Справа № 550/685/20
Провадження № 2-о/550/25/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 червня 2020 року смт. Чутове
Чутівський районний суд Полтавської області
в складі: головуючого судді - Михайлюк О.І.,
при секретарі судового засідання - Шукевич Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Чутове цивільну справу №550/685/20
за заявою ОСОБА_1
заінтересована особа : Вільхуватська сільська рада Чутівського району Полтавської області
про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, -
УСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 звернулася в суд із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, в якій просить встановити факт належності ОСОБА_1 державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯГ №688278, виданого 03.09.2008 року Вільхуватською сільською радою Чутівського району Полтавської області на ім`я ОСОБА_2 (з виправленням) та державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯГ №688279, виданого 03.09.2008 року Вільхуватською сільською радою Чутівського району Полтавської області на ім`я ОСОБА_2 (з виправленням).
В обґрунтування своїх вимог заявник посилається на те, що при оформленні Державних актів на право приватної власності на землю була допущена помилка в прізвищі власника земельної ділянки, а саме - замість вірного ОСОБА_3 зазначено невірно: ОСОБА_4 . Крім того, остання зазначає, що і в рішенні Вільхуватської сільської ради, і в технічній документації на земельні діялнки прізвище власника зазначено правильно. З яких причин і ким конкретно була допущена вказана помилка заявнику невідомо, а сільська рада не компетентна виправляти помилки у зазначених Державних актах на земельні ділянки. При цьому заявник вказала, що встановлення факту належності їй правовстановлюючих документів необхідно останній для внесення даних до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Заявник у судове засідання не з`явилася, про час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином, через канцелярію суду подала заяву в якій просила розглядати справу за її відсутності, а також зазначила, що заяву про встановлення факту належності правовстановлюючого документу підтримує повністю та просить її задовольнити.
Представник заінтересованої особи - представник Вільхуватської сільської ради Чутівського району Полтавської області у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надав суду заяву про розгляд справи без його участі та вказав, що не заперечує проти задоволення вказаної заяви ОСОБА_1 .
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.
Згідно свідоцтва про одруження серії НОМЕР_1 від 22.11.1998 року, виданого Вільхуватською сільською радою Чутівського району Полтавської області, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 зареєстрували шлюб (прізвище дружини після реєстрації укладення шлюбу - ОСОБА_3 ) (а.с.11).
Згідно паспорту громадянина України серії НОМЕР_2 , виданого Чутівським РВ УМВС України в Полтавській області 24.03.1999р., ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.2-3).
З картки платника податків, виданої Чутівським відділенням Карлівської МДПІ 10.10.2014 р., вбачається, що ОСОБА_1 має реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків НОМЕР_3 (а.с. 3).
Згідно рішення 6 сесії 5 скликання Вільхуватської сільської ради Чутівського району Полтавської області від 22.04.2007р. затверджено документацію із землеустрою щодо складанян документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку гр. ОСОБА_1 та передано останній у власність земельні ділянки загальною площею 0,538 га із земель комунальної власності Вільхуватської сільскої ради Чутівського району Полтавської області (а.с.10).
Але водночас з матеріалів справи вбачається, що Державний акт на право приватної власності на землю серії ЯГ №688279 від 03.09.2008 р., виданий на підставі рішення 6 сесії 5 скликання Вільхуватської сільської ради Чутівського району Полтавської області від 22.04.2007р., згідно якого ОСОБА_2 (з виправленням на ОСОБА_3 ), що проживає в АДРЕСА_1 , є власником земельної ділянки площею 0,288 га для ведення особистого селянського господарства (а.с. 4).
Крім того, судом встановлено, що Державний акт на право приватної власності на землю серії ЯГ №688278 від 03.09.2008 р., виданий на підставі рішення 6 сесії 5 скликання Вільхуватської сільської ради Чутівського району Полтавської області від 22.04.2007р., згідно якого ОСОБА_2 (з виправленням на ОСОБА_3 ), що проживає в АДРЕСА_1 , є власником земельної ділянки площею 0,25 га для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (а.с. 5).
З Витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку №НВ-5315730872020 від 26.02.2020 вбачається, що право власності на земельну ділянку, кадастровий номер:5325482701:01:001:0060, площею 0,2880, цільове призначення: для ведення особистого селянського господарства, значиться за ОСОБА_2 . Але водночас з кадастрового плану на вищевказану земельну ділянку вбачається, що опис меж від А до Б на плані позначено на ОСОБА_1 (а.с.6-7).
З титульного листа технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на землю, вбачається, що остання виготовлена гр. ОСОБА_1 (а.с.9).
Відповідно до змісту ст.ст. 11, 15 ЦК України, цивільні права і обов`язки виникають із дії осіб, що передбачені актами цивільного законодавства. Кожна особа має право на судовий захист. Захист передбачені цивільних прав - це передбачені законом способи охорони цивільних прав у разі їх порушення чи реальної небезпеки такого порушення.
За приписом ст. 16 ЦК України, кожна особа має право звернутись до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Стаття 28 ЦК України передбачає, що фізична особа набуває прав та обов`язків і здійснює їх під своїм ім`ям. Ім`я фізичної особи, яка є громадянином України, складається із прізвища, власного імені та по батькові, якщо інше не випливає із закону або звичаю національної меншини, до якої вона належить.
Частина 3 ст. 294 ЦК України передбачає, що у разі перекручення імені фізичної особи воно має бути виправлене. Якщо перекручення імені було здійснено у документі, такий документ підлягає заміні.
Згідно п. 6 ст. 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Постановою Пленуму Верховного Суду України №5 від 31.03.1995 р. Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення , зі змінами та доповненнями, зазначено, що при розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали, заявник повинний подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення. Разом з тим, цей порядок не застосовується, якщо виправлення в таких документах належним чином не застережені або ж їх реквізити нечітко виражені внаслідок тривалого використання, неналежного зберігання, тощо. Це є підставою для вирішення питання про встановлення факту, про який йдеться в документі, відповідно до чинного законодавства.
Суд зазначає, що у зв`язку із змінами у земельному законодавстві та запровадженням з 01.01.2013 р. в Україні системи державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, відповідно до Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (в тому числі і на земельну ділянку) проводиться органами державної реєстрації прав. Речове право на нерухоме майно, згідно названого Закону, підтверджується відповідним витягом з Державного реєстру прав про проведену державну реєстрацію прав.
Таким чином, внести зміни у Державний акт на право приватної власності на землю землю серії ЯГ № 688279 від 03.09.2008р., та Державний акт на право приватної власності на землю серії ЯГ №688278 від 03.09.2008р ., а саме замість невірного прізвища ОСОБА_4 (з виправленням) вказати вірне ОСОБА_3 , або отримати тотожний новий акт на правильно записане ім`я, заявник не може, так як правила надання таких документів змінились та документи такої форми вже не існують.
Оскільки помилка, допущена у Державному акті на право приватної власності на землю серії ЯГ № 688279 від 03.09.2008р., та Державному акті на право приватної власності на землю ЯГ №688278 від 03.09.2008, а саме у прізвищі ОСОБА_3 , є перешкодою для можливості зареєструвати своє право власності на землю у відповідності до вимог чинного законодавства, а також враховуючи, що факт належності ОСОБА_1 вищевказаних Державних актів на право приватної власності на землю серії ЯГ № 688279 від 03.09.2008р., та Державному акті на право приватної власності на землю ЯГ №688278 від 03.09.2008р. підтверджується матеріалами справи, суд дійшов висновку про задоволення заяви про встановлення факту належності заявнику правовстановлюючих документів.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 4, 13, 76, 259, 263, 265, 315, 319 ЦПК України суд, -
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючого документу - задовольнити.
Встановити факт належності ОСОБА_1 Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯГ №688278, виданого 03.09.2008 року Вільхуватською сільською радою Чутівського району Полтавської області на ім`я ОСОБА_2 (з виправленням).
Встановити факт належності ОСОБА_1 Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯГ №688279, виданого 03.09.2008 року Вільхуватською сільською радою Чутівського району Полтавської області на ім`я ОСОБА_2 (з виправленням).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду повністю або частково, шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення, до Полтавського апеляційного суду.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до Полтавського апеляційного суду або через Чутівський районний суд Полтавської області.
Заявник - ОСОБА_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_3 .
Заінтересована особа - Вільхуватська сільська рада Чутівського району Полтавської області, юридична адреса: Полтавська область, Чутівський район, с. Вільхуватка, вул. Нагірна, 81 код ЄДРПОУ - 21047253.
Суддя О. І. Михайлюк
Суд | Чутівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 18.06.2020 |
Оприлюднено | 21.06.2020 |
Номер документу | 89931762 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чутівський районний суд Полтавської області
Михайлюк О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні