Ухвала
від 27.05.2020 по справі 607/8658/20
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27.05.2020 Справа №607/8658/20

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчої ОСОБА_3 розглянувши в залі суду у м. Тернополі, у відкритому судовому засіданні клопотання старшої слідчої СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_4 , погоджене прокурором відділу прокуратури Тернопільської області ОСОБА_5 про надання дозволу на проведення огляду у кримінальному проваджені №12020210000000180,-

встановив:

Старша слідчаСУ ГУНПв Тернопільськійобласті ОСОБА_4 за погодженняміз прокуроромвідділу прокуратуриТернопільської області ОСОБА_5 звернулась із клопотаннямпро наданнядозволу напроведення огляду дослідчого суддіТернопільського міськрайонногосуду Тернопільськоїобласті врамках кримінальногопровадження за №12020210000000180 від 09 квітня 2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.361 КК України.

У клопотанні слідча ОСОБА_4 зазначила: «Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Тернопільській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12020210000000180 від 09 квітня 2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.361 КК України.

Відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом втручання в роботу електролічильника з метою зниження його показників або зупинки його роботи повністю.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_6 , який являється фізичною особою-підприємцем (магазин, що розташований за адресою АДРЕСА_1 ), з метою заниження показників спожитої електроенергії, встановив високочастотний генератор, дія якого впливає на облікову роботу електролічильника, встановленого в приміщенні вищевказаного магазину.

Згідно договору №221 «Про постачання електричної енергії» укладеним між Відкритим акціонерним товариством «Тернопільобленерго» та Фізичної особи-підприємцем ОСОБА_6 , постачальник продає електричну енергію Споживачу для забезпечення потреб електроустановок Споживача з дозволеною потужністю 5 кВт, а Споживач оплачує Постачальнику вартість використаної (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами Договору.

Окрім цього, у вищевказаному договорі вказано, що Споживач зобов`язується дотримуватись режиму споживання електричної енергії згідно з умовами Договору та режиму роботи електроустановок цілодобово, оплачувати Постачальнику вартість електричної енергії згідно з умовами додатків №2 «Порядок розрахунків» та №7 «Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії», здійснювати оплату та перетікання реактивної електричної енергії між електромережею Постачальника та електроустановками Споживача згідно з додатком №6 «Порядок розрахунків та перетікання реактивної електроенергії», забезпечувати безперешкодний доступ уповноважених представників Постачальника та пред`явленням службового посвідчення до засобів (систем) обліку електроенергії, вимірювання потужності та контролю показників якості електроенергії, уживати комплекс заходів, спрямованих на запобігання виникнення загрози життю або травматизму людей, пошкодженню обладнання та продукції, негативним екологічним наслідкам тощо.

Відповідно до даного Договору за самовільне внесення змін у схеми обліку електроенергії, пошкодження засобів обліку електроенергії, втручання в їх роботу, пошкодження пломб, зняття пломб з засобів обліку, споживання електричної енергії поза засобами обліку, споживач несе відповідальність, а саме сплачує Постачальнику вартість недоврахованої електроенергії, розраховану виходячи із приєднаної потужності струмосприймачів та кількості годин їх використання відповідно до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією.

Відповідно до Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг «Про затвердження Кодексу комерційного обліку електричної енергії» від 14.03.2018 №311 (далі Постанова), а саме розділу VI «Перевірка та інспекція вузлів обліку електричної енергії», п. 6.4. «Виявлення фактів порушення стану комерційного обліку, втручання в роботу вузлів обліку та/або інших ознак розкрадання електричної енергії» учасники ринку та споживачі несуть відповідальність відповідно до законодавства за використання електричної енергії без приладів обліку або вплив на роботу засобів комерційного обліку електричної енергії.

Відповідно до п. 6.3. Постанови - «Особливості перевірки вузлів обліку у споживачів», оператор системи зобов`язаний проводити не рідше одного разу на шість місяців контрольний огляд вузлів обліку у споживачів за місцем провадження господарської діяльності з розподілу/передачі електричної енергії.

Під час досудового розслідування кримінального провадження допитаний свідок заступник комерційного директора ВАТ «Тернопільобленерго» ОСОБА_7 повідомив, що на початку березня 2020 року інженером-інспектором Лановецького РЕМ ВАТ «Тернопільобленерго» ОСОБА_8 було проведено контрольний огляд вузлів обліку та засобів комерційного обліку електричної енергії в приміщенні магазину за адресою АДРЕСА_1 , власником якого є ОСОБА_6 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ). Під час здійснення такого огляду ним був виконаний комплекс робіт щодо візуального обстеження цілісності засобів комерційного обліку, цілісності пломбування та наявності відбитків їх тавр, виявлення самовільних підключень, а також зняття показів засобів комерційного обліку.

В подальшому, 27 березня 2020 року, ОСОБА_9 спільно з начальником служби по роботі із юридичними споживачами ОСОБА_10 , заступником начальника Ланівецького РЕМ ОСОБА_11 та представником Тернопільського обласного відділу Західної філії УДЦР Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» здійснили виїзд в с.Снігурівка Лановецького району Тернопільської області. Під час даного виїзду, представником Тернопільського обласного відділу Західної філії УДЦР Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» за допомогою технічних засобів було виявлено випромінювання радіоелектронного засобу, що впливає на роботу приладів для вимірювання споживання електроенергії, а саме на частоті 545,6 МГц.

Згідно з ст.98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Згідно ч. 1 ст. 237 КПК України з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів.

У відповідності до ч.2 ст. 237 КПК України огляд житла чи іншого володіння особи проводиться за правилами цього кодексу, передбаченого для обшуку житла чи іншого володіння особи, та відповідно до ч.2 ст. 234 КПК України, проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна встановлено, що нежитлове приміщення, що знаходиться АДРЕСА_1 належить на праві спільної часткової приватної власності: 34/100 Лановецькому споживчому товариству, код ЄДРПОУ:32290764 та 66/100 ОСОБА_6 на підставі договору купівлі-продажу нежилого приміщення, серія та номер: 952, виданого 20.10.2016 приватним нотаріусом Лановецького районного нотаріального округу ОСОБА_12 .

На підставі наведеного з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, виявлення та вилучення лічильника, призначеного для обліку витрат електричної енергії та радіоелектронного засобу, який впливає на роботу даного лічильника, виникла необхідність у проведення огляду у приміщенні магазину за адресою АДРЕСА_1 ».

В судовому засіданні слідча ОСОБА_3 пояснила, що клопотання підтримує повністю із мотивів наведених у ньому та просить задовольнити.

Заслухавши доводи слідчого, вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає до задоволення із наступних підстав:

Відповідно до статті 30 Конституції України не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.

В порядку ч.1 ст. 94 КПК України слідчий суддя, суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінюють кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення.

Відповідно до статей 8, 129 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права; Суддя, здійснюючи правосуддя є незалежним та керується верховенством права; Основними засадами судочинства є рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

На підставі ч.1 ст.237 КПК України з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів.

Частиною 2 ст. 237 КПК України встановлено, що огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.

Судом встановлено, що клопотання слідчого відповідає вимогам ч.3 ст. 234, оскільки воно містить

1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер;

2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання;

3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;

4) підстави для обшуку;

5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку;

6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться;

7) індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням;

8) обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом.

До клопотання також долучено додатки якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання, витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.

Із матеріалів долучених до клопотання слідчого вбачається, що ОСОБА_6 , який являється фізичною особою-підприємцем (магазин, що розташований за адресою АДРЕСА_1 ), з метою заниження показників спожитої електроенергії, встановив високочастотний генератор, дія якого впливає на облікову роботу електролічильника, встановленого в приміщенні вищевказаного магазину.

Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна встановлено, що нежитлове приміщення, що знаходиться АДРЕСА_1 належить на праві спільної часткової приватної власності: 34/100 Лановецькому споживчому товариству, код ЄДРПОУ:32290764 та 66/100 ОСОБА_6 на підставі договору купівлі-продажу нежилого приміщення, серія та номер: 952, виданого 20.10.2016 приватним нотаріусом Лановецького районного нотаріального округу ОСОБА_12 .

За встановлених судом обставин огляд є заходом пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи в контексті вимог статті 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Так, відповідно до рішення ЄСПЛ по справі «Ратушна проти України» (заява № 17318/06) органи державної влади не можуть втручатись у здійснення права на повагу до житла особи, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.

Крім цього, у відповідності до вимог п.8 ч.3 ст. 234 КПК України, слідчим суддею встановлено наявність ризиків знищення та/або приховування доказів, та не можливість отримати такі внаслідок проведення інших слідчих дій, так як з метою уникнення відповідальності, особа, в якої знаходяться предмети (речі), відмовиться надати доступ до таких в добровільному порядку, а тому з метою уникнення затягування часу і виявлення речових доказів, вказана слідча дія, на яку слідчий просить надати дозвіл є найбільш ефективною та дієвою у вказаному кримінальному провадженні.

Згідно ст.233КПК Україниніхто немає проникнутидо житлачи іншоговолодіння особиз будь-якоюметою,інакше яклише задобровільною згодоюособи збудь-якоюметою,або напідставі ухвалислідчого судді,крім випадків,установлених частиноютретьої цієїстатті.Під іншимволодінням розумієтьсятранспортний засіб,земельна ділянка,інші будівлічи приміщенняпобутового,службового,господарського,виробничого таіншого призначеннятощо,які знаходятьсяу володінніособи.

З метою не допущення розголошення таємниці досудового розслідування в контексті вимог ст.222 КПК України в ухвалі зазначено обмежені відомості, не порушуючи вимоги передбачені ч.2 ст.235 КПК України.

Стаття 2 КПК України визначає, що завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини; жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений; жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу; щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Для забезпечення завдання кримінального провадження, вбачається необхідність у проведенні огляду у приміщенні магазину за адресою АДРЕСА_1 .

Враховуючи вищевикладені обставини, та те, що огляд як слідча дія проводиться з метою фіксації відомостей про кримінальне правопорушення, зважаючи на наявність обґрунтованих підстав вважати, що ОСОБА_6 , який являється фізичною особою-підприємцем (магазин, що розташований за адресою АДРЕСА_1 ), з метою заниження показників спожитої електроенергії, встановив високочастотний генератор, дія якого впливає на облікову роботу електролічильника, встановленого в приміщенні вищевказаного магазину (про, що свідчать матеріали долучені до клопотання), слідчий суддя вважає за доцільне клопотання задовольнити.

Керуючись статтями 8,129 Конституції України, 3, 94, 222, 233, 234, 235, 309 КПК України, слідчий суддя, -

постановив:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл на проведення огляду у приміщенні магазину за адресою АДРЕСА_1 , у якому здійснює свою підприємницьку діяльність ОСОБА_6 , (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), який належить належить на праві спільної часткової приватної власності: 34/100 Лановецькому споживчому товариству, код ЄДРПОУ:32290764 та 66/100 ОСОБА_6 на підставі договору купівлі-продажу нежилого приміщення, серія та номер: 952, виданого 20.10.2016 приватним нотаріусом Лановецького районного нотаріального округу ОСОБА_12 , з метою виявлення та вилучення лічильника, призначеного для обліку витрат електричної енергії та радіоелектронного засобу, який впливає на роботу даного лічильника, а також з метою виявлення та фіксації відомостей, які б сприяли повному та всебічному розслідуванню кримінального провадження.

Строк дії ухвали один місяць з дня постановлення ухвали.

Ухвала є остаточною, оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1

СудТернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення27.05.2020
Оприлюднено07.02.2023
Номер документу89926953
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про огляд житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —607/8658/20

Ухвала від 27.05.2020

Кримінальне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Багрій Т. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні