Справа № 545/1009/19
Провадження № 2/545/598/20
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11.06.2020 року Полтавський районний суд Полтавської області у складі:
головуючого судді - Потетій А.Г.,
при секретарі - Кудря А.Р.
розглянувши у підготовчому засіданні в приміщенні суду в м. Полтава позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , треті особи - Полтавська районна державна нотаріальна контора, Управління державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Виконавчого комітету Полтавської міської ради, про визнання прав засновника в порядку спадкування та зустрічну позовну заяву ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , треті особи, які не заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору: Полтавська районна державна нотаріальна контора, Управління державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців виконавчого комітету Полтавської міської ради, про визнання прав засновника, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулась до суду із позовом до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , треті особи - Полтавська районна державна нотаріальна контора, Управління державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Виконавчого комітету Полтавської міської ради, про визнання прав засновника в порядку спадкування.
ОСОБА_2 звернулась до суду з зустрічним позовом до ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , треті особи, які не заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору: Полтавська районна державна нотаріальна контора, Управління державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців виконавчого комітету Полтавської міської ради, про визнання прав засновника.
Зазначені позови ухвалою суду об`єднані в одне провадження.
Після об`єднання позовів ОСОБА_1 подала до суду клопотання про залишення позову ОСОБА_2 без руху оскільки позовна заява не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України.
Дослідивши позовні заяви ОСОБА_2 та ОСОБА_1 суд прийшов до наступних висновків.
Згідно ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Подана позовна заява ОСОБА_1 не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України, зокрема позивачем не зазначено ціни позову та змісту позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Крім того, згідно ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Пунктом 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України визначено, ціна позову визначається: у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Так, майновий позов (позовна заява майнового характеру) - це вимога про захист права або інтересу, об`єктом якої виступає благо, що підлягає грошовій оцінці. Тобто будь-який майновий спір має ціну, а категорію майнових спорів складають, зокрема, спори, пов`язані з підтвердженням прав на майно та грошові суми, на володіння майном і будь-які форми його використання на договірній чи позадоговірній основі. Під немайновим позовом слід розуміти вимогу про захист права або інтересу, об`єктом якої виступає благо, що не піддається грошовій оцінці.
Таким чином, позовна вимога про визнання права власності є майновою, оскільки за своєю правовою природою пов`язана з підтвердженням прав на майно. (Постанова Верховного Суду від 24 січня 2018 року у справі № 916/1220/17)
Подана ОСОБА_1 позовна заява має одночасно майновий і немайновий характер, оскільки заявлені вимоги про визнання прав засновника СФГ Надія та права власності на 100 відсотків статутного (складеного) капіталу у розмірі 100 гривень СФГ Надія , а судовий збір сплачено лише за одну позовну вимогу.
Відповідно до підпункту 2 пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою - підприємцем збір становить - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
Таким чином, позивачу ОСОБА_1 необхідно оплатити судовий збір у сумі 768, 40 грн. (з розрахунку 0,4 розміри прожиткового мінімуму на одну працездатну особу станом на 01.01.2019 року) за позовну вимогу майнового характеру.
ОСОБА_2 звернулась до суду з зустрічним позовом до ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , треті особи, які не заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору: Полтавська районна державна нотаріальна контора, Управління державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців виконавчого комітету Полтавської міської ради, про визнання прав засновника.
Відповідно до ч. 1 ст. 194 ЦПК України зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред`явлення позову, повинна відповідати вимогам статей 175 і 177 цього Кодексу.
Подана позовна заява ОСОБА_2 не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України, зокрема позивачем не зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) та номер телефону ОСОБА_1 , ціни позову, змісту позовних вимог щодо кожного з відповідачів, доказів, що підтверджують обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цих же відповідачів з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Крім того, подана ОСОБА_2 зустрічна позовна заява має одночасно майновий і немайновий характер, оскільки заявлені вимоги про визнання прав засновника СФГ Надія та права власності на 66,7 відсотків статутного капіталу в розмірі 66 грн. 70 коп. СФГ Надія , а судовий збір сплачено лише за одну позовну вимогу.
Таким чином, позивачу ОСОБА_2 необхідно оплатити судовий збір у сумі 840, 80 грн. (з розрахунку 0,4 розміри прожиткового мінімуму на одну працездатну особу станом на 01.01.2020 року) за позовну вимогу майнового характеру.
Згідно ч. 11 ст. 187 ЦПК України суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Враховуючи викладене позовна заява ОСОБА_1 та зустрічна позовна заява ОСОБА_2 підлягають залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст.175, ст.177, ч. 11 ст.187 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 та зустрічну позовну заяву ОСОБА_2 - залишити без руху, надавши позивачам строк для усунення недоліків 5 днів з дня вручення ухвали про залишення позовних заяв без руху.
Попередити позивачів, що відповідно до ч.3 ст.185 ЦПК України в разі невиконання ухвали суду у встановлені строки, позовна заява буде вважатись неподаною та підлягатиме поверненню позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: А.Г.Потетій
Суд | Полтавський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 11.06.2020 |
Оприлюднено | 17.06.2020 |
Номер документу | 89831241 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Полтавський районний суд Полтавської області
Потетій А. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні