ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
15.06.2020 р. справа № 914/1387/20
Господарський суд Львівської області у складі судді У.І. Ділай, розглянувши матеріали
За позовною заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо-торгова фірма Меркурій-центр , м. Львів
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю МКС Фасад , м. Львів
про зобов`язання повернути майно та стягнення заборгованості по орендній платі на загальну суму 245950,45грн
Встановила :
На розгляд Господарського суду Львівської області подано позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо-торгова фірма Меркурій-центр .
При підготовці справи до розгляду судом встановлено, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Згідно з п.2 ч.1 ст.164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
При дослідженні позовних матеріалів суд встановив, що позивачем долучено платіжне доручення №12837 від 07.05.2020 про сплату судового збору в розмірі 210,20грн та платіжне доручення №12907 від 02.06.2020 про сплату судового збору в розмірі 3494,06грн. Отже, судовий збір сплачено на загальну суму 3704,26грн.
Відповідно до прохальної частини позовної заяви позивачем заявлено дві вимоги: майнову (про стягнення заборгованості) та немайнову (зобов`язання повернути майно).
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , ставки судового збору встановлюються у таких розмірах за подання до господарського суду:
1)позовної заяви майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб
2)позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" від 14.11.2019 прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлений в сумі 2102,00грн.
Відповідно до ч. 1,2 ст. 172 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Таким чином, відповідно до вимог чинного законодавства за позовними вимогами в цій справі позивачу необхідно оплатити судовий збір на загальну суму 5121,89грн (3019,85грн судовий збір за майнову вимогу та 2102,00грн судовий збір за немайнову вимогу).
Крім того, згідно із ч.1 ст. 172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Відповідно до ч.1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до п.2 Правил надання послуг поштового зв`язку затверджених Постановою КМУ від 05.03.2009 №270 документом, що підтверджує прийняття для пересилання реєстрованого поштового відправлення є розрахунковий документ встановленої форми та змісту, що підтверджує надання послуг поштового зв`язку, а саме касовий чек, розрахункова квитанція.
При дослідженні позовних матеріалів суд встановив, як докази направлення копії позовної заяви з доданими до неї документами на адресу відповідача, не надано розрахункового документа (фіскальний чек чи поштова квитанція), який може вважатися належним доказом надсилання сторонам копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Також відповідно до ч.3 ст. 162 ГПК України, зазначено вимоги, які повинна містити позовна заява.
При дослідженні позовних матеріалів суд встановив, що позивачем не зазначено доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів.
Так, положеннями ст. 116 Господарського процесуального кодексу України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок. Строк, обчислюваний роками, закінчується у відповідні місяць і число останнього року строку. Строк, обчислюваний місяцями, закінчується у відповідне число останнього місяця строку. Якщо закінчення строку, обчислюваного місяцями, припадає на такий місяць, що відповідного числа не має, строк закінчується в останній день цього місяця. Якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день. Перебіг строку, закінчення якого пов`язане з подією, яка повинна неминуче настати, закінчується наступного дня після настання події.
Відтак, суд приходить до висновку, що подану позовну заяву, відповідно до положень ст. 164, 172, 174 ГПК України, слід залишити без руху, та надати позивачу час для виправлення недоліків, які вказані судом.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, ч.11 ст. 176, 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Львівської області, -
УХВАЛИВ:
1.Позовну заяву залишити без руху.
2.Надати ТзОВ ВТФ Меркурій-центр строк до 30.06.2020 для виправлення встановлених судом недоліків, а саме:
-надати документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку та розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону;
-надати документи, які підтверджують відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів, а саме, фіскальний чек, поштову квитанцію;
-зазначити докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності);
-повідомити щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів;
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://lv.arbitr.gov.ua .
Суддя Ділай У.І.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 15.06.2020 |
Оприлюднено | 18.06.2020 |
Номер документу | 89850674 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Ділай У.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні