РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 червня 2020 року м. Володимир-Волинський
Володимир-Волинський міський суд Волинській області в складі:
головуючого судді Вітера І.Р.
за участю секретаря Кравчук А.М.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Володимир-Волинський цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 25 травня 2020 року звернулась до суду із позовними вимогами до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно.
Позовні вимоги обґрунтувала тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_3 , після смерті якого залишився заповіт посвідчений 19 листопада 2014 року секретарем Селецької сільської ради Володимир-Волинського району Волинської області. За заповітом він зробив таке розпорядження, що земельну ділянку в розмірі 2,75 га, яка розташована на території Селецької сільської ради та земельну ділянку в розмірі 0,3825 га, яка розташована в селі Марія Воля Володимир-Волинського району заповідає дочці ОСОБА_1 . Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина за заповітом на належне йому майно в тому числі на зазначені земельні ділянки. Позивач відповідно до заповіту успадкувала майно, яке належало покійному , оскільки звернулась до Володимир-Волинської державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини за заповітом.
В даний час виникла необхідність оформити право власності на спадщину за заповітом, яка залишилась після смерті ОСОБА_3 , однак у зв`язку із відсутністю оригіналів правовстановлюючих документів на спадкове майно, вона не може отримати свідоцтво про право на спадщину за заповітом у нотаріальному порядку. За результатом її звернення до Володимир-Волинської державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, у видачі їй свідоцтва про право на спадщину було відмовлено. У зв`язку з цим просить суд визнати за нею право власності на вказані вище земельні ділянки згідно заповіту після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В підготовче судове засідання позивач ОСОБА_1 не з`явилась, до суду надійшла заява, згідно якої позовні вимоги підтримує, просить їх задовольнити та розгляд справи проводити у її відсутності.
Відповідач ОСОБА_2 в підготовче судове засідання не з`явився, подав до суду заяву, згідно якої позов визнає та просить розгляд справи проводити у його відсутності.
Згідно із частиною третьою статті 200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Частиною четвертою статті 206 ЦПК України визначено, що у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
З урахуванням вищезазначеного, суд вважає за можливе провести розгляд справи у підготовчому судовому засіданні за відсутності сторін на підставі наявних у справі письмових доказів та у відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України без фіксації судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Суд, вивчивши позовну заяву та дослідивши письмові докази по справі, приходить до наступних висновків.
Згідно наявної у справі копії державного акту на право приватної власності на землю серії І-ВЛ № 034077, у власності ОСОБА_3 перебувала земельна ділянка загальною площею 2,75 га для розширення особистого підсобного господарства.
Згідно копії Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ВЛ № 000195 ОСОБА_3 належала земельна ділянка площею 0,3825 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована в с. Марія Воля Селецької сільської ради Володимир-Волинського району.
Відповідно до заповіту від 19.11.2014 року, посвідченого секретарем виконавчого комітету Селецької сільської ради Володимир-Волинського району Волинської області, ОСОБА_3 зробив таке розпорядження, що земельну ділянку в розмірі 2,75 га, яка розташована на території Селецької сільської ради та земельну ділянку в розмірі 0,3825 га, яка розташована в селі Марія Воля Володимир-Волинського району заповів дочці - позивачу ОСОБА_1 . Вказаний заповіт не змінений і не скасований.
ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 , виданим виконавчим комітетом Зимнівської сільської ради Володимир-Волинського району Волинської області 14 червня 2019 року.
Довідкою Зимнівської сільської ради Володимир-Волинського району Волинської області № 444 від 12 серпня 2019 року стверджується, що ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , на день смерті проживав по місцю реєстрації по АДРЕСА_1 . Заповіт від імені ОСОБА_3 посвідчувався Селецькою сільською радою 19.11.2014 року за № 55. З дня смерті ОСОБА_3 спадщину прийняла дочка ОСОБА_1 .
Як стверджується зареєстрованою старостою Зимнівської сільської ради ОСОБА_4 заявою в реєстрі за № 24, що дійсно 12 серпня 2017 року від ОСОБА_1 було прийнято заяву про прийняття нею спадщини за заповітом після смерті батька ОСОБА_3 .
В той же час в матеріалах справи наявна заява ОСОБА_2 , згідно якої 28 жовтня 2019 року він подав до нотаріальної контори заяву про відмову від прийняття спадщини після смерті діда ОСОБА_3 .
У відповідності до ст.346 ЦК України, смерть власника є однією з підстав припинення права власності.
Відповідно до ст.ст.1217-1218 ЦК України, спадкування здійснюється за заповітом або за законом. До складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно до вимог ч.1 ст.1268 ЦК України, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Згідно повідомлення Володимир-Волинської державної нотаріальної контори від 18.05.2020 року, позивачу відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом після смерті батька у зв`язку із відсутністю правовстановлюючих документів на спадкове майно.
Частиною 1 ст.328 ЦК України встановлено, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом (ч. 2 ст. 328 ЦК України).
Право позивача, як спадкоємця на спадкове майно, підлягає захисту в судовому порядку, оскільки після смерті спадкодавця ОСОБА_3 не залишилося оригіналів правовстановлюючих документів на спадкове майно, що є перешкодою позивачу в нотаріальному оформленні спадщини.
Таким чином вимога позивача про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом ґрунтується на законі, та підлягає до задоволення.
Судові витрати по справі суд покладає на позивача.
Враховуючи викладене, на підставі ст.ст.328, 346, 1216-1218, 1223, 1225, 1233-1234, 1268-1270 ЦК України, керуючись ст. ст. 12, 13, 81, 200, 206, 247, 258, 259 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_2 , місце проживання та реєстрації: АДРЕСА_2 ) право власності на спадкове майно, а саме на:
- земельну ділянку, площею 0,3825 гектара для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер 0720585302:02:001:0005, яка розташована с. Марія Воля Селецької сільської ради Володимир-Волинського району Волинської області згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії ВЛ № 2000195;
- на земельну ділянку, площею 2,75 гектара для розширення особистого підсобного господарства, яка розташована на території Селецької сільської ради Володимир-Волинського району Волинської області згідно державного акту на право приватної власності на землю серії І -ВЛ № 034077, які вона успадкувала за заповітом після смерті батька ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене у відповідності до п.п. 15.5, п. 15 ч. 1 Розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи до Волинського апеляційного суду через Володимир-Волинський міський суд шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення.
Головуючий (підпис)
Суддя Володимир-Волинського міського суду І.Р. Вітер
Суд | Володимир-Волинський міський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 15.06.2020 |
Оприлюднено | 17.06.2020 |
Номер документу | 89825084 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Володимир-Волинський міський суд Волинської області
Вітер І. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні