ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
15 червня 2020 року Справа № 280/3831/20 м.Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Батрак І.В., розглянувши матеріали адміністративного позову державного реєстратора Виконавчого комітету Комишуваської селищної ради Оріхівського району Запорізької області Коломієць Юлії Сергіївни ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 )
до Міністерства юстиції України (01001, м. Київ, вул. Городецького, буд. 13, код ЄДРПОУ 00015622)
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору Державне підприємство Національні інформаційні системи (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, буд. 4, код ЄДРПОУ 39787008)
про визнання протиправними та скасування рішень
ВСТАНОВИВ:
Державного реєстратор Виконавчого комітету Комишуваської селищної ради Оріхівського району Запорізької області Коломієць Юлія Сергіївна звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом до Міністерства юстиції України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору Державне підприємство Національні інформаційні системи , в якому просить:
1) визнати протиправним та скасувати наказ відповідача від 13.12.2019 № 4021/5 Про скасування реєстраційної дії у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань в частині анулювання доступу позивача до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань;
2) визнати протиправним та скасувати наказ відповідача від 25.02.2020 № 685/5 Про скасування реєстраційної дії у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань в частині анулювання доступу позивача до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань;
3) визнати протиправним та скасувати наказ відповідача від 20.03.2020 № 1105/5 Про скасування реєстраційної дії у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань в частині анулювання доступу позивача до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань;
4) визнати протиправним та скасувати наказ відповідача від 20.03.2020 № 1107/5 Про скасування реєстраційної дії у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань в частині анулювання доступу позивача до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань.
Відповідно до ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви, зокрема, з`ясовує, чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ст. 160, 161 КАС України, з огляду на наступне.
У відповідності до п.2 ч.5 ст.160 КАС України, в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Як встановлено ч. 1 ст. 43 КАС України здатність мати процесуальні права та обов`язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
Частиною 2 ст. 46 КАС України передбачено, що позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб`єкти владних повноважень.
Позивачем до адміністративного позову не додано доказів своєї адміністративної процесуальної правоздатності - копії документу, що посвідчує особу, а також підтвердження статусу фізичної особи-підприємця (копія паспорту, посвідки, витягу/виписки з ЄДР тощо).
Крім того, у позовній заяві у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору зазначено Державне підприємство Національні інформаційні системи . Проте, всупереч вимогам ст. 49 КАС України позивачем не надано клопотання про залучення його до справи з поясненням необхідності такого залучення (яким чином судове рішення по даній справі може вплинути на права та обов`язки особи) та не зазначено на чиїй стороні останній виступає.
Частиною 3 ст. 161 КАС України визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ч.1 ст.4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Приписами пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, встановлена ставка судового збору у розмірі - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до положень статті 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2020 рік встановлено з 1 січня 2020 року прожитковий мінімум для працездатних осіб у сумі 2 012,00 грн.
Таким чином, з урахуванням вимог ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , розмір ставки судового збору за одну вимогу немайнового характеру, що підлягає сплаті позивачем, становить 840,80 грн.
Частиною 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір передбачено, що у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Оскільки у адміністративному позові державного реєстратора об`єднано чотири позовні вимоги немайнового характеру, розмір судового збору, який повинен сплачуватися позивачем при зверненні до адміністративного суду із даним позовом становить 3 362,20 грн.
Проте, доказів сплати судового збору у визначеному розмірі позивачем суду не надано.
У відповідності до ч. 1 ст. 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Проте, всупереч вказаним приписам до позовної заяви позивачем не додано її копії для одного з учасників справи, а також копій всіх документів, що зазначені ним як додатки до позовної заяви, у тому числі оскаржуваних рішень.
Відсутність вказаних документів підтверджується, зокрема, актом від 09.06.2020 про втрату документів або перепідшивання справи, відсутність вкладень або порушень цілісності, пошкодження конверта (пакування).
При цьому, суд зауважує, що ч. 7 ст. 161 КАС України встановлено, що до заяви про визнання індивідуального акта протиправним чи адміністративного договору недійсним додається також оригінал або копія оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.
Відповідно до ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст.122, 123, 160, 161, 169, 171, 243, 248 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву державного реєстратора Виконавчого комітету Комишуваської селищної ради Оріхівського району Запорізької області Коломієць Юлії Сергіївни до Міністерства юстиції України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору Державне підприємство Національні інформаційні системи про визнання протиправними та скасування рішень залишити без руху.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом надання позивачем:
належним чином завірені копії документів, що підтверджують адміністративну процесуальну правосуб`єктність позивача, доданих до позовної заяви у 3-х екземплярах;
належним чином оформленого клопотання про залучення до справи Державного підприємства Національні інформаційні системи як третьої особи з поясненням необхідності такого залучення та зазначенням на чиїй стороні та з якими вимогами виступає або наданням позовної заяви із уточненням найменуванням учасників справи, їх процесуального статусу, місцезнаходження; поштового індексу; ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомих номерів засобів зв`язку, офіційної електронної адреси, а також її копії відповідно до кількості учасників справи;
оригіналу документу про сплату судового збору в розмірі 3 362,20 грн., оформленого відповідно до вимог законодавства шляхом перерахування коштів через установи банків чи відділення зв`язку на наступний розрахунковий рахунок: отримувач коштів УК у Дніпр.р-ні м.Зап./Дніпр./22030101, код отримувача 38025423, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, рахунок отримувача UA678999980313171206084008006, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу *;101;
1-го екземпляру копії позовної заяви, а також належним чином завірених копій усіх документів, зазначених позивачем як додатки до позовної заяви, у 3-х примірниках.
Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви терміном 10 календарних днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачу, що відповідно до п.1 ч.4 ст.169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя І.В.Батрак
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.06.2020 |
Оприлюднено | 17.06.2020 |
Номер документу | 89846865 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Батрак Інна Володимирівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Батрак Інна Володимирівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Батрак Інна Володимирівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Батрак Інна Володимирівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Батрак Інна Володимирівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Батрак Інна Володимирівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Батрак Інна Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні