Справа № 372/1453/19
Провадження 2-139/20
ухвала
Іменем України
16 червня 2020 року Обухівський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді Тиханського О.Б.
за участю секретаря Авсюкевич Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву про забезпечення доказів по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про знесення самочинно побудованого будинку,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Обухівського районного суду Київської області знаходиться вищезазначена справа.
Відповідачем подане клопотання про забезпечення доказів шляхом витребування у Обслуговуючого кооперативу Зарічний 22 належним чином завірені копії з проектної документації на реконструкції житлового будинку; у КП ОРР Обухівське БТІ копію технічного паспорта на житловий будинок; у МП Проект копії з проектної документації на реконструкції житлового будинку; у судового експерта фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 копії з проектної документації на реконструкції житлового будинку та копії технічного паспорта.
Згідно ст.116 ЦПК України , суд за заявою учасника справи або особи, яка може набути статусу позивача, має забезпечити докази, якщо є підстави припускати, що засіб доказування може бути втрачений або збирання або подання відповідних доказів стане згодом неможливим чи утрудненим. Способами забезпечення судом доказів є допит свідків, призначення експертизи, витребування та (або) огляд доказів, у тому числі за їх місцезнаходженням, заборона вчиняти певні дії щодо доказів та зобов`язання вчинити певні дії щодо доказів. У необхідних випадках судом можуть бути застосовані інші способи забезпечення доказів, визначені судом.
Згідно ст.117 ЦПК України, у заяві про забезпечення доказів зазначається зокрема: обґрунтування необхідності забезпечення доказів; спосіб, у який заявник просить суд забезпечити докази, у разі необхідності - особу, у якої знаходяться докази.
Згідно ст.188 ЦПК України, заява про забезпечення доказів розглядається в судовому засіданні в загальному порядку, передбаченому цим Кодексом, з особливостями, встановленими цією статтею. Заява розглядається не пізніше п`яти днів з дня її надходження до суду. Заявник та інші особи, які можуть отримати статус учасників справи, повідомляються про дату, час і місце судового засідання, проте їх неявка не перешкоджає розгляду поданої заяви. За результатами розгляду заяви про забезпечення доказів суд постановляє ухвалу про задоволення чи відмову у задоволенні заяви.
Як вбачається з поданого клопотання, відповідач не вказує підстави які би припускали, що засоби доказування, а саме документи, які просить забезпечити відповідач, шляхом їх витребування, можуть бути втрачені або збирання або подання відповідних доказів стане згодом неможливим чи утрудненим, а саме в самому клопотанні фактично ідеться про витребування доказів по даній справі, що регулюється ст.84 ЦПК України.
Відповідно до ст.84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї. У клопотанні повинно бути зазначено зокрема: підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Проте до вказаної заяви не надано доказів, що ці докази мають відповідні особи та вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цих доказів самостійно та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Враховуючи вищенаведене, подане клопотання про забезпечення доказів не підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 83,84, 116-118 ЦПК України суд -
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання про забезпечення доказів - відмовити в повному обсязі.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Київського апеляційного суду через Обухівський районний суд Київської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів від дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на її апеляційне оскарження.
Суддя: О.Б. Тиханський
Суд | Обухівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 16.06.2020 |
Оприлюднено | 17.06.2020 |
Номер документу | 89830288 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Обухівський районний суд Київської області
Тиханський О. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні