Справа № 521/3241/20
УХВАЛА
16 червня 2020 року м. Кілія
Кілійський районний суд Одеської області
у складі:
головуючого - судді Масленикова О.А.
за участю секретаря судового засідання Савченко А.І.
розглянувши заяву представника позивача ОСОБА_1
подану в інтересах ОСОБА_2 про забезпечення позову
в цивільній справі № 521/3241/20 за позовом ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до ОСОБА_3
про
зобов`язання привести об`єкти самочинного будівництва до попереднього стану
ВСТАНОВИВ:
28.02.2020 року до Малиновського районного суду м. Одеси надійшла позовна заява, яка від імені позивача ОСОБА_2 , підписана її представником ОСОБА_1 до відповідача ОСОБА_3 про зобов`язання привести об`єкти самочинного будівництва до попереднього стану.
Ухвалою Малиновського районного суду м. Одеси від 02.03.2020 року, цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про зобов`язання привести об`єкти самочинного будівництва до попереднього стану передано на розгляд до Кілійського районного суду Одеської області.
Ухвалою Кілійського районного суду Одеської області від 28.04.2020 року відкрито провадження по справі.
15.06.2020 року до Кілійського районного суду Одеської області від представника позивача ОСОБА_1 надійшла заява про забезпечення позову шляхом:
- заборони відповідачу ОСОБА_3 або третім особам - орендарям, провадити господарську діяльність у житловому будинку з господарськими будівлями та надвірними спорудами, а також на земельній ділянці з кадастровим номером 5122310300:02:005:0540, цільове призначення: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд /присадибна ділянка/, розташованій за адресою: АДРЕСА_1 до вирішення по суті справи № 521/3241/20;
- заборони Управлінню Державного архітектурно-будівельної інспекції у Одеській області та Управлінню Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради здійснювати будь-які реєстраційні та дозвільні дії, щодо виконання будівельних робіт на земельних ділянках, розташованій за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 5122310300:02:005:0540, у тому числі реєструвати декларації про готовність об`єкта до експлуатації;
- заборони відділу надання адміністративних послуг Кілійської районної державної адміністрації та державним реєстраторам вчиняти будь-які реєстраційні дії, щодо земельної ділянки, розташованій за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 5122310300:02:005:0540.
Розглянувши заяву про забезпечення позову, суд приходить до наступного висновку.
Згідно з ч. 1 ст. 4 ЦПК України , кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно з ч. 3, 5 ст. 12 ЦПК України , кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість: сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом; запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов`язків.
Згідно ч. 1 ст. 149 ЦПК України , суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.
Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Статтею 150 ЦПК України передбачено, що позов забезпечується: накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб; забороною вчиняти певні дії; встановленням обов`язку вчинити певні дії; забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов`язання; зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту; зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку; передачею речі, яка є предметом спору, на зберігання іншим особам, які не мають інтересу в результаті вирішення спору; зупиненням митного оформлення товарів чи предметів; арештом морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги; іншими заходами, необхідними для забезпечення ефективного захисту або поновлення порушених чи оспорюваних прав та інтересів, якщо такий захист або поновлення не забезпечуються заходами, зазначеними у пунктах 1 - 9 цієї частини.
У відповідності до ч. ч. 1-3 ст. 151 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити, передбачені цим Кодексом, заходи забезпечення позову. У заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено: 1) причини, у зв`язку з якими потрібно забезпечити позов; 2) вид забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 3) інші відомості, потрібні для забезпечення позову. Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Як роз`яснено у п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову № 9 від 22 грудня 2006 року, при розгляді заяви про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів. Розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовними вимогам.
Отже, при вирішенні питання щодо наявності або відсутності підстав для застосування заходів забезпечення позову судом, між іншим, підлягають встановленню: наявність або відсутність спору, наявність або відсутність реальної загрози невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову, відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовними вимогам, співмірність заявлених позовних вимог до майна, яким заявник просив забезпечити позов.
Згідно п. 5 ч. 1 ст.151 ЦПК України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити ціну позову, про забезпечення якого просить заявник.
Розглянувши заяву позивача про забезпечення позову, встановлено, що вона не відповідає вимогам ст. 151 ЦПК України, оскільки:
- в порушення вимог ч. 6 ст.151 ЦПК України , заявником не зазначені пропозиції щодо зустрічного забезпечення, що є імперативною нормою ЦПК України ;
- в порушення вимог п. 7 ч. 1 ст. 151 ЦПК України , не зазначено інші відомості, потрібні для забезпечення позову, а саме: не надано доказів на підтвердження своїх доводів про те, що відповідач проводить господарську діяльність в будинку та на земельній ділянці, що належить відповідачу та має намір на здійснення будь-яких дій щодо виконання будівельних робіт.
Відповідно до ч. 9 ст. 153 ЦПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог ст. 151 ЦПК України , повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
З вищенаведених підстав заява представника позивача про забезпечення позову підлягає поверненню.
Керуючись ст. ст. 149-151, 153 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву представника позивача ОСОБА_1 подану в інтересах ОСОБА_2 про забезпечення позову в цивільній справі № 521/3241/20 за позовом ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про зобов`язання привести об`єкти самочинного будівництва до попереднього стану - повернути заявнику.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом 15 днів з дня її складення.
Суддя Кілійського районного суду О. А. Маслеников
Суд | Кілійський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 16.06.2020 |
Оприлюднено | 17.06.2020 |
Номер документу | 89826133 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кілійський районний суд Одеської області
Маслеников О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні