Справа № 151/196/20
Провадження № 2/151/147/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 червня 2020 року
Чечельницький районний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Моцного В.С.
при секретарі: Добровольській М.С.
з участю представника позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Чечельник, Вінницької області цивільну справу №151/196/20 за позовною заявою ОСОБА_1 , який по довіреності від 21 лютого 2020 року, зареєстрованої в реєстрі за №280, представляє інтереси ОСОБА_2 до Демівської сільської ради Чечельницького району Вінницької області про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини , -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , який по довіреності від 21 лютого 2020 року, зареєстрованої в реєстрі за №280 представляє інтереси ОСОБА_3 звернувся з позовом в суд до Демівської сільської ради Чечельницького району Вінницької області про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини , мотивуючи тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Демівка Чечельницького району Вінницької області помер батько позивача ОСОБА_4 . Після його смерті залишилося спадкове майно, розташоване на території Демівськоїсільської ради Чечельницького району, Вінницької області, а позивач являється єдиним спадкоємцем за законом, оскільки її брат ОСОБА_5 та сестра ОСОБА_6 відмовились від належної їм частки у спадщині, після смерті батька на користь позивача, що підтверджується їхніми заявами посвідченими нотаріально. З метою оформлення спадщини до нотаріальної контори не зверталася, оскільки не знала про наявність спадкового майна.
Коли позивач звернулася до нотаріальної контори, то отримала відмову, оскільки пропустила строк для подачі заяви про прийняття спадщини, який закінчився 25 травня 2007 року і рекомендували звернутись до суду. Представник позивача важає, що позивач пропустила строк з поважної причини, тому просить суд задоволити позов в повному обсязі та визначити ОСОБА_3 додатковий строк достатній, для подачі заяви про прийняття спадщини.
Представник позивача ОСОБА_1 в судовому засіданні позов підтримав повністю, з підстав викладених у ньому, просить задовольнити. При цьому пояснив, що поважну причину пропуску звернення до нотаріальної контори, для подачі заяви про прийняття спадщини назвати не може, окрім того, що позивач не знала про наявність Державного акту на право власності на земельну ділянку.
Представник відповідача голова Демівськоїсільської ради Чечельницького району Вінницької області П.Є.Кифоренко в судове засідання не з`явився, подавши до суду письмову заяву про слухання справи за його відсутності, позов визнає повністю та не заперечує проти його задоволення.
Згідно ч. 3 ст. 211 ЦПК України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.
В розумінні ч. 4 ст. 206 ЦПК України, суд не приймає визнання відповідачем позову, оскільки таке визнання суперечить закону.
Суд, вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, надані докази, давши їм оцінку в сукупності, вважає, що в задоволенні позову слід відмовити, з таких підстав.
Суд установив, що ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 виданого виконкомом Демівської сільської ради Чечельницького району Вінницької області 01 грудня 2006 року, єдиним спадкоємцем першої черги за законом є його донька, позивач- ОСОБА_2 ..
Як вбачається із листа приватного нотаріуса Чечельницького районного нотаріального округу Вінницької області Мілько А.М. від 10.03.2020 року №179/01-16, ОСОБА_2 було відмовлено у видачі на її ім`я свідоцтва про право на спадщину за законом на майно, що залишилося після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 , у зв`язку з тим, що спадкоємцем пропущений передбачений законом шестимісячний строк для прийняття спадщини і рекомендовано звернутися до суду.
Відповідно до положень ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
У ч.1 ст.1269, ч.1 ст.1270 ЦК України установлено, що спадкоємець який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Для прийняття спадщини встановлюється строк шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Правила ч. 3 ст. 1272 ЦК України про надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини можуть бути застосовані, якщо: 1) у спадкоємця були перешкоди для подання такої заяви; 2) ці обставини суд визнав поважними.
За змістом цієї статті, поважними причинами пропуску строку для прийняття спадщини є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій, які має оцінити суд з урахуванням доводів і заперечень учасників справи та її фактичних обставин.
Також, відповідно до роз`яснень викладених у п.24 Постанови № 7 від 30.05.2008 року Про судову практику у справах про спадкування Пленум Верховного Суду України висловив наступну правову позицію, що вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
Звертаючись до суду з позовом, представник позивача зазначив про те, що встановлений ч.1 ст.1270 ЦК України строк для звернення із заявою про прийняття спадщини позивач пропустила з поважних причин, оскільки після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 батька ОСОБА_4 не знала про наявність спадкового майна.
За правилами ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Відповідно до ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Наведені позивачем причини не є об`єктивними, непереборними та істотними труднощами, які відповідно до положень ч. 3 ст. 1272 ЦК України можуть бути визнані поважними для визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Аналогічні правові позиції викладено у постановах Верховного Суду України від 26.09.2012 року №6-85цс12 та від 14.09.2016 №6-1215цс16.
Отже, суд вважає, що звертаючись до суду з позовом, представник позивача не надав належних та допустимих доказів того, що з листопада 2006 року і до дня звернення до суду з даним позовом, незвернення позивача із заявою про прийняття спадщини було пов`язано з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для неї на вчинення дій щодо прийняття спадщини у встановлений законом строк, у зв`язку із чим представник позивача не виконав свій процесуальний обов`язок із доведення тих обставин, на які посилався як на підставу своїх вимог і заперечень.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_2 задоволенню не підлягають.
Керуючись ст.ст.12, 76-81, 141, 263, 264, 265 ЦПК України, ст.ст. 1270, 1272 ЦК України суд,-
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову ОСОБА_1 , який по довіреності від 21 лютого 2020 року, зареєстрованої в реєстрі за №280, представляє інтереси ОСОБА_2 до Демівської сільської ради Чечельницького району Вінницької області про визначення ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , картка платника податків НОМЕР_2 , (місце реєстрації: АДРЕСА_1 . АДРЕСА_2 , Ананьївського району, Одеської області АДРЕСА_3 індекс 66433)додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини, після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 -відмовити.
Рішення суду може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Вінницького апеляційного суду.Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
У відповідності до п.п. 15.5) п.15 ч. 1 Розділу ХІІІ Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно- телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
У відповідності до ч.3 Розділ XII Прикінцевих Положень ЦПК України в новій редакції, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки щодо апеляційного оскарження продовжуються на строк дії такого карантину.
Повний текст судового рішення виготовлено 19 червня 2020 року.
Суддя В.С.Моцний
Суд | Чечельницький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 18.06.2020 |
Оприлюднено | 21.06.2020 |
Номер документу | 89914297 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чечельницький районний суд Вінницької області
Моцний В. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні