Рішення
від 17.06.2020 по справі 289/434/20
РАДОМИШЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 289/434/20

Номер провадження 2-о/289/74/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.06.2020 м. Радомишль

Радомишльський районний суд Житомирської області в складі:

головуючого судді Сіренко Н.С.,

за участю: секретаря судового засідання Галькевич Ю.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа - Котівський старостинський округ Радомишльської міської ради Житомирської області про встановлення факту родинних відносин,

В С Т А Н О В И В :

Заявник звернувся до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин. В заяві посилається на те, що його брат ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 60 років у м. Радомишль Житомирської області. Заявник зазначає, що є спадкоємцем другої черги після смерті брата має намір звернутись до суду із позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, проте в свідоцтві про народження брата помилково зазначено дошлюбне прізвище матері. Від встановлення зазначеного факту залежить подальше оформлення спадкових прав після смерті брата заявника.

Заявник надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності, заявлені вимоги підтримує та просить суд їх задовольнити.

Представник заінтересованої особи у судове засідання не з`явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлявся.

Враховуючи вищевикладені обставини, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Так судом встановлено, що ОСОБА_2 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 у с. Заболоть Радомишльського району Житомирської області, у Свідоцтві про народження серії НОМЕР_1 його батьками вказані: батько - ОСОБА_3 , мати - ОСОБА_4 (а.с.6).

Відповідно до копії архівної довідки виданої 11.12.2014 за № Р/2926-1 Державним архівом Житомирської області, у книзі реєстрації актових записів про народження по ОСОБА_5 сільраді Радомишльського району за 1925 рік зазначено, що ОСОБА_4 народилася ІНФОРМАЦІЯ_3 , запис реєстрації № 81 від 21.04.1925, батько: ОСОБА_6 , мати: ОСОБА_7 (а.с.14).

Як вбачається з копії Свідоцтва про народження від 22.02.1954, заявник ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_4 у с. Заболоть Радомишльського району Житомирської області, його батьками є: батько - ОСОБА_8 , мати - ОСОБА_9 (а.с.8).

Мати заявника ОСОБА_10 29.04.1953 уклала шлюб з ОСОБА_8 про, що виконавчим комітетом Заболотської сільської ради Радомишльського району Житомирської області зроблено актовий запис за № 4 та отримала прізвище " ОСОБА_11 " (а.с.11).

ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 60 років у м. Радомишль Житомирської області помер ОСОБА_2 , що підтверджується копією Свідоцтва про смерть від 13.10.2006 серії НОМЕР_2 (а.с.7).

Згідно копії довідки виданої Котівським старостинським округом Радомишльської міської ради Житомирської області від 17.12.2019 № 329, померлий ОСОБА_2 на день смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 постійно проживав та був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 . Крім померлого в цьому житловому будинку на день його смерті та протягом шести місяців більш ніхто не проживав і не був зареєстрований (а.с.13).

Після смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина до складу якої входить земельна ділянка загальною площею 2,44 га, яка розташована на території Котівської сільської ради Радомишльського району Житомирської області, що належала спадкодавцю на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯБ № 233809 (а.с.9).

Згідно виписки з погосподарської книги Заболотського старостинського округу Радомишльського району Житомирської області від 03.02.2020, в погосподарській книзі № 4 с. Заболоть Радомишльського району Житомирської області на 1950-1952, особовий рахунок № НОМЕР_3 , рахується житловий будинок за адресою: АДРЕСА_2 , рік побудови будинку - НОМЕР_4 . За період 1950-1952 погосподарська книга № 4 особовий рахунок № НОМЕР_3 , головою домогосподарства рахується ОСОБА_3 , 1921 року народження, до ІНФОРМАЦІЯ_5 , в будинку зареєстровані: дружина - ОСОБА_10 1925 року народження, син - ОСОБА_2 , 1946 року народження, син - ОСОБА_12 , 1948 року народження (а.с.12).

З повідомлення завідувача Радомишльської державної нотаріальної контори Житомирської області від 17.03.2020, спадкоємці ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , із заявами про прийняття спадщини, заявами про відмову від прийняття спадщини на користь інших спадкоємців не зверталися. Спадкова справа до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 Радомишльською державною нотаріальною конторою не заведена (а.с.25).

Статтею 76 ЦПК України передбачено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими та електронними засобами; висновками експертів; показаннями свідків.

Положеннями п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України регламентовано, що суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту: родинних відносин між фізичними особами. Частиною 2 передбачено, що у судовому порядку можуть бути встановлені факти від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

У відповідності до п. 1 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 р. № 5 Про судову практику про справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян.

За приписами п 7 постанови Пленуму Верховного Суду України "Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення" №5 від 31.03.1995, суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину. Суд не може відмовити в розгляді заяви про встановлення факту родинних відносин з мотивів, що заявник може вирішити це питання шляхом встановлення неправильності запису в актах громадянського стану.

З`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються заявлені вимоги, суд приходить до висновку, що подані докази повністю узгоджуються між собою і вказують на наявність родинних відносин між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .

Встановлення факту родинних відносин має для заявника юридичне значення, оскільки необхідне для оформлення спадкових прав після смерті ОСОБА_2 .

Враховуючи, що не встановлення вищевказаного факту може призвести до порушення майнових прав заявника, а інший порядок встановлення даного факту законом не визначено, суд задовольняє заяву.

На підставі викладеного, керуючись Постановою Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 р. № 5 Про судову практику про справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення , ст.ст. 4, 12, 293, 315 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Заяву ОСОБА_1 (місцезнаходження/місце проживання: АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_5 ), заінтересована особа - Котівський старостинський округ Радомишльської міської ради Житомирської області (місцезнаходження/місце проживання: с. Котівка, Радомишльський р-н, Житомирська обл., 12233, код ЄДРПОУ 04392936) про встановлення факту родинних відносин - задовольнити.

Встановити факт, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , уродженець с. Заболоть Радомишльського району Житомирської області, РНОКПП НОМЕР_5 , являється рідним братом ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 60 років у м. Радомишль Житомирської області.

Рішення суду може бути оскаржене безпосередньо до Житомирського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом 30 днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до п.п. 15.5 п. 15 Розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Н. С. Сіренко

СудРадомишльський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення17.06.2020
Оприлюднено19.06.2020
Номер документу89889742
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —289/434/20

Рішення від 17.06.2020

Цивільне

Радомишльський районний суд Житомирської області

Сіренко Н. С.

Ухвала від 18.03.2020

Цивільне

Радомишльський районний суд Житомирської області

Сіренко Н. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні