Ухвала
від 05.06.2020 по справі 607/9236/20
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05.06.2020 Справа №607/9236/20

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчої ОСОБА_3 , адвоката ОСОБА_4 , підозрюваного ОСОБА_5 , розглянувши у залі суду в м. Тернополі клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , яке погоджене прокурором відділу прокуратури Тернопільської області ОСОБА_6 про відсторонення від посади підозрюваного

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Тернопіль, проживаючого в АДРЕСА_1 , громадянина України, з вищою освітою, працюючого на посаді директора Зборівського районного комунального агролісогосподарського підприємства «Зборіврайагроліс», раніше не судимого,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

Старший слідчийв ОВССУ ГУНПв Тернопільськійобласті ОСОБА_3 в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017210100000266 від 22.10.2017, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, звернувся до слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області із клопотанням, погодженим прокурором відділу прокуратури Тернопільської області ОСОБА_6 про відсторонення ОСОБА_5 від посади директора Зборівського районного комунального агролісогосподарського підприємства «Зборіврайагроліс» строком на два місяці, яке мотивується наступним.

Слідчим управлінням ГУНП в Тернопільській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні№ 12017210100000266 від 22.10.2017, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.

В ході проведеного досудового розслідування встановлено, що 21.10.2017 на території Годівської сільської ради Зборівського району Тернопільської області місцевими мешканцями було виявлено факт незаконної порубки лісових насаджень, які перебувають у користуванні РКАП «Зборіврайагроліс».

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 , перебуваючи на посаді директора Зборівського районного комунального агролісогосподарського підприємства «Зборіврайагроліс» (далі РКАП «Зборіврайгроліс») (код ЄДРПОУ 31195136, юридична адреса: Тернопільська обл., м. Зборів, вул. Б. Хмельницького, 24) достатньо викривається в службовій недбалості, тобто неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом громадським інтересам.

Так, 30 листопада 2001 року, на підставі рішення Зборівської районної ради Тернопільської області № 212 від 26 вересня 2001 року, зареєстровано РКАП «Зборіврайагроліс», засновником якого є Зборівська районна рада Тернопільської області (код ЄДРПОУ 25348201, юридична адреса: Тернопільська обл., м. Зборів, вул. Б. Хмельницького, 24).

Відповідно до статуту РКАП «Зборіврайагроліс» здійснює свою діяльність відповідно до чинного законодавства України та статуту, районне підприємство є суб`єктом права комунальної власності, районне підприємство володіє, користується та розпоряджається належним йому майном відповідно до його правового статусу. Відповідно до статуту, основними напрямками діяльності господарської діяльності районного підприємства є організація ведення лісового господарства, включаючи заходи по раціональному використанню лісів, їх відновленню та збереженню, охорона та захист лісів, надання послуг, пов`язаних з лісовим господарством, комерційна та посередницька діяльність, оптова та роздрібна торгівля продукцією власного виробництва. Районне підприємство відповідно до покладених на нього завдань здійснює: контроль за збереженням і відновленням лісів; за виконанням лісогосподарських робіт; проводить планову розробку завдань по всіх видах рубок на основі матеріалів лісовпорядкування; проводить відвід лісосік під рубки догляду, санітарні лісо відвідні та інші рубки з оформленням відповідних документів; виписує лісорубні квитки; виконує весь обсяг робіт з рубки догляду, санітарної рубки; рубки лісу ведуться тільки на основі лісорубного квитка. Збитки, завдані районному підприємству в результаті порушення його майнових прав громадянами, юридичними особами і державними органами, відшкодовуються підприємству за рішенням суду або арбітражного суду. Районне підприємство очолює директор. Директор самостійно вирішує питання діяльності районного підприємства за винятком тих, що віднесені до компетенції Власника або управління сільського господарства і продовольства райдержадміністрації . Директор несе повну відповідальність за стан діяльності районного підприємства, а саме: розпоряджається коштами та майном відповідно до чинного законодавства, укладає договори, контракти, угоди; діє без довіреності від імені районного підприємства та представляє його інтереси у відносинах з суб`єктами господарської діяльності, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, іншими органами управління, установами і організаціями.

15 грудня 2015 року на підставі рішення сесії Зборівської районної ради Тернопільської області № 45 ОСОБА_5 призначено директором РКАП «Зборіврайагроліс». 18 грудня 2015 року на підставі наказу № 21 РКАП «Зборіврайагроліс» ОСОБА_5 приступив до виконання обов`язків директора РКАП «Зборіврайагроліс».

Таким чином ОСОБА_5 , перебуваючи на посаді директора РКАП «Зборіврайагроліс», був наділений адміністративно-господарськими та організаційно-розпорядчими функціями, в силу чого, являвся службовою особою.

Так, в розпорядженні РКАП «Зборіврайагроліс», зокрема, перебувають лісові насадження, які знаходяться у кварталі 37 виділ 17, що розташовані на території Годівської сільської ради Зборівського району Тернопільської області.

Відповідно Санітарних правил в лісах України, затверджених постановою Кабінету міністрів України № 555 від 27 липня 1995 року, заходи з поліпшення санітарного стану лісів плануються і здійснюються на основі матеріалів лісовпорядкування, а також санітарних та лісопатологічних обстежень. Складений власником лісів, постійним лісокористувачем перелік заходів з поліпшення санітарного стану лісів погоджується державним спеціалізованим лісозахисним підприємством, органом виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим та відповідним територіальним органом Держлісагентства. Санітарні рубки призначаються в насадженнях, ушкоджених пожежами, шкідниками, хворобами лісу, внаслідок аварій та стихійного лиха, що викликають деградацію лісових деревостанів.

06 лютого 2017 року РКАП «Зборіврайагроліс» Львівським державним спеціалізованим лісозахисним підприємством «Львівлісозахист» та Тернопільським обласним управлінням лісового та мисливського господарства погоджено перелік заходів з поліпшення санітарного стану лісів, в який здійснення санітарної рубки в кварталі 37 виділ 17 на площі 6,5 га не передбачалось.

29 вересня 2019 року директором РКАП «Зборіврайагроліс» ОСОБА_5 складено польову перелікову відомість дерев, призначених в рубку, відповідно до якої вибірковій санітарній рубці підлягало 31 дерево у кварталі 37 виділ 17 на ділянці площею 6,5 га, що є в розпорядженні РКАП «Зборіврайагроліс».

02 жовтня 2017 року директором РКАП «Зборіврайагроліс» ОСОБА_5 видано лісорубний квиток 02 ЛКБ 481263, відповідно до якогоРКАП «Зборіврайагроліс» надав дозвіл на здійснення вибіркової санітарної рубки 31 дерева у кварталі 37 виділ 17 на ділянці площею 6,5 га, на підставі переліку заходів з поліпшення санітарного стану лісів РКАП «Зборіврайагроліс» на 2017 рік.

Надалі, 13 жовтня 2017 року комісією в складі працівників ОЛПП ДСЛП «Львівлісозахист» проведено лісопатологічне рекогносцирувальне обстеження лісових деревостанів РКАП «Зборіврайагроліс» та складено акт обстеження, відповідно до якого виявлено, що в кварталі 37 виділ 17 площею 6,5 га деякі дерева модрини всохли та зі зламаним стовбуром або пошкодженою кроною внаслідок несприятливої дії вітру у минулому, окремі всохли внаслідок дії природного відбору, деякі дерева дуба червоного всохли внаслідок дії природного відбору, уражені гнилями, з плодовими тілами грибів та заламані. Відведення дерев у вибіркову санітарну рубку необхідно провести за рахунок пошкоджених дерев IV-VI категорій санітарного стану.

Згідно додатку 3 до Санітарних правил в лісах України, затверджених постановою Кабінету міністрів України № 555 від 27 липня 1995 року, визначено категорії стану дерев, а саме:

- IV категорія стану листяних дерев (відмираючі) має наступні ознаки: крона дуже ажурна, приріст відсутній, листя дуже дрібне, жовтіє, всохло або всихає більше ніж на 2/3 крони; механічні пошкодження стовбура або кореневих лап, ракові утворення більше ніж на 2/3 периметра, а для поперечного раку дуба за умови, що рана охоплює 100 відсотків периметра стовбура; нахил стовбурів більше ніж 30 градусів від вертикальної осі; злам більше 2/3 верхньої частини крони; сліди заселення стовбуровими шкідниками; масові або відмираючі водяні пагони; плодові тіла дереворуйнівних грибів або дупла на стовбурах; понад 50 відсотків крони заселено омелою; дерева з підірваною кореневою системою, нахилом нижньої та середньої частин стовбура понад 30 градусів від вертикальної осі, а також з дугоподібно зігнутими стовбурами.

-IVкатегорія станухвойних дерев(відмираючі)має наступніознаки: крона дуже ажурна, хвоя світло-зелена або жовтувато-зелена; приріст відсутній; всихання більше половини скелетних гілок по всій висоті крони; механічне пошкодження кореневих лап або стовбурів більше ніж на 2/3 периметра; ракові утворення більше ніж на 2/3 периметра стовбура; висота нагару на стовбурах до нижньої частини крони або обпал кореневої шийки (з відмиранням камбію) більше ніж 1/2 периметра; злам верхівки більше ніж 1/2 довжини крони або обламування 100 відсотків живих гілок; дерева з плодовими тілами, дуплами або заселені стовбуровими шкідниками з локальним відшаруванням кори; дефоліація у молодняках і середньовікових насадженнях - понад 90 відсотків, у пристиглих, стиглих і перестійних - понад 70 відсотків; понад 30 відсотків крони заселено омелою; дерева з підірваною кореневою системою, нахилом нижньої та середньої частин стовбура понад 30 градусів від вертикальної осі, а також з дугоподібно зігнутими стовбурами

-Vкатегорія станулистяних дерев(свіжийсухостій)має наступніознаки: листя засохло або відсутнє; дерева заселені або відпрацьовані стовбуровими шкідниками; дерева із зламаним стовбуром

-Vкатегорія станухвойних дерев(свіжийсухостій)має наступніознаки: хвоя руда, часткове опадання кори, дерева заселені або відпрацьовані стовбуровими шкідниками; дерева із зламаним стовбуром

-VІкатегорія станулистяних дерев(свіжийсухостій)має наступніознаки: листя засохло або відсутнє; дерева заселені або відпрацьовані стовбуровими шкідниками; дерева із зламаним стовбуром

-VІкатегорія станухвойних талистяних дерев(старийсухостій)має наступніознаки: хвоя, листя і гілки другого і третього порядків відсутні; опадання кори; під залишками кори є грибниця дереворуйнівних грибів

Надалі, вранці 21 жовтня 2017 року директор РКАП «Зборіврайагроліс» ОСОБА_5 , залучивши працівників РКАП «Зборіврайагроліс», на підставі виданого ним лісорубного квитка від 02 жовтня 2017 року та акту лісопатологічного рекогносцирувального обстеження насаджень від 13 жовтня 2017 року, прибув до території в межах якої розташовані лісові насадження кварталу 37 виділу 17 РКАП «Зборіврайагроліс», що знаходяться на території Годівської сільської ради Зборівського району Тернопільської області, після чого ним було організовано санітарну вибіркову вирубку лісу у вказаному масиві.

Так, після прибуття на місце проведення санітарної вибіркової рубки ОСОБА_5 , перебуваючи на посаді директора РКАП «Зборіврайагроліс», протягом 21 жовтня 2017, знаходячись в районі кварталу 37 виділу 17 РКАП «Зборіврайагроліс» (територія Годівської сільської ради Зборівського району Тернопільської області), будучи службовою особою наділеною адміністративно-господарськими та організаційно-розпорядчими функціями, діючи всупереч вимог Постанови КМУ № 555 від 27 липня 1995 року, щодо проведення санітарних вибіркових рубок та всупереч вимог Статуту РКАП «Зборіврайагроліс» щодо забезпечення охорони та захисту лісів, контролю за збереженням і відновленням лісів, за виконанням лісогосподарських робіт, попередньо не перевірив, що здійснення санітарної вибіркової рубки лісу у вказаному кварталі та виділі не було зазначено в переліку заходів з поліпшення санітарного стану лісів затвердженому РКАП «Зборіврайагроліс» від 06 лютого 2017 року, а також не перевірив, що дерева попередньо відведені під санітарну вибіркову рубку у вказаному виділі відносяться до ІV-VI стану категорії стану дерев і взагалі можуть бути вирубані в ході проведення вибіркової санітарної рубки.

Внаслідок цього, протягом 21 жовтня 2017 року, перебуваючи в місці проведення санітарної вибіркової рубки в кварталі 37 виділ 17 РКАП «Зборіврайагроліс» на території Годівської сільської ради Зборівського району Тернопільської області, працівниками РКАП «Зборіврайагроліс», які діяли за вказівкою та з відома ОСОБА_5 , який протягом вказаного дня перебував разом із ними, було проведено вирубку 27 дерев породи «дуб червоний» в яких не було виявлено пошкоджень у вигляді грибка, гнилі або які могли бути отримані внаслідок дії вітру або інших несприятливих факторів, а також було пошкоджено два дерева до ступеня припинення росту при валці інших дерев, а саме одного дерева породи «дуб червоний» та одного дерева «модрина».

Внаслідок злочинних дій ОСОБА_5 , які виразились у неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, було здійснено рубку 27 дерев породи «дуб червоний», а також пошкоджено два дерева, а саме одне дерево породи «дуб червоний» та одне дерево породи «модрина» до ступеня припинення росту при валці інших дерев, чим завдано шкоди громадським інтересам на суму 301397 гривень, що у 357разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину та є тяжкими наслідками.

03 червня 2020 року ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні ним злочину, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України(із зімнами, внесеними згідно із Законом №1508-VІ від 11.06.2009, №2808- VІ від 21.12.2010, в редакції закону №3207-VІ від 07.04.2011), тобто неналежне виконання службовою особою своїх службових обов2язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом громадським інтересам.

У клопотанні зазначено та підтримується слідчою у судовому засіданні, що підставами підозрювати ОСОБА_5 у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення є зібрані у кримінальному провадженні докази, а саме:

- протокол огляду місця події від 22.10.2017 та 25.10.2017, у яких зафіксовано факт порубки лісових насаджень, які перебувають у користуванні РКАП «Зборіврайагроліс»;

- протоколи допиту свідків ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , які підтверджують факт порубки лісових насадженьна території Годівської сільської ради Зборівського району Тернопільської області та присутність при цьому ОСОБА_5 ;

- протокол допиту свідка ОСОБА_14 , який є працівником РКАП «Зборіврайагроліс» та повідомляє про факт здійснення ним порубки дерев за вказівкою та у присутності ОСОБА_5 ;

- протоколи допиту свідків ОСОБА_15 та ОСОБА_16 , які працівниками Державної екологічної інспекції у Тернопільській області та підтверджують обставини, викладені у листі про проведення перевірки від 23.11.2017;

- акт позапланової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства про охорону, захист, використання та відтворення лісів РКАП «Зборіврайагроліс»;

- лист про проведення перевірки Державною екологічною інспекцією у Тернопільській області від 23.11.2017, якийпідтверджує факт незаконної порубки та визначає розмір завданої шкоди;

- довідка перевірки участі в якості спеціаліста у спільній перевірці разом із правоохоронним органом окремих питань фінансово-господарської діяльності РКАП «Зборіврайагроліс» за період з 01.10.2017 по 01.12.2017, проведеної Управлінням Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області, яка підтверджує факт незаконної порубки та визначає розмір завданої шкоди;

- висновок інженерно-екологічної експертизи від 27.09.2019 №17642/19-48.

ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 367 КК України, що у відповідності до ч.4ст.12КК Україниє злочиномсередньої тяжкостіза вчинення якого передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п`яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п`ятдесяти до семисот п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Рішенням другої сесії сьомого скликання Зборівської районної ради Тернопільської області №45 від 15.12.2015 ОСОБА_5 призначений на посаду директора Зборівського районного комунального агролісогосподарського підприємства «Зборіврайагроліс».

Перебування ОСОБА_5 на посаді посаді директора РКАП «Зборіврайагроліс» сприяло вчиненню кримінального правопорушення, оскільки надало можливість видати лісорубний квиток про надання дозволу на здійснення санітарної рубки на території Годівської сільської ради Зборівського району Тернопільської області, а також надавати вказівки підлеглим працівникамРКАП «Зборіврайагроліс» щодо проведення зазначеної порубки та здійснювати контроль за їх виконанням.

Крім того, ОСОБА_5 , перебуваючи на посаді директора РКАП «Зборіврайагроліс», уповноважений брати участь у проведенні обстежень насаджень, на предмет доцільності призначення заходів з поліпшення санітарного стану лісів, тим самим має можливість впливати на приховування та спотворення інформації та відомостей, необхідних для встановлення істини у праві.

Також, продовжуючи перебувати на посаді директора РКАП «Зборіврайагроліс», ОСОБА_5 зможе самостійно або через інших осіб у будь-який спосіб впливати на свідків, в тому числі і підлеглих працівників даного підприємства, які здійснювали порубку, з метою дачі ними неправдивих показів, необхідних для його уникнення від кримінальної відповідальності.

Окрім цього, ОСОБА_5 , перебуваючи на посаді директора РКАП «Зборіврайагроліс», буде мати можливість продовжити свою злочинну діяльність та вчиняти подібні кримінальні правопорушення, оскільки уповноважений на видачу лісорубних квитків про надання дозволу на здійснення санітарної рубки на території Годівської сільської ради Зборівського району Тернопільської області.

Таким чином, продовжуючи перебувати на посаді директора РКАП «Зборіврайагроліс» під час проведення досудового розслідуванняпідозрюваний ОСОБА_5 будемати можливістьпродовжити своюзлочинну діяльністьта вчинятиподібні кримінальніправопорушення,самостійно абочерез іншихосіб убудь-якийспосіб впливатина свідків,в томучислі іпідлеглих працівниківданого підприємства,які здійснювалипорубку,з метоюдачі ниминеправдивих показів,необхідних дляйого уникненнявід кримінальноївідповідальності, а також приховати чи спотворити документи, які мають істотне значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Враховуючи викладенеслідча усудовому засіданні клопотання про відстороненняпідозрюваного ОСОБА_5 від посади директора РКАП «Зборіврайагроліс» підтримала з мотивів, викладених у ньому та просить його задовольнити. Вказала, що оскільки підозрюваний ОСОБА_5 являється службовоюособою,а вчиненіним діїє службовимзлочином,а тому відповідно до ч.5 ст.65 Закону України «Про запобігання корупції» він підлягає відстороненню від виконання повноважень на займаній посаді.

Захисник підозрюваного ОСОБА_5 -адвокат ОСОБА_4 у судовому засіданні щодо задоволення клопотання слідчого про відсторонення підозрюваного від займаної посади директора директора РКАП «Зборіврайагроліс» заперечив, посилаючись на те, що існування зазначених у клопотанні ризиків нічим не обґрунтоване, досудове розслідування у даному кримінальному провадженні здійснюється з 2017 року, на даний час жодних підстав для відсторонення підозрюваного від займаної посади не існує, просить врахувати те, що на утриманні у ОСОБА_5 перебувають двоє неповнолітніх дітей, одна дитина інвалід з дитинства, а інших джерел доходу, окрім заробітної плати у підозрюваного немає.

Підозрюваний ОСОБА_5 у судовому засіданні просить у задоволенні клопотання про відсторонення від посади відмовити, посилаючись на те, що він не має жодного відношення до видачі лісорубних квитків, надав органу досудового розслідування всі необхідні документи, на даний час неопитаний свідок перебуває на роботі в Чехії, а очолюване ним підприємство в період карантину не працювало, а тому будь-які підстави для відсторонення його від займаної посади на даному етапі досудового розслідування відсутні.

Перевіривши надані матеріали клопотання слідчого, дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши думку учасників розгляду клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.

Відповідно до ч.5. ст.65Закону України«Про запобіганнякорупції» особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні нею злочину у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді в порядку, визначеному законом.

У відповідності до п.4 ч.2 ст.131 КПК України заходами забезпечення кримінального провадження є відсторонення від посади.

Згідно п.2 ч.3 ст. 132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який йдеться в клопотанні слідчого, прокурора.

Відповідно до ч.1 ст.154 КПК України, відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину середньої тяжкості, тяжкого чи особливо тяжкого злочину і незалежно від тяжкості злочину - щодо особи, яка є службовою особою правоохоронного органу.

Частинами першою, другою ст. 157 КПК України передбачено, що слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про відсторонення від посади, якщо слідчий, прокурор не доведе наявність достатніх підстав вважати, що такий захід необхідний для припинення кримінального правопорушення, припинення або запобігання протиправній поведінці підозрюваного чи обвинуваченого, який, перебуваючи на посаді, може знищити чи підробити речі і документи, які мають значення для досудового розслідування, незаконними засобами впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження або протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

При цьому, при вирішенні питання про відсторонення від посади слідчий суддя, суд зобов`язаний врахувати такі обставини: 1) правову підставу для відсторонення від посади; 2) достатність доказів, які вказують на вчинення особою кримінального правопорушення; 3) наслідки відсторонення від посади для інших осіб.

На думку слідчого судді, ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 367 КК України, що відноситься до злочинів середньої тяжкості за вчинення якого передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від двох до п`яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п`ятдесяти до семисот п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_5 вказаного кримінального правопорушення підтверджується зібраними у кримінальному провадженні та долученими до клопотання доказами в їх сукупності, які в даному випадку є достатніми при вирішенні клопотання, виходячи із системного аналізу зібраних доказів.

З долученихдо клопотаннядоказів іобґрунтувань вбачається, щоперебування ОСОБА_5 назайманій посаді директора РКАП «Зборіврайагроліс» сприяло вчиненню кримінального правопорушення, у якому він підозрюється, а також існують ризики того, що підозрюваний ОСОБА_5 , продовжуючи перебувати на займаній ним посаді під час проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12017210100000266 від 22.10.2017, будучи наділений відповідними повноваженнями на участь у проведенні обстежень насаджень, на предмет доцільності призначення заходів з поліпшення санітарного стану лісів та на видачу лісорубних квитків про надання дозволу на здійснення санітарної рубки на території Годівської сільської ради Зборівського району Тернопільської області зможе вчиняти дії, що перешкоджатимуть досудовому розслідуванню, зокрема продовжувати свою злочинну діяльність та вчинити інші подібні правопорушення, знищити чи спотворити документи, які містять інформацію та відомості, необхідні для встановлення істини у праві, самостійно або через інших осіб у будь-який спосіб впливати на свідків, в тому числі і підлеглих працівників даного підприємства, які здійснювали порубку, з метою дачі ними неправдивих показів, необхідних для його уникнення від кримінальної відповідальності, що в сукупності надає правові підстави для необхідності застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як відсторонення підозрюваного від займаної посади і в даному випадку таке втручання у права та свободи особи на термін, що не перевищує строк досудового розслідування є виправданим, а тому слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого слід задовольнити.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 154-157, 309, 310, 376 КПК України, слідчий суддя,-

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , яке погоджене прокурором відділу прокуратури Тернопільської області ОСОБА_6 про відсторонення від посади підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 задовольнити.

Відсторонити підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 від посади директора Зборівського районного комунального агролісогосподарського підприємства «Зборіврайагроліс» на строк до 03 серпня 2020 року у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12017210100000266 від 22.10.2017 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.

Ухвала слідчого судді щодо відсторонення від посади підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчу в ОВС СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 .

Датою закінчення дії ухвали вважати 23 год. 59 хв. 03 серпня 2020 року.

Копію ухвали направити негайно слідчій в ОВС СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 та до Зборівського районного комунального агролісогосподарського підприємства «Зборіврайагроліс» (м. Зборів, вул.. Б. Хмельницького, 24) для відома та виконання.

Апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді може бути подана безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення, а для особи, яка перебуває під вартою, строк подачі апеляційної скарги обчислюється з моменту вручення їй копії судового рішення.

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1

СудТернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення05.06.2020
Оприлюднено07.02.2023
Номер документу89839474
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про відсторонення від посади

Судовий реєстр по справі —607/9236/20

Ухвала від 05.06.2020

Кримінальне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Дзюбич В. Л.

Ухвала від 05.06.2020

Кримінальне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Дзюбич В. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні