Справа № 139/389/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 червня 2020 року смт Муровані Курилівці
Мурованокуриловецький районний суд Вінницької області
в складі: головуючої судді Коломійцевої В.І.,
за участю секретаря судових засідань Пилипчук В.П.,
заявника ОСОБА_1 ,
свідків: ОСОБА_2 та ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Муровані Курилівці цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Морозівська сільська рада Мурованокуриловецького району Вінницької області, про встановлення факту родинних відносин, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин. Свої вимоги мотивувала тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_4 . Після її смерті залишилася спадщина. Єдиним спадкоємцем за законом після смерті матері є вона. Разом з тим, нотаріусом їй відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину у зв`язку з відсутністю документів, які б доводили факт родинних відносин між нею та ОСОБА_4 . Тому за захистом своїх прав вона змушена звернутися до суду та просила встановити вказаний факт.
Ухвалою суду від 25.05.2020 заяву ОСОБА_1 прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі.
В судовому засіданні заявник ОСОБА_1 свою заяву підтримала за обставин у ній викладених, просила її задоволити.
Представник заінтересованої особи Морозівської сільської ради в судове засідання не з`явився, направивши заяву в якій просив справу слухати у його відсутності, проти встановлення факту не заперечив (а.с. 34).
Суд вважав можливим, відповідно до вимог ст.ст. 43, ч. 3 ст. 211 ЦПК України, розглянути справу у відсутності представника заінтересованої особи.
Суд, заслухавши заявника, свідків, дослідивши письмові докази, вважає, що заява про встановлення факту родинних відносин підлягає задоволенню.
Так, судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в смт Муровані Курилівці Вінницької області померла ОСОБА_4 (а.с. 8).
З свідоцтва про народження заявника (а.с. 10), її свідоцтв про укладення шлюбу (а.с. 11, 13), свідоцтва про розірвання шлюбу (а.с. 12) слідує, що матір`ю ОСОБА_1 записана ОСОБА_4 .
ОСОБА_4 (дошлюбне прізвище - ОСОБА_4 (а.с. 14) ІНФОРМАЦІЯ_3 вийшла заміж за ОСОБА_7 , взявши, при цьому, прізвище чоловіка (а.с. 15). Однак, 16.10.1967 шлюб між ними було розірвано і ОСОБА_4 відновила своє дошлюбне прізвище (а.с. 17).
Також, позивачем надано суду Свідоцтво про розірвання шлюбу серії НОМЕР_1 з якого слідує, що 17.08.1988 було розірвано шлюб між ОСОБА_4 та ОСОБА_8 та залишено жінці прізвище ОСОБА_4 (а.с. 19).
При цьому, згідно Витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про відсутність актового запису цивільного стану від 11.11.2016 в органах ДРАЦС відсутні відомості про шлюб, який було розірвано відповідно до вищевказаного Свідоцтва (а.с. 18).
Разом з тим, Апеляційним судом Вінницької області у постанові № 139/1187/16-ц від 02.02.2017 встановлено ту обставину, що між ОСОБА_8 та ОСОБА_4 був укладений шлюб, що підтверджувалося актовим записом № 89 про шлюб, вчинений 17.07.1982 Білібінським відділом ЗАГС Магаданської області (а.с. 24-28).
Таким чином, із вказаного прослідковується родинний зв`язок мати-дочка між ОСОБА_4 та ОСОБА_1 .
Також, допитані в судовому засіданні свідки ОСОБА_2 та ОСОБА_3 кожний окремо суду показали, що вони тривалий час проживають в одному будинку по сусідству із заявницею, з якою з 2012 року проживала її мати ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Крім пояснень в судовому засіданні заявника, свідків, та обставина, що ОСОБА_1 - дочка ОСОБА_4 доводиться також викопіюванням з погосподарської книги Вищеольчедаївської сільської ради (а.с. 29).
Відмовою приватного нотаріуса (а.с. 23) та поясненнями в суді заявник довела, що встановлення факту родинних відносин їй необхідне для оформлення своїх спадкових прав і що інакше як через суд, вона не зможе захистити свої інтереси спадкоємця.
Керуючись ст.ст. 2, 10, 78-80, 89, 263, 315-319 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву задовольнити повністю.
Встановити факт, що ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , була матір`ю ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Апеляційна скарга подається до Вінницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення суду.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП: НОМЕР_2 , зареєстрована адреса проживання: АДРЕСА_1 .
Заінтересована особа: Морозівська сільська рада Мурованокуриловецького району Вінницької області , код ЄДРПОУ 20089120, місцезнаходження: Вінницька область, Мурованокуриловецький район, с. Морозівка, вул. Сонячна, 24.
Рішення складено 18.06.2020 о 14:30 год.
Суддя:
Суд | Мурованокуриловецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 18.06.2020 |
Оприлюднено | 19.06.2020 |
Номер документу | 89886001 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Мурованокуриловецький районний суд Вінницької області
Коломійцева В. І.
Цивільне
Мурованокуриловецький районний суд Вінницької області
Коломійцева В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні