Ухвала
від 19.06.2020 по справі 209/1712/20
ДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКА

Справа № 209/1712/20

Провадження № 1-кс/209/437/20

УХВАЛА

19 червня 2020 року слідчий суддя Дніпровського районного суду м.Дніпродзержинська Дніпропетровської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , представника власника майна адвоката ОСОБА_4 , розглянувши клопотання з доданими матеріалами слідчого Дніпровського ВП Кам`янського ВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Дніпродзержинської місцевої прокуратури ОСОБА_5 , про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР 27 травня 2020 року за № 12020040790000628, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 213 КК України,

ВСТАНОВИВ:

18 червня 2020 року до суду надійшло клопотання слідчого СВ Дніпровського ВП Кам`янського ВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , яке направлено поштовим відправленням 13 червня 2020 року, про арешт майна, а саме: зошиту з обліку приймання металобрухту, який опечатано в сейфпакет Національної поліції №INZ4026087, та проволоки металевої типу «ягоза», вагою 22 кг., які було вилучено 11 червня 2020 року під час проведення обшуку, на підставі ухвали слідчого судді Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська від 03 червня 2020 року, комплексу нежитлових будівель, розташованих за адресою: АДРЕСА_1 , власником яких є Товариство з додатковою відповідальністю «Дніпродзержинське автотранспортне підприємство 11204», код ЄДРПОУ 02904013.

На обґрунтування клопотання слідчим зазначено, що 26 травня 2020 року до чергової служби Дніпровського ВП Кам`янського ВП звернувся ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає по АДРЕСА_2 , із заявою про те, що по АДРЕСА_1 функціонує незаконний пункт прийому металобрухту.

За даним фактом 27 травня 2020 року СВ Дніпровського ВП Кам`янського ВП ГУНП в Дніпропетровській області внесені відомості до ЄДРД за № 12020040790000628 за правовою кваліфікацією - ч. 1 ст.213 КК України.

Допитаний вякості свідка ОСОБА_6 пояснив,що через тяжке матеріальнестановище вінзаймається зборомметалобрухту убалці в районі містаКам`янське -Дніпробуд.Після тогояк вінназбирає достатнюкількість металобрухту,він відносить йогодо колишньогоавтотранспортного підприємства,що знаходитьсяпо АДРЕСА_1 ,де здає йоговізуально знайомомучоловіку загроші заціною: одинкілограм чорного металуза 3,50грн.; одинкілограм кольорового металу за 60,00 грн. Ніяких документів, що посвідчують особу, не вимагають, ніяких квитанцій, чеків не видають. Вказаний пункт прийому металобрухту працює протягом чотирьох місяців.

Допитаний в якості свідка ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який мешкає по АДРЕСА_2 , надав аналогічні показання стосовно пункту прийому металобрухту, який розташований по АДРЕСА_1 .

Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна №210977173 від 02.06.2020 року, власником комплексу нежитлових будівель, які розташовані АДРЕСА_1 є Товариство з додатковою відповідальністю «Дніпродзержинське автотранспортне підприємство 11204», код ЄДРПОУ: 02904013.

Допитані 11 червня 2020 року в якості свідків ОСОБА_8 та ОСОБА_9 надали показання про те, що 11 червня 2020 року об 10.00 годині вони принесли на територію комплексу нежитлових будівель по АДРЕСА_1 проволоку металеву типу «ягоза», вагою 22 кг., яку в них прийняв Аванесян Норайр, надавши за неї 75 грн. При цьому ОСОБА_10 не потребував у свідків пред`явити документи, що посвідчують особу, та не видав їм акту приймання побутового металобрухту від фізичних осіб.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про металобрухт», операції з металобрухтом здійснюються лише спеціалізованими або спеціалізованими металургійними переробними підприємствами, а також їх приймальними пунктами. Приймання побутового металобрухту від фізичних осіб дозволяється лише при пред`явленні ними документа, який засвідчує особу, та обов`язково оформляється актом приймання. В акті приймання побутового металобрухту від фізичних осіб зазначаються дані документа, який засвідчує особу, та опис металобрухту. Приймання промислового брухту у фізичних осіб, які не є суб`єктами господарювання, забороняється. Оформлення документів, що засвідчують набуття права власності на металобрухт, та актів приймання металобрухту є обов`язковим. Ці документи повинні знаходитися у власника металобрухту та зберігатися протягом одного року.

Згідно ст. 5 Закону України «Про металобрухт» оплата закупленого у населення металобрухту здійснюється через каси спеціалізованих підприємств (їх приймальних пунктів) та спеціалізованих металургійних переробних підприємств чи через каси в банках готівкою або шляхом поштових переказів за рахунок суб`єкта господарювання, який здійснює купівлю металобрухту. Забороняється проведення готівкових розрахунків при здійсненні операцій з промисловим металобрухтом.

Таким чином, в ході досудового розслідування, встановлено, що невстановлена особа (особи) в порушення вимог Закону України «Про металобрухт», організували незаконних пункт прийому та схову металобрухту.

Тобто, в ході проведення досудового розслідування по вказаному кримінальному провадженню виникла необхідність у відшуканні речових доказів по справі, а саме: металобрухту, вагів, документації та грошей отриманих від незаконної діяльності пункту прийому металобрухту.

11 червня 2020 року на підставі ухвали Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська було проведено обшук комплексу нежитлових будівель, які розташовані по АДРЕСА_1 , власником яких є Товариство з додатковою відповідальністю «Дніпродзержинське автотранспортне підприємство 11204», код ЄДРПОУ 02904013. В ході обшуку вищезазначеного приміщення було виявлено та вилучено: зошит з обліку приймання металобрухту, який опечатано в «сейфпакет» Нацполіції №INZ4026087; проволоку металеву типу «ягоза», вагою 22 кг. (яку 11.06.2020 року здали свідки ОСОБА_8 та ОСОБА_9 на пункт прийому металобрухту).

Враховуючи, що вилучені речі є предметом злочину та містять на собі його сліди, це, згідно п.1, ч.2 ст. 167 КК України, дає підставу для надання дозволу на накладення арешту на вказане майно.

Слідчий, посилаючись на ст. 170 КПК України, просить накласти арешт на вилучене під час обшуку майно.

Слідчий в судовому засіданні підтримував клопотання та просив його задовольнити.

Представник власника майна Аванесяна Норайра адвокат ОСОБА_4 заперечував проти накладення арешту на вилучене майно та пояснив, що Аванесян Норайр є засновником та керівником ТОВ «Дніпронор», яке має всі необхідні документи, що дозволяють здійснення операцій з металобрухтом, відходами чорних та кольорових металів, тому в діях ОСОБА_11 немає складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 213 КК України. Надав суду для долучення до матеріалів клопотання слідчого: Статут ТОВ «Дніпронор»; копії актів Дніпропетровської обласної державної адміністрації № 48/18 від 03 липня 2018 року; Витяг з Державного реєстру юридичних осіб, згідно якого засновником та керівником ТОВ «Дніпронор» є Аванесян Норайр; договір оренди частини нежитлового приміщення від 30 вересня 2018 року; акти радіаційного контролю № 17/20, 18/20 від 05 лютого 2020 року.

Вислухавши слідчого, представника власника майна, вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, а також надані ОСОБА_4 копії документів, слідчий суддя вважає, що клопотання про арешт майна не підлягає задоволенню.

Згідно ч.1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку .

Згідно ч.2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Відповідно до ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отриманні юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Частиною 3 статті 170 КПК України встановлено, що у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.

Згідно доданих до клопотання матеріалів, 27 травня 2020 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020040790000628 внесені відомості за правовою кваліфікацією ч.1 ст. 213 КК України.

У фабулі Витягу з ЄРДР зазначено, що до Дніпровського ВП Кам`янського ВП надійшло повідомлення від ОСОБА_6 про те, що по АДРЕСА_1 функціонує незаконний пункт прийому металобрухту.

11 червня 2020 року слідчим Дніпровського ВП Кам`янського ВП ОСОБА_3 , на підставі ухвали слідчого судді Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська від 03 червня 2020 року, було проведено обшук території комплексу нежитлових будівель, які розташовані за адресою: АДРЕСА_1 .

Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна №210977173 від 02.06.2020 року, власником комплексу нежитлових будівель, які розташовані АДРЕСА_1 є Товариство з додатковою відповідальністю «Дніпродзержинське автотранспортне підприємство 11204», код ЄДРПОУ 02904013.

Згідно договору оренди нежитлового приміщення від 30 вересня 2018 року № 07/ОР/18, ТОВ «Дніпродзержинське автотранспортне підприємство 11204» передало ТОВ «Дніпронор» в оренду частину нежитлової будівлі (приміщення) В-1 критий навіс по вул. Тритузна (Петровського), буд. 174 в м. Кам`янське.

Під час обшуку на вказаній території було виявлено та тимчасово вилучено наступне майно: зошит з обліку приймання металобрухту, який опечатано в «сейфпакет» Національної поліції №INZ4026087, та проволока металева типу «ягоза», вагою 22 кг.

Постановою слідчого Дніпровського ВП Кам`янського ВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 від 11 червня 2020 року вказане тимчасово вилучене майно визнано речовими доказами у кримінальному проваджені та передано на зберігання до камери сходу Дніпровського ВП Кам`янського ВП.

Частиною першою ст. 213 КК України передбачена кримінальна відповідальність за здійснення прийому брухту кольорових і чорних металів фізичними особами, здійснення операцій з брухтом кольорових і чорних металів посадовими особами суб`єктів господарської діяльності, відомості про яких не включено до переліку суб`єктів господарювання, що здійснюють операції з металобрухтом, надання приміщень та споруд для розташування незаконних пунктів прийому, схову та збуту металобрухту, організація незаконних пунктів прийому, схову та збуту металобрухту

Законом України від 02.03.2015 № 222-19 «Про ліцензування видів господарської діяльності», який набрав чинності 28.06.2015 із переліку видів ліцензування було виключено «Діяльність, пов`язана із заготівлею, переробкою брухту чорних та кольорових металів і його металургійною переробкою» та внесено зміни до Закону України «Про металобрухт».

Разом з тим, ст. 4 Закону України «Про металобрухт» визначено, що операції з металобрухтом здійснюються лише спеціалізованими або спеціалізованими металургійними переробними підприємствами, а також їх приймальними пунктами та також, що діяльність, пов`язана із заготівлею, переробкою брухту чорних та кольорових металів і його металургійною переробкою, провадиться в порядку, встановленому законодавством.

Вимоги до суб`єктів господарювання, які здійснюють операції з металобрухтом встановлені ст. 5 Закону України «Про металобрухт».

Відповідно до ст. 13 Закону України «Про металобрухт» місцеві державні адміністрації у здійсненні операцій з металобрухтом:

- складають акт обстеження спеціалізованих або спеціалізованих металургійних переробних підприємств та їх приймальних пунктів на відповідність вимогам Закону України «Про металобрухт» на територіях відповідних адміністративних одиниць;

- здійснюють контроль за додержанням спеціалізованими або спеціалізованими металургійними переробними підприємствами та їх приймальними пунктами встановлених умов та правил здійснення операцій з металобрухтом.

Адвокатом ОСОБА_4 були надані копії актів Дніпропетровської обласної державної адміністрації № 48/18 від 03 липня 2018 року обстеження місцевими державними адміністраціями спеціалізованих підприємств, їх приймальних пунктів та приймальних пунктів спеціалізованих металургійних переробних підприємств (брухту чорних металів), (брухту кольорових металів), згідно яких ТОВ «Дніпронор» за адресою: м. Кам`янське, вул. Тритузна, буд. 174 здійснює вид господарської діяльності у виді заготівлі, переробки металобрухту чорних та кольорових металів.

Таким чином, ТОВ «Дніпронор» має право здійснювати операції з металобрухтом за вказаною вище адресою, де на підставі ухвали слідчого судді під час обшуку було вилучено зошит та метал, на які слідчий просить накласти арешт.

З урахуваннямвикладеного вище,не вбачаєтьсяпідстав дляарешту майна,тимчасового вилученого 11червня 2020року під час проведенняобшукукомплексу нежитлових будівель, які розташовані по АДРЕСА_1 .

Керуючись статями 98, 170-173 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити в задоволенні клопотання слідчого Дніпровського ВП Кам`янського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР 27 травня 2020 року за № 12020040790000628, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 213 КК України.

Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали.

Слідчий суддя ОСОБА_1 .

СудДніпровський районний суд м.Дніпродзержинська
Дата ухвалення рішення19.06.2020
Оприлюднено05.06.2024
Номер документу89913237
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —209/1712/20

Ухвала від 19.06.2020

Кримінальне

Дніпровський районний суд м.Дніпродзержинська

Байбара Г. А.

Ухвала від 03.06.2020

Кримінальне

Дніпровський районний суд м.Дніпродзержинська

Шендрик К. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні