ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
17.06.2020Справа № 910/2702/20
Господарський суд міста Києва у складі судді Ковтуна С.А., дослідивши матеріали справи
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю Київські енергетичні послуги
до товариства з обмеженою відповідальністю АВ Альянс
про стягнення 189724,86 грн.,
Представники:
не викликались
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду міста Києва звернулося з позовом товариство з обмеженою відповідальністю Київські енергетичні послуги до товариства з обмеженою відповідальністю АВ Альянс про стягнення 189724,86 грн., з яких: 188773,23 грн. боргу, 574,08 грн. 3% річних, 377,55 грн. інфляційних.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач не належним чином виконував умови договору про постачання електричної енергії споживачу № 82565016ПВ від 17.09.2019.
Суд своєю ухвалою від 28.02.2020, на підставі ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, залишив позовну заяву без руху.
Позивач у строк, встановлений судом, усунув недоліки позовної заяви.
Суд своєю ухвалою від 12.03.2020 відкрив провадження у справі № 910/2702/20, постановив розглядати справу у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Відповідач відхилив позовні вимоги у повному обсязі, не погодившись з наданим позивачем розрахунком заборгованості. За твердженням відповідача, позивач не надав документів, на підставі яких здійснено нарахування.
У свою чергу позивач зазначив, що з 25.09.2019 відповідач зареєструвався та почав користуватися особистим кабінетом споживача електричної енергії, за допомогою якого здавав акти про фіксацію показів приладів обліку за кожен розрахунковий період, що за своїм змістом є звітами про спожиту електричну енергію. Відповідно до наданих відповідачем актів про фіксацію показів приладів обліку позивач формував пакет розрахункових документів, зокрема за грудень 2019 року.
Так, згідно з п. 4 додатку 4 до договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг Умови користування інтернет-сервісом Особистий кабінет для споживачів , у разі наявності у постачальника показів комерційних засобів обліку електричної енергії споживача, постачальник має право на підставі цієї інформації здійснити нарахування споживачу та надіслати йому (за допомогою інтернет-сервісу) пакет розрахункових документів разом з актом прийняття-передавання товарної продукції та іншими документами. У такому випадку споживач, у якого наявний ЕЦП, зобов`язаний протягом двох днів підписати ЕЦП документи, сформовані за допомогою інтернет-сервісу, та повернути постачальнику зазначені документи за допомогою інтернет-сервісу. У разі неповернення постачальнику вищезазначених документів у зазначений термін, вони вважаються дійсними та узгодженими сторонами за наявності ЕЦП постачальника.
Враховуючи вищевикладене, акти про фіксацію показів приладів обліку формуються відповідачем у особистому кабінеті та підписуються ним і позивачем шляхом накладення ЕЦП, про що свідчить відмітка у лівому нижньому кутку документів. Таким способом було сформовано та підписано сторонами акт про фіксацію приладів обліку станом на 01.01.2020, а отже один екземпляр наявний у відповідача.
На підставі отриманого акту про фіксацію приладів обліку станом на 01.01.2020 позивачем було сформовано та у вказаний вище спосіб надіслано рахунки та акти приймання-передавання товарної продукції, які відповідно до інформації з програмного комплексу позивача щодо обліку юридичних споживачів електричної енергії були одержані та підписані відповідачем. Зокрема, на рахунку № 82565016/12/1 від 01.01.2020, у нижньому лівому кутку знаходиться відмітка, яка підтверджує факт підписання цього документа відповідачем і, як наслідок, наявність його у відповідача. Така ж відмітка знаходиться на акті приймання-передавання товарної продукції № 82565016/12/1 від 31.12.2019.
Вищевказані документи, які є додатками до позовної заяви, підтверджують факт наявності у відповідача заборгованості за електричну енергію перед позивачем у розмірі 188773,23 грн.
Розглянувши надані документи і матеріали, всебічно та повно з`ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення проти позовних вимог, об`єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив:
17.09.2019 товариство з обмеженою відповідальністю Київські енергетичні послуги (постачальник) та товариство з обмеженою відповідальністю AB Альянс (споживач) уклали договір про постачання електричної енергії споживачу № 82565016ПВ (далі - Договір), додатком 2 до якого є індивідуальна комерційна пропозиція постачальника електричної енергії ТОВ Київські енергетичні послуги ІКП № 1 Аванс (далі - комерційна пропозиція).
Відповідно до п. 2.1 Договору позивач продає електричну енергію відповідачу для забезпечення потреб електроустановок відповідача, а відповідач оплачує позивачу вартість використаної (купованої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами договору.
Відповідач розраховується із позивачем за електричну енергію за цінами, що визначаються відповідно до механізму визначення ціни електричної енергії, згідно з обраною відповідачем комерційною пропозицією (п. 5.1 Договору).
Згідно з пунктом 5.5 Договору розрахунковим періодом є календарний місяць.
Відповідно до п. 5.1 індивідуальної комерційної пропозиції остаточний розрахунок за фактичними обсягами споживання проводиться відповідачем не пізніше, ніж на 5-ий робочий день після закінчення розрахункового періоду.
У розділі 2 індивідуальної комерційної пропозиції (додаток № 2 до Договору) вказана формула нарахування ціни електричної енергії (грн. за 1 кВт*год, без ПДВ) для розрахункового періоду: Ці = Црдн х Кі + Р + Т + Цп . Розшифровка цієї формули наведена в розділі 2 індивідуальної комерційної пропозиції.
Згідно з умовами Договору у споживача є можливість користуватися сервісом Особистий кабінет для споживачів електроенергії (інтернет-сервіс), створеним з метою обміну в електронному вигляді через Інтернет (в режимі реального часу) між постачальником та споживачем звітними та розрахунковими документами, передбаченими умовами цього Договору, за наявності електронного цифрового підпису (ЕЦП) та для можливості перегляду споживачем інформації в базі даних постачальника стосовного його взаємовідносин з постачальником (незалежно від наявності ЕЦП).
Відповідно до абз. 2 п. 4.24 Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312, при відсутності у платіжному документі у реквізиті призначення платежу посилань на період, за який здійснюється оплата або перевищення суми платежу, необхідної для цього періоду, ці кошти, перераховані споживачем за електричну енергію, електропостачальник має право зарахувати як погашення існуючої заборгованості нього споживача з найдавнішим терміном її виникнення.
На підставі отриманих даних про спожиті відповідачем обсяги електроенергії позивач сформував рахунок на оплату спожитої електричної енергії від 01.01.2020 № 82565016/12/1 за грудень 2019 року на суму 189590,09 грн.
816,86 грн., які надійшли від відповідача, позивач зарахував як часткову оплату за грудень 2019 року.
У зв`язку із наявністю у відповідача заборгованості за фактично спожиту електричну
енергію, позивач припинив дію договору з 01.01.2020, надіславши відповідачеві повідомлення № 25/4/10/26001 від 04.12.2019 про припинення дії договору. Останній день дії договору - 31.12.2019.
Позивач надіслав на адресу відповідача вимогу про сплату заборгованості № 25/4/7/20/661 від 10.01.2020.
Відповідач вимогу не задовольнив.
Після звернення позивача з цим позовом до суду, відповідач не сплатив 188773,23 грн. боргу.
Згідно з нормами ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Факт наявності боргу у відповідача перед позивачем у сумі 188773,23 грн. належним чином доведений, документально підтверджений та відповідачем не спростований.
Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Відповідно до ст. 625 ЦК України боржник на вимогу кредитора у випадку прострочення грошового зобов`язання повинен сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції та три проценти річних з простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
За розрахунком позивача, перевіреним судом, до стягнення з відповідача підлягає 574,08 грн. трьох процентів річних та 377,55 грн. інфляційних втрат.
Відповідно до ст. 73 Господарського процесуального кодексу України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд встановлює наявність чи відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставини, які мають значення для вирішення справи.
Згідно зі ст. 74 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Приймаючи рішення, суд зобов`язаний керуватись наданими сторонами доказами.
Позивач належним чином довів порушення його прав зі сторони відповідача.
Обставини, на які посилається позивач як на підставу своїх вимог, належним чином доведені і відповідачем не спростовані, а тому позовні вимоги позивача до останнього підлягають задоволенню повністю.
Відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на відповідача.
На підставі викладеного, керуючись статтями 129, 232, 233, 236, 237, 238, 240, 248 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Задовольнити повністю позов товариства з обмеженою відповідальністю Київські енергетичні послуги до товариства з обмеженою відповідальністю АВ Альянс .
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю АВ Альянс (вул. Андрія Малишка, 5, м. Київ, 02192, код 42096025) на користь товариства з обмеженою відповідальністю Київські енергетичні послуги (вул. Юрія Іллєнка, 31, м. Київ, 04050, код 41916045) 188773,23 грн. боргу, 574,08 грн. 3% річних, 377,55 грн. інфляційних втрат, 2102,00 грн. судового збору.
Відповідно до ст. 241 Господарського процесуального кодексу України, рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Згідно з ч. 1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга може бути подана в порядку, передбаченому підпунктом 17.5 пункту 17 розділу XI Перехідні положення Господарського процесуального кодексу України .
Суддя С. А. Ковтун
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.06.2020 |
Оприлюднено | 19.06.2020 |
Номер документу | 89895051 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Ковтун С.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні