Ухвала
від 17.02.2020 по справі 757/7467/20-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/7467/20

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 лютого 2020 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі судових засідань ОСОБА_2 , за участю слідчий ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання першого заступника Генерального прокурора ОСОБА_4 про обшук, -

В С Т А Н О В И В :

Перший заступник Генерального прокурора ОСОБА_4 звернувся до Печерського районного суду м. Києва із клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку нежитлового приміщення, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , яке належить на праві приватної власності ТОВ «ЕММА» код ЄДРПОУ 21917257 та використовується для здійснення адвокатської діяльності ОСОБА_5 .

Обґрунтовуючи внесене клопотання вказує наступне.

Першим слідчим відділом Другого управління організації досудових розслідувань Державного бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42019000000002557 від 16.12.2019 за фактом вимагання неправомірної вигоди працівниками правоохоронного органу, вчиненого за попередньою змовою групою осіб, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

Слідчий у клопотанні вказує, що старший слідчий з ОВС четвертого ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_6 за попередньою змовою із начальником четвертого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_7 та начальником слідчого управління ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_8 за пособництва адвоката ОСОБА_5 вимагають у колишнього директора ТОВ «Холдинг-Дніпро-2005» ОСОБА_9 неправомірну вигоду в сумі 11 тисяч доларів США за закриття кримінального провадження №32019041660000007.

Таким чином, в діях вказаних осіб вбачаються ознаки злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

Відповідно до інформації, отриманої в ході досудового розслідування, ОСОБА_5 використовує нежитлове приміщення (офіс) за адресою: АДРЕСА_1 , для здійснення адвокатської діяльності, де можуть зберігатися речі, предмети та документи, які мають доказове значення у кримінальному провадженні.

З метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення виникла необхідність у проведенні обшуку нежитлового приміщення, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .

У судовому засіданні слідчий ОСОБА_3 внесене клопотання підтримав, просить задовольнити з підстав викладених у ньому.

Слідчий суддя, заслухавши пояснення слідчого, дослідивши матеріали провадження приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Згідно положень ч. 5 ст. 234 КПК України, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи; за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.

Слід зазначити, що відповідно до прецедентної практики Європейського суду з прав людини, для винесення постанови про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи суди відповідно до законодавства повинні переконатися у тому, що існують достатні підстави вважати, що розшукувані предмети знаходяться там. [«Геращенко проти України», п. 132].

Слідчий суддя, заслухавши прокурора у судовому засіданні, дійшов висновку, що обставини викладені в клопотанні знайшли своє підтвердження в наданих матеріалах, відшукання речей, буде мати доказове значення для розслідуваного кримінального провадження, а в подальшому будуть доказами під час судового розгляду кримінального провадження, є обґрунтовані підстави вважати, що відшукувані речі знаходяться у приміщенні на яке вказує прокурор у клопотанні, а відтак клопотання про проведення обшуку підлягає задоволенню.

Також, щодо способу проведення обшуку Європейський суд з прав людини відзначає, що надто широко сформульована постанова про проведення обшуку давала міліції необмежену свободу дій у визначені того, які документи «становлять інтерес» для розслідування в кримінальній справі. Це призвело до проведення великого обшуку: вилучені документи й предмети не обмежувалися лише тими, які мали відношення до кримінальної справи. [«Smirnov v Russia», n. 471226].

А відтак, не підлягають задоволенню вимоги щодо вилучення речей та документів, а саме: блокнотів, щоденників, мобільних телефонів предметів накопичення, зберігання та передачі інформації (комп`ютерна техніка, флеш-картки, CD та DVD диски, відео, фото, тощо), оскільки дані документи не індивідуалізовані, без конкретно визначених родових ознак.

При цьому, у разі вилучення речей та документів під час обшуку, слідчий не позбавлений права звернення до суду із клопотанням про арешт тимчасово вилученого майна, в порядку ч. 5 ст. 171 КПК України.

На підставі викладеного і керуючись ст. 159,162,163, 234, 235, ст. 309, 372 КПК України слідчий суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання першого заступника Генерального прокурора ОСОБА_4 про обшук задовольнити частково.

Надати слідчим першого слідчого відділу Другого управління організації досудових розслідувань Державного бюро розслідувань ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_3 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , прокурорам групи прокурорів у кримінальному провадженні №42019000000002557 дозвіл на проведення обшуку нежитлового приміщення, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , яке належить на праві приватної власності ТОВ «ЕММА» код ЄДРПОУ 21917257 та використовується для здійснення адвокатської діяльності ОСОБА_5 , з метою відшукання грошових коштів, що є предметом неправомірної вимоги.

В задоволенні решти вимог клопотання відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Проголошення повного тексту ухвали відбудеться 17.02.2020 о 16-35 год.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення17.02.2020
Оприлюднено09.02.2023
Номер документу89821227
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —757/7467/20-к

Ухвала від 17.02.2020

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Вовк С. В.

Ухвала від 17.02.2020

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Вовк С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні