Справа № 574/495/20
Провадження 1-кп/574/96/2020
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 червня 2020 року м. Буринь
Буринський районний суд Сумської області
в складі : головуючого судді ОСОБА_1
з участю секретарясудового засідання ОСОБА_2
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в приміщенні Буринського районного суду кримінальне провадження №12020200140000142 від 25.05.2020 року по обвинуваченню:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця с. Кічерний, Воловецького району Закарпатської області, із середньою освітою, одруженого, маючого на утриманні неповнолітню дитину, працюючого на посаді тракториста філії АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» «Буринський елеватор», раніше не судимого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
у скоєнні кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.197-1 КК України,
сторони та учасники кримінального провадження:
прокурор ОСОБА_4 обвинувачений ОСОБА_3
в с т а н о в и в:
Обвинувачений ОСОБА_3 , з метою ведення особистого селянського господарства, діючи умисно, всупереч вимогам ст.ст.112,116-126 Земельного Кодексу України, що регламентують набуття і реалізацію права на землю, не маючи рішень органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування про передачу йому у власність чи надання у користування земельної ділянки, навесні 2019 року, у точно не встановлений в ході досудового розслідування день, самовільно зайняв земельну ділянку державної власності, площею 0,6364 га, що знаходиться неподалік с. Дич Червонослобідського старостинського округу Буринської міської ради Сумської області, та є земельною ділянкою історико-культурного призначення з кадастровим номером 5920988400:05:001:1500 і відноситься до археологічних пам`яток культури «Городище та поселення 10-середини 13 ст.», яку в подальшому за допомогою сільськогосподарської техніки, що належала невстановленим особам, засівав сільськогосподарською культурою та обробляв.
Відповідно до ст.53 ЗК України та ст.34 ЗУ «Про охорону культурної спадщини» до земель історико-культурного призначення належать землі, на яких розташовані пам`ятки культурної спадщини.
Згідно до ст.150 ЗК України до особливо цінних земель відносяться землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, землі історико-культурного призначення.
В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_3 свою винуу вчиненнізлочину завищевказаних обставинвизнав повністю,висловив жальз приводувчиненого танадав судуклопотання про звільнення йоговід кримінальної відповідальності у зв`язку з передачею на поруки колективу філії АТ«Державна продовольчо-зерновакорпорація України» «Буринськийелеватор», де він працює.
Таким чином суд прийшов до висновку про те, що дії ОСОБА_3 вірно кваліфіковані за ч.2 ст.197-1 КК України, так як він вчинив самовільне зайняття земельної ділянки особливо цінних земель.
Представник філії АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» «Буринський елеватор» ОСОБА_5 просила звільнити ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності у зв`язку з передачею його на поруки їхньому трудовому колективу.
Прокурор ОСОБА_4 вважав, що клопотання обвинуваченого про його передачу на поруки трудовому колективу є обґрунтованим та не заперечував у його задоволенні.
Суд, заслухавши доводи учасників судового засідання, прийшов до наступних висновків.
Зокрема, відповідно до ч.4 ст.286 КПК України якщо під час здійснення судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, сторона кримінального провадження звернеться до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, суд має невідкладно розглянути таке клопотання.
За змістом ст.47 КК України, особу, яка вперше вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості, крім корупційних злочинів, та щиро покаялася, може бути звільнено від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки колективу підприємства, установи чи організації за їхнім клопотанням за умови, що вона протягом року з дня передачі її на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.
Частиною 3 ст.314 КПК України передбачено, що у підготовчому судовому засідання суд має право закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбачених пунктами 4-8,10 частини першої або частиною другою статті 284 цього Кодексу.
Відповідно до положень п. 1) ч. 2ст. 284 КПК Україникримінальне провадження закривається судом у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Згідно ч.1 ст.285 КПК України особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення здійснюється судом (ч.1 ст.286 КПК).
Згідно роз`яснень, викладених у п. 5Постанови Пленуму Верховного Суду України № 12 від 23.12.2005 року «Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності»підставою звільнення особи від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки є щире розкаяння особи, яке свідчить про її бажання спокутувати провину перед колективом підприємства, установи чи організації та виправити свою поведінку.
Звільнення особи від кримінальної відповідальності на підставіст. 47 КК України, має умовний характер, а саме: ця особа протягом року з дня передачі на поруки повинна виправдати довіру колективу, не ухилятися від заходів виховного характеру та не порушувати громадський порядок.
Встановлено, що обвинувачений є працівником філії АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» «Буринський елеватор», а представник вказаного підприємства ОСОБА_5 , надала суду протокол загальних зборів трудового колективу від 29.05.2020 року про передачу ОСОБА_3 на поруки трудовому колективу та відповідне клопотання уповноваженого від трудового колективу.
Приймаючи до уваги, що злочин передбачений ч. 2 ст.197-1 КК України, відповідно до частини 2 ст.12 КК України, віднесено до злочинів невеликої тяжкості та не є корупційним, обвинувачений ОСОБА_3 після вчинення злочину щиро покаявся, активно сприяв розкриттю злочину, суд приходить до висновку, що він може бути звільнений від кримінальної відповідальності з передачею його на поруки трудовому колективу за умови, що протягом року з дня передачі його на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру і не порушуватиме громадського порядку.
Керуючисьст.ст. 284,288,372,395 КПК України, ст.47 КК України, суд -
п о с т а н о в и в :
Звільнити ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності за вчинення злочину передбаченого ч.2 ст.197-1 КК України на підставіст.47 КК України, тобто у зв`язку з передачеюйого напоруки трудовому колективу філії АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» «Буринський елеватор» (ідентифікаційний код 37506049), якщо він протягом року з дня передачі його на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.
Кримінальне провадження№12020200140000142від 25.05.2020року про обвинувачення ОСОБА_3 за ч.2 ст.197-1 КК України - закрити.
Повідомити трудовому колективу філії АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» «Буринський елеватор» про передачу йому ОСОБА_3 на поруки та направити копію цієї ухвали.
Роз`яснити ОСОБА_3 , що у разі порушення ним умов передачі на поруки, відповідно до ч. 2ст. 47 КК України, він буде притягнутий до кримінальної відповідальності за вчинений злочин, передбачений ч. 2 ст.197-1 КК України.
Роз`яснити трудовому колективу АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» «Буринський елеватор», що відповідно до ч. 1ст. 289 КПК України, якщо протягом року з дня передачі ОСОБА_3 на поруки колективу він не виправдає довіру колективу, ухилятиметься від заходів виховного характеру та порушуватиме громадський порядок, загальні збори колективу можуть прийняти рішення про відмову від поручительства за взяту ними на поруки особу. Відповідне рішення направляється до суду, який прийняв рішення про звільнення особи від кримінальної відповідальності.
На ухвалу суду може бути подана апеляція до Сумського апеляційного суду через Буринський районний суд протягом семи днів з дня її оголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.
Головуючий:
Суд | Буринський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 16.06.2020 |
Оприлюднено | 09.02.2023 |
Номер документу | 89827260 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво |
Кримінальне
Буринський районний суд Сумської області
Куцан В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні