справа № 399/440/20
провадження № 2-о/399/18/2020
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 червня 2020 року Суддя Онуфріївського районного суду Кіровоградської області Шуліка О.О., розглянувши матеріали справи за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Головне управління Пенсійного фонду України у Кіровоградській області про встановлення факту належності документу,-
В С Т А Н О В И В:
Заявник звернулася до суду з заявою про встановлення факту належності архівної довідки трудового архіву Онуфріївської районної ради від 13 квітня 2020 року № 71/01-14 про встановлення мінімум вихододнів, стаж роботи та заробітну плату в СВК Успенський (колгосп ІНФОРМАЦІЯ_1 Леніна ) за періоди роботи з 1987 року по 1997 рік та з 1992 року по 1995 рік належать їй ОСОБА_2 .
Відповідно до частини 3статті 294 Цивільного процесуального кодексу Українисправи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Ознайомившись з матеріалами заяви,суддя дійшов висновку,що заява підлягає залишенню без руху,оскільки подана з порушенням вимог статей 185 , 318 Цивільного процесуального кодексу України , з огляду на наступне.
Згідно зістаттею 318 Цивільного процесуального кодексу України у заяві повинно бути зазначено: який факт заявник просить встановити та з якою метою; причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; докази, що підтверджують факт. До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.
Статтею 293 ЦПК України визначено, що окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Так, вирішуючи питання про прийняття заяв про встановлення фактів, що мають юридичне значення, необхідно враховувати, що ці заяви повинні відповідати вимогам щодо її змісту, передбаченим ст. 318 цього Кодексу . Важливе значення має вимога про обов`язкове зазначення у заяві мети встановлення юридичного факту, оскільки мета дає можливість зробити висновок, чи дійсно цей факт є юридичним і чи тягне він правові наслідки. У заяві необхідно також вказати причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт, та навести докази його існування. З урахуванням зазначеної в заяві мети, суд визначає коло осіб, які можуть бути залучені до участі у справі. Якщо у заяві не зазначено, який конкретно факт просить встановити заявник, з яких причин неможливо одержати або відновити документ, що посвідчує цей факт, якими доказами він підтверджується, або до заяви не приєднано довідки про неможливість одержання чи відновлення необхідних документів, суддя відповідно до ст. 185 ЦПК України постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави для залишення заяви без руху і надає заявникові строк для усунення недоліків. У разі невиконання цих вказівок зава вважається неподаною і повертається заявникові, про що суддя постановляє мотивовану ухвалу.
Так, зі змісту заяви вбачається, що заявник не зазначив у заяві мети встановлення юридичного факту, оскільки зазначення заявником про отримання усної відмови в призначенні Головним управлінням Пенсійного фонду України у Кіровоградській області пенсії по інвалідності не є належним підтвердженням мети встановлення факту належності документу, що позбавляє суд зробити висновок, чи дійсно цей факт є юридичним і чи тягне він правові наслідки та суд не має змоги визначити коло заїнтересованих осіб.
Відповідно до ст. 185 ЦПК Українив ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладені обставини, вважаю доцільним залишити заяву ОСОБА_1 без руху та надати строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали, а саме: зазначити з якою метою заявник просить встановити факт належності документа та надати докази відмови в оформленні пенсії по інвалідності, саме з підстав розбіжностей в написанні прізвища заявника.
Керуючись ст.ст. 185 , 318 ЦПК України , суддя-
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа Головне управління Пенсійного фонду України у Кіровоградській області про встановлення факту належності документу залишити без руху та надати заявнику строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання копії ухвали про залишення заяви без руху.
Роз`яснити заявнику, що у разі невиконання ухвали суду в зазначений строк заява буде вважатися неподаною та буде повернута заявнику зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.О. Шуліка
Суд | Онуфріївський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 17.06.2020 |
Оприлюднено | 19.06.2020 |
Номер документу | 89899321 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Онуфріївський районний суд Кіровоградської області
Шуліка О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні