп`ютерній техніці, з можливістю огляду, виготовлення та вилучення електронних копій, чорнових записів, в яких міститься інформація, щодо взаємодії з ОСОБА_4 , ТОВ "Інтерпромдеталь" та ТОВ "ТПФК "Теркон", за адресою проживання ОСОБА_5 .
Слідчий у судове засідання не з`явився, про розгляд справи повідомлений належним чином. Від нього надійшла заява про розгляд справи у його відсутність, клопотання підтримує.
Суд вважає за можливе розглянути справу без його участі, а також на підставі ч. 4 ст. 107 КПК України, не здійснювати фіксування судового процесу за допомогою технічних засобів.
Дослідивши надані матеріали справи, суд вважає, що клопотання не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Слідчим управлінням ГУНП в Сумській області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29.01.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, за фактом того, що службовими особами ТОВ "Інтерпромдеталь" налагоджено та реалізовується протиправна схема розтрати коштів АТ "Укрзалізниця" шляхом постачання підрозділам АТ "Укрзалізниця" запчастин і механізмів для гальмівних систем рухомого складу за завищеною вартістю, що фінансово виснажує державне товариство та створює реальні передумови до надзвичайних подій на залізничному транспорті з людськими жертвами.
Підставою для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудового розслідування за ч. 3 ст. 191 КК України стало повідомлення про виявлення ознак кримінального правопорушення Управління Служби безпеки України в Сумській області.
У ході проведення досудового розслідування встановлено, громадянин України ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 ) налагодив схему постачання в адресу підприємства АТ "Укрзалізниця" ПрАТ "Київський електровагоноремонтний завод ім. Січневого повстання 1918 року" (код ЄДРПОУ 00480247, м. Київ, вул. Ползунова, б. 2, засновник 100 % АТ "Укрзалізниця") запчастин і механізмів гальмівного призначення контрафактного походження за завищеною вартістю через підконтрольні комерційні структури ТОВ "Інтерпромдеталь" (код ЄДРПОУ 41690938, м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, б. 168-Б) та ТОВ "ТПФК "Теркон" (ЄДРПОУ 21866643, м. Дніпро, п-кт Воронцова, б. 57, кв. 7).
З урахуванням сфери використання зазначених комплектуючих, а саме у системах важливих для безпечного функціонування залізничного рухомого складу, відповідно до наказу АТ "Укрзалізниця" від 01.02.2016 № 044 "Про затверджений перелік продукції, при виробництві якої повинен здійснюватись інспекторський контроль" та ДСТУ (ГОСТ32894) "Продукція залізничного призначення та інспекторський контроль", її якість обов`язково повинна бути підтверджена відповідними сертифікатами якості та походження (номер клейма, креслення, технічні умови), інспекторським контролем філії "Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут залізничного транспорту" АТ "Укрзалізниця".
Натомість, службовими особами ТОВ "Інтерпромдеталь" та ТОВ "ТПФК "Теркон" зазначені вимоги ігноруються, а продукція постачається в адресу держаного підприємства з використанням підроблених супровідних документів (паспортів, сертифікатів). При цьому, вказані особи достовірно усвідомлюючи, що ТОВ «Інтерпромдеталь» не є виробником запчастин та механізмів для потреб залізниці, протягом 2018-2020 р.р. оформлююьб замовлення у ТОВ «Інтерпромдеталь», виробника низки запчастин для гальмівного обладнання та забезпечують їх приймання на підставі нікчемних документів (сертифікатів, оформлених ТОВ «Інтерпромдеталь»).
Зокрема, протягом 2018-2020 років, ТОВ "Інтерпромдеталь" та ТОВ "ТПФК "Теркон" з реального сектору економіки було придбано та реалізовано залізничної продукції на суму 880 тис. грн. Решта поставленої продукції, вказаними структурами, на адресу ПрАТ "Київський електровагоноремонтний завод ім. Січневого повстання 1918 року" має контрафактне походження (виготовлена в кустарний спосіб, бувша у використанні, викрадена з вітчизняних підприємств залізничної галузі).
Зокрема, до вказаної протиправної діяльності причетний комерційний директор ПрАТ "Київський електровагоноремонтний завод ім. Січневого повстання 1918 року" ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , фактично проживає за адресою АДРЕСА_3 .
Згідно інформації Державного реєстру речових прав на нерухоме майно квартира АДРЕСА_4 , на праві приватної власності належить ОСОБА_6 .
Враховуючи вищевикладене та приймаючи до уваги, що для належного виконання вимог ст.ст. 2, 9, 25, 91, КПК України в частині повного, всебічного та неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, що підлягають доказуванню, необхідним є проведення обшуку в квартирі, де фактично проживає ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , за адресою АДРЕСА_3 , з метою відшукання Інтернет-месенджерів, які налаштовані на мобільних телефонах та стаціонарній комп`ютерній техніці, з можливістю огляду, виготовлення та вилучення електронних копій, чорнових записів, в яких міститься інформація, щодо взаємодії з ОСОБА_4 , ТОВ "Інтерпромдеталь" та ТОВ "ТПФК "Теркон", вказане в сукупності з іншими доказами матиме суттєве значення для з`ясування обставин вчинення злочину та коло причетних осіб.
Відповідно до ст.234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. Обов`язковою умовою для винесення слідчим суддею ухвали про проведення обшуку є доведеність того факту, що відшукувані речі, документи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи (п.4. ч.5 ст.234 КПК України).
Проведення обшуку без відповідних правових підстав може порушити конституційні права громадян.
Отже, з контексту ч.3 ст.234 КПК України клопотання не відповідає вимогам закону, тому не підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 30 Конституції України, ст. 234 КПК України, слідчий суддя -
У Х В А Л И В :
У задоволенні клопотання ст. слідчого СУ ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку за адресою АДРЕСА_1 - з метою відшукання Інтернет-месенджерів, які налаштовані на мобільних телефонах та стаціонарній комп`ютерній техніці, з можливістю огляду, виготовлення та вилучення електронних копій, чорнових записів, в яких міститься інформація, щодо взаємодії з ОСОБА_4 , ТОВ "Інтерпромдеталь" та ТОВ "ТПФК "Теркон", за адресою проживання ОСОБА_5 - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Зарічний районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 15.06.2020 |
Оприлюднено | 09.02.2023 |
Номер документу | 89816416 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні