Справа №1-114/2008р.
Вирок
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 листопада 2008 року Іваничівський районний суд Волинської області
в складі: головуючого Дильного Г.М.
за участю секретаря Кирилюк Л.М.
прокурора Гарама Ю.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Іваничі справу про обвинувачення ОСОБА_1 - ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки та жительки с Хмельницьке Горохівського району Волинської області, українки, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючої, раніше не судимої,
у вчиненні злочину, передбаченого ст. 310 ч. 2 КК України ; -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 з весни по липень 2008 року на присадибній земельній ділянці в с Хмельницьке Горохівського району незаконно посіяла та вирощувала 1827(тисячу вісімсот двадцять сім) кущів маку снотворного.
Згідно висновку експерта № 0442/1228 вилучені рослини у ОСОБА_1 являють собою рослину виду мак снотворний, яка згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 770 від 06 травня 2000 року « Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», віднесена до рослин, які містять наркотичні засоби і обіг яких допускається для промислових цілей.
Допитана в судовому засіданні підсудна ОСОБА_1 свою вину у скоєнні інкримінованого злочину визнала повністю, щиро розкаялась і показала суду, що весною 2008 року на своїй земельній ділянці, яка розташована в с Хмельницьке Горохівського району посіяла мак для власних потреб. Насіння маку купила на ринку ще раніше. Даний мак обробляла сама, ніхто з членів родини мак сіяти і вирощувати не допомагав. Мак вона посіяла і вирощувала для власних потреб на кондитерські вироби, випічку, а не з метою його продажу.
26 липня 2008 року до неї приїхали працівники міліції і з її дозволу зайшли у господарство та в подальшому на город. На городі ними був виявлений і вилучений даний посів маку. Всього було 1827 кущів маку, декілька кущів працівники міліції забрали з собою для проведення експертизи.
Суд, заслухавши показання підсудної, думку прокурора, приходить до висновку про недоцільність дослідження інших доказів по справі, оскільки вони ніким не оспорюються, обмежившись дослідженням висновку експерта.
Із заключения експерта (а.с. 38-40) вбачається, що надані на експертизу зразки рослин являють собою рослину виду мак снотворний, яку віднесено до рослин, які містять наркотичні засоби і обіг яких допускається для промислових цілей.
На підставі досліджених в судовому засіданні доказів, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 умисно посіяла та вирощувала снотворний мак у кількості п'ятсот та більше рослин, і кваліфікує її дії за ст. 310 ч.2КК України.
При призначенні покарання суд враховує, що вчинений злочин відноситься до категорії тяжких.
По місцю проживання характеризується позитивно, до кримінальної відповідальності притягується вперше.
Обставиною, яка пом'якшує покарання підсудної є щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.
Обставин, які обтяжують покарання в судовому засіданні не встановлено. На підставі наведеного, суд приходить до висновку, що покарання ОСОБА_1 слід призначити в межах санкції статті закону, за якою вона притягується до кримінальної відповідальності без ізоляції від суспільства, із застосуванням ст. 75 КК України, оскільки особа підсудної не є суспільно-небезпечною.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд,
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні злочину, передбаченого ст. 310 ч.2 КК України і призначити їй покарання 3 (три) роки позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбуття призначеного покарання за умови що протягом іспитового строку на 1 (один) рік засуджена не скоїть нового злочину та виконає покладені на неї зобов'язання передбаченні ст. 76 КК України:- не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, та повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання.
Міру запобіжного заходу засудженій до набрання вироком законної сили залишити попередню, підписку про невиїзд.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судові витрати в сумі 287 грн. 65 коп.3а проведення експертизи. Речові докази по справі знищити.
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Волинської області протягом 15 діб з моменту проголошення через Іваничівський районний суд.
Суд | Іваничівський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 03.11.2008 |
Оприлюднено | 14.05.2010 |
Номер документу | 8990781 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Іваничівський районний суд Волинської області
Дильний Г.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні