Справа № 699/930/17
Номер провадження № 6/699/23/20
УХВАЛА
про залишення подання без руху
12.06.2020 року м. Корсунь-Шевченківський
Суддя Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області Свитка С.Л. розглянувши матеріали подання державного виконавця Корсунь-Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) Лехини А.М. про тимчасове обмеження у праві виїзду ОСОБА_1 за межі України,
ВСТАНОВИВ:
До Корсунь-Шевченківського районного суду надійшло подання державного виконавця Корсунь-Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) Лехини А.М. про тимчасове обмеження у праві виїзду боржника за межі України, в якому просить тимчасово обмежити у праві виїзду за межі України керівника ТОВ Мангер Крамарова ОСОБА_2 до виконання зобов`язань боржника по сплаті на користь фізичних та юридичних осіб заборгованості, відповідно до рішень, які набрали законної сили.
Подання мотивоване тим, що на виконанні знаходиться зведене виконавче провадження №61808268 про стягнення із ТОВ Мангер на користь фізичних та юридичних осіб заборгованості в загальній сумі 87934,16 грн, але боржник ухиляється від погашення заборгованості.
Дослідивши матеріали внесеного подання, вважаю, що вказане подання слід залишити без руху в силу наступного.
Відповідно до ч.1-3 ст.441 ЦПК України тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути застосоване судом як захід забезпечення виконання судового рішення або рішення інших органів (посадових осіб), що підлягає примусовому виконанню в порядку, встановленому законом. Тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України застосовується в порядку, визначеному цим Кодексом для забезпечення позову, із особливостями, визначеними цією статтею. Суд може постановити ухвалу про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України фізичної особи, яка є боржником за невиконаним нею судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), якщо така особа ухиляється від виконання зобов`язань, покладених на неї відповідним рішенням, на строк до виконання зобов`язань за рішенням, що виконується у виконавчому провадженні.
Пунктом 19 ч.3 ст.18 Закону України Про виконавче провадження передбачено, що виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право у разі ухилення боржника від виконання зобов`язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду, за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи чи керівника боржника - юридичної особи за межі України до виконання зобов`язань за рішенням або погашення заборгованості за рішеннями про стягнення періодичних платежів.
У висновках, викладених у листі ВСУ від 01.01.2017 року Узагальнення судової практики щодо тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України (ст. 377-1 ЦПК) міститься зміст та форма подання.
Відповідно до п. 2 подання готується на бланку відповідного органу державної виконавчої служби, приватного виконавця.
Подання має обов`язково містити:
- для встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - найменування суду, до якого надсилається подання;
- для встановлення заборони в`їзду в Україну іноземців або осіб без громадянства - найменування органу, зазначеного в пункті 4 розділу I цього Порядку;
- відомості про виконавче провадження (найменування, дата, номер виконавчого документа, на підставі якого відкрито виконавче провадження, орган (посадова особа), який (яка) видав(ла) виконавчий документ, резолютивна частина рішення, номер виконавчого провадження згідно з автоматизованою системою виконавчого провадження, дата відкриття виконавчого провадження тощо);
- прізвище, ім`я та по батькові боржника (керівника юридичної особи - боржника), дату народження (число, місяць та рік);
- громадянство боржника (керівника юридичної особи - боржника) (за наявності таких даних);
- реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію і номер паспорта боржника (керівника юридичної особи) - громадянина України, який через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний контролюючий орган і має відмітку у паспорті (за наявності таких даних).
Пунктом 3 встановлено, що про направлення до суду подання щодо встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду виконавець повідомляє боржника.
До подання державного виконавця додаються належним чином завірені копії виконавчого документа, постанови про відкриття виконавчого провадження, а також інші документи виконавчого провадження, які, на думку державного виконавця, підтверджують ухилення боржника від виконання зобов`язань, покладених на нього рішенням, відомості про характер та розмір невиконаних зобов`язань боржником тощо. Подання підписується державним виконавцем із зазначенням дати його подання.
Боржник вважається повідомленим про відкриття виконавчого провадження, якщо йому надіслано постанову про відкриття виконавчого провадження за адресою, зазначеною у виконавчому документі. Постанова про відкриття виконавчого провадження надсилається боржнику рекомендованим листом із повідомленням про вручення.
Зазначене дає підстави для висновку, що до подання державного виконавця має бути долучено копії належним чином завіреного поштового повідомлення про вручення боржникові копії постанови державного виконавця про виконавче провадження, або конверта з копією цієї постанови, який повернувся на адресу державного виконавця з певною відміткою поштового відділення (адресат за цією адресою не проживає, не знайдений, по закінченні терміну зберігання тощо), а також опис документів виконавчого провадження.
Подання підписується державним виконавцем із зазначенням дати його подання.
Вказаним вимогам внесене подання повною мірою не відповідає.
Згідно ч.1 ст.28 Закону України Про виконавче провадження копії постанов виконавця та інші документи виконавчого провадження (далі - документи виконавчого провадження) доводяться виконавцем до відома сторін та інших учасників виконавчого провадження, надсилаються адресатам простим поштовим відправленням або доставляються кур`єром, крім постанов про відкриття виконавчого провадження, про повернення виконавчого документа стягувачу, повідомлення стягувачу про повернення виконавчого документа без прийняття до виконання, постанов, передбачених пунктами 1 - 4 частини дев`ятої статті 71 цього Закону, які надсилаються рекомендованим поштовим відправленням. Боржник вважається повідомленим про початок примусового виконання рішень, якщо йому надіслано постанову про відкриття виконавчого провадження за адресою, зазначеною у виконавчому документі.
Проте державним виконавцем не надано належним чином завірені поштові повідомлення про вручення боржникові копії постанов державного виконавця про відкриття виконавчого провадження, або конверта з копією цієї постанови, який повернувся на адресу державного виконавця з певною відміткою поштового відділення (адресат за цією адресою не проживає, не знайдений, по закінченні терміну зберігання тощо).
Також державним виконавцем не надано доказів, що боржнику було направлено повідомлення про направлення до суду даного подання.
У поданні не зазначено дату народження боржника та не додано витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, у якому зазначається, хто є керівником боржника - юридичної особи.
У листі Верховного Суду України від 01.02.2013 року Судова практика щодо вирішення питання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України роз`яснено, що під ухиленням від виконання зобов`язань, покладених судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи) розуміється з об`єктивної сторони такі діяння (дії чи бездіяльність) особи боржника, які полягають у навмисному чи іншому свідомому невиконанні нею зазначених обов`язків. Особа, яка має невиконані зобов`язання, не може вважатися винною в ухиленні, поки не буде доведено протилежне. Наявність умислу та обставини, які є предметом посилання суб`єкта подання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України як на підставу його вимог, підлягають доведенню. Зокрема, задоволення такого подання можливе лише за умови доведення факту ухилення боржника від виконання зобов`язання.
Тому необхідно надати докази, які підтверджують факт ухилення боржника від виконання зобов`язання.
Згідно ч.2 ст.185 ЦПК України у разі винесення ухвали про залишення заяви без руху суд надає строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху. Тому суд вважає необхідним надати державному виконавцю строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення даної ухвали, який є достатнім для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст.185, 261, 441 ЦПК України, суддя
УХВАЛИВ:
Залишити без руху подання державного виконавця Корсунь-Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) Лехини А.М. про тимчасове обмеження у праві виїзду ОСОБА_1 за межі України, надавши строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня отримання копії ухвали, а саме надати докази:
-надіслання боржнику постанов про відкриття виконавчого провадження (належним чином завіреного поштового повідомлення про вручення боржникові копії постанови, або конверта з копією цієї постанови, який повернувся на адресу державного виконавця з певною відміткою поштового відділення (адресат за цією адресою не проживає, не знайдений, по закінченні терміну зберігання тощо), а також опис документів виконавчого провадження;
-які підтверджують факт ухилення боржника від виконання зобов`язання;
-про повідомлення державним виконавцем боржника щодо направлення до суду подання щодо встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду;
- витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, у якому зазначається, хто є керівником боржника - юридичної особи та зазначити дату народження боржника.
Визначений судом строк продовжується на строк дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Роз`яснити державному виконавцю, якщо відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, подання вважається поданим в день первісного подання до суду. Інакше подання вважається неподаним і повертається.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Свитка С.Л.
Суд | Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 12.06.2020 |
Оприлюднено | 17.06.2020 |
Номер документу | 89831847 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області
Свитка С. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні