Рішення
від 18.06.2020 по справі 657/325/20
КАЛАНЧАЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 657/325/20

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.06.2020 року Каланчацький районни суд Херсонської області

в складі:

головуючого судді Максимович І. В.

за участю секретаря Сайчишина В.В.

представник позивача Кушніренко С.В.

представник третьої особи Стринжа О.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_3 , адреса проживання: АДРЕСА_1 до ОСОБА_4 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_4 , третя особа : Служба у справах дітей Каланчацької РДА, Херсонської області, адреса: вул. Херсонська, б.1, смт. Каланчак, Херсонської області, код ЄДРПОУ - 04060080, про розірвання шлюбу,

В С Т А Н О В И В :

Позивач ОСОБА_3 звернулась до Каланчацького районного суду Херсонської області з позовом до відповідача ОСОБА_4 , третя особа: Служба у справах дітей Каланчацької РДА, Херсонської області про розірвання шлюбу на підставі ст. 110-112 Сімейного кодексу України.

Представник позивача Кушніренко С.В. ( діє на підставі ордеру серія ХС № 175013 від 25.03.2020 року, договір про надання правової допомоги від 17.03.2020 року, свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю № 466 від 26.12.2009 року) в судовому засіданні заявлені позивачем вимоги підтримав та зазначив, що позивач з відповідачем перебувають в шлюбі з 19 січня 2016 року, який зареєстровано 19 січня 2016 року Виконавчим комітетом Мирненської селищної ради Каланчацького району Херсонської області, актовий запис №3.

Від даного шлюбу є неповнолітня дитина - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Позивач просить розірвати шлюб з відповідачем, посилаючись на те, що на протязі спільного сімейного життя вони не змогли знайти спільних поглядів, щодо основних засад сім`ї. Одруження з відповідачем виявилось невдалим у зв`язку з різними поглядами на життя та різними правилами співжиття. На протязі останіх трьох років сторони припинили фактичні шлюбні відносини, оскільки вони проживають за різними адресами. За таких обставин збереження шлюбу та подальше спільне життя суперечить інтересам сім`ї та унеможливлює примирення з відповідачем. Також сторони не дійшли згоди, щодо місця проживання дитини.

Ухвалою судді від 06.03.2020 року відкрито провадження по справі та вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження. Будь-яких інших процесуальних дій по справі не вчинялося.

Позивач ОСОБА_5 в судове зсідання не з`явилась, причину неявки суду не повідомила. Про час, дату та місце розгляду справи повідомлялась належним чином.

Представник позивача: Кушніренко С . В. в судовому засіданні заявлені позивачем вимоги підтримав та просив їх задоволити з підстав викладених в позовній заяві.

Відповідач ОСОБА_4 в судове зсідання не з`явився. Про час, дату та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, судовою повісткою з поштовим повідомленням. Причину неявки суду не повідомив.

Представник третьої особи Стринжа О.С. (діє згідно довіреності від 17.06.2020 року) в судовому засіданні заявлені позивачем підтримала та зазначила, що не заперечує, щодо їх задоволення.

Згідно ч.2 ст.43 ЦПК України відповідач зобов`язаний добросовісно здійснювати процесуальні права і виконувати процесуальні обов`язки, що відповідно до принципу юридичної визначеності, як складової частини конституційного принципу верховенства права, зобов`язує відповідача самостійно цікавитися перебігом розгляду судом пред`явленого до нього позову. Тривала відсутність такого інтересу з боку відповідача свідчить про його небажання захищати свої процесуальні права.

Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 280 ЦПК України.

Суд, заслухавши, представника позивача та третьої особи, дослідивши надані докази у їх сукупності, вважає можливим ухвалити рішення про задоволення позову, з наступних підстав.

Сторони перебувають в шлюбі з 19 січня 2016 року. Шлюб зареєстровано 19 січня 2016 року Виконавчим комітетом Мирненської селищної ради Каланчацького району Херсонської області, актовий запис №3.

В силу статті 51 Конституції України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка.

Шлюбні відносини сторони припинили з причин різних поглядів на сімейне життя. Для надання строку на примирення позивач не згодна.

На даний час їхні шлюбні відносини фактично припинено, спільний побут та господарство не ведеться.

З огляду на викладене суд вважає, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам кожного з них, сторони до збереження сім`ї не прагнуть.

Відповідно до ч. 2 ст.112 Сімейного Кодексу України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, що мають істотне значення.

Відповідно до ч. 2 ст. 114 Сімейного Кодексу України - у разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішення суду про розірвання шлюбу.

Відповідно до ч. 1 ст. 110 Сімейного Кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред`явлений одним із подружжя.

Оскільки позивач наполягає на розірванні шлюбу, то відповідно відмова в розірванні шлюбу буде примушенням до шлюбу та шлюбним відносинам, що є неприпустимим.

Відповідно до ст. 113 Сімейного Кодексу України особа, яка змінила своє прізвище у зв`язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.

Оскільки позивач при реєстрації шлюбу змінила прізвище, вона має право після розірвання шлюбу залишити його.

Згідно з ч. 3 ст. 115 Сімейного Кодексу України - документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.

Суд задовольняє позовні вимоги позивача про розірвання шлюбу, оскільки побудова сімейних відносин повинна здійснюватись на паритетних засадах, на почуттях взаємної любові та поваги, взаємодопомоги і підтримки (ст.1 СК України) та не може будуватися на примушені сторони до навіть формального знаходження в зареєстрованому шлюбі.

Суд вважає, що позов підлягає задоволенню, оскільки подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам кожного з них, шлюб носить формальний характер.

Стаття 161 СК України передбачає, що якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

Під час вирішення спору щодо місця проживання дітей береться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов`язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров`я та інші обставини, що мають істотне значення.

Відповідно до ч.1 ст.141 СК України мати, батько мають рівні права та обов`язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.

Відповідно до ч. 1 ст. 29 ЦК України місцем проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому (гуртожиток, готель тощо), у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово.

Відповідно до ч.4 ст.29 ЦК України місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров`я, в якому вона проживає.

Місце проживання дитини цього віку визначається за згодою батьків. При цьому не має значення, чи знаходяться батьки у шлюбі між собою, чи проживають вони спільно. Крім того, питання про визначення місця проживання дитини має вирішуватися не тільки з урахуванням інтересів кожного з батьків, а перш за все з урахуванням прав та законних інтересів дитини - її права на належне батьківське виховання, яке повною мірою може бути забезпечене тільки обома батьками; права на безперешкодне спілкування з кожним з батьків, здійснення обома батьками якого є запорукою нормального психічного розвитку дитини.

Відповідно до ст. ст. 18, 27 Конвенції про права дитини, ратифікованої постановою Верховної Ради України від 27 лютого 1991 року (далі - Конвенція), держави-учасниці докладають всіх можливих зусиль до того, щоб забезпечити визнання принципу загальної та однакової відповідальності обох батьків за виховання і розвиток дитини. Батьки або у відповідних випадках законні опікуни несуть основну відповідальність за виховання і розвиток дитини. Найкращі інтереси дитини є предметом їх основного піклування.

Держави-учасниці визнають право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини.

У п. 1 ст. 9 указаної Конвенції передбачено, що держави-учасниці забезпечують те, щоб дитина не розлучалася з батьками всупереч їх бажанню, за винятком випадків, коли компетентні органи згідно з судовим рішенням, визначають відповідно до застосовуваного закону і процедур, що таке розлучення необхідне в якнайкращих інтересах дитини. Таке визначення може бути необхідним у тому чи іншому випадку, наприклад, коли батьки жорстоко поводяться з дитиною або не піклуються про неї, або коли батьки проживають роздільно і необхідно прийняти рішення щодо місця проживання дитини.

В усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини (ч. 1 ст. 3 Конвенції).

Враховуючи, що на даний час малолітній ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає з матір`ю ОСОБА_3 , за місцем проживання дитини створені всі необхідні умови для проживання та розвитку дитини, орган опіки та піклування вважає за доцільне визначити місце проживання дитини з матір`ю, суд вважає що позовна заява підлягає до задоволення.

Суд розподіляє судові витрати, відповідно до положень ст. 141 ЦПК України та стягує з відповідача на користь позивача витрати по сплаті судового збору у розмірі 1681 грн. 60 коп.

Керуючись ст.ст. 110, 112, 114, 113, 115 СК України ст.ст. ст.ст. 12, 13, 141, 200, 247, 259, 263, 264,265, 268,280 ЦПК України, ст. ст. 9, 18, 27 Конвенції про права дитини, суд-

У Х В А Л И В :

Позов ОСОБА_3 , адреса проживання: АДРЕСА_1 до ОСОБА_4 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_4 , третя особа : Служба у справах дітей Каланчацької РДА, Херсонської області, адреса: вул. Херсонська, б.1, смт. Каланчак, Херсонської області, код ЄДРПОУ - 04060080, про розірвання шлюбу- задовольнити .

Розірвати шлюб укладений між ОСОБА_3 та ОСОБА_4 укладений 19 січня 2016 року у Виконавчому комітеті Мирненської селищної ради Каланчацького району Херсонської області, актовий запис №3 в Книзі реєстрації актів про одруження.

Визначити місце проживання ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 разом з матір`ю ОСОБА_3 як з матір`ю.

Стягнути з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_3 витрати по сплаті судового збору у розмірі 1681 грн. 60 коп. та витрати на правову допомогу у розмірі 300,00 грн.

Рішення може бути оскаржене безпосередньо до Херсонського Апеляційного суду шляхом подачі в 30-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Рішення після набрання ним законної сили надіслати Каланчацькому РВ ДРАЦС ПМУЮ (м. Одеса) для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.

Учасник справи, якому повне заочне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на заочне рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому відповідного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Суддя: Максимович І. В.

Відомості про учасників справи згідно п. 4 ч. 5 ст.265 ЦПК України:

Позивач: ОСОБА_3 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків- НОМЕР_1 .

Представник позивача: Кушніренко Сергій Володимирович , адреса: АДРЕСА_5 .

Відповідач: ОСОБА_4 , адреса проживання: АДРЕСА_4 , реєстраційний номер облікової картки платника податків та номер паспорта - невідомо.

Третя особа: Служба у справах дітей, Каланчацької РДА, Херсонської області, адреса: 75800, вул. Херсонська, б. 1, смт. Каланчак, Херсонська область, Код ЄДРПОУ : 04060080.

СудКаланчацький районний суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення18.06.2020
Оприлюднено19.06.2020
Номер документу89901780
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —657/325/20

Рішення від 18.06.2020

Цивільне

Каланчацький районний суд Херсонської області

Максимович І. В.

Ухвала від 06.03.2020

Цивільне

Каланчацький районний суд Херсонської області

Максимович І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні